Mishell14 Mishell14 komentáře u knih

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Tahle série je prostě dokonalá! Fantazie při ní jede na plné obrátky. Propracovanost děje a samotných postav. Po delší době opět úžasná trilogie, která se snad za čas dočká filmového zpracování. :)

10.02.2020 5 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Kniha čtivá, i když na můj vkus moc postav, ve kterých se dalo těžko zorientovat hlavně na začátku. Málokdy se stává, že další díly sée, jsou lepší než první díl, ale toto je výjimka potvrzující pravidlo. Těším se na další díly!

22.01.2020 4 z 5

Angličan v Česku aneb Czech Me Out Angličan v Česku aneb Czech Me Out Alena Damijo

Pro mne, nejslabší díl z celé této série. Nejspíš proto, že jsem prostě Češka. Kdybych byla Angličan a klidně i jiné národnosti, určitě bych tuhle knihu ocenila mnohem víc, protože vtip této knize opět nechybí. :)

12.01.2020 3 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Moje třetí kniha s tématikou druhé světové války,priznávám, že nebýt velkých ohlasů, nejspíš bych si knihu sama nekoupila. Ovšem její koupi nelituji. Velmi čtivý příběh, který vás do děje vtáhne a nepustí. Jsem ráda, že autor zachoval hrůzu té doby, a nebylo zde pouhá lovestory napříč válkou.

08.01.2020 4 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Jedná z nejkrásnějších knih co jsem kdy četla.

23.07.2019 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Oddechovka i když se to snažilo působit jako psychotriler a detektivka děj se táhl jak klidné moře. Pořád jsem čekala na tu velkou vlnu a ono nic hodnotím průměrně.

01.06.2019 3 z 5

Obeť bez tváre Obeť bez tváre Stefan Ahnhem

Přečetla už jsem dost detektivek, a setkala se tím pádem se spousty detektivů, Fabian mi byl od začátku sympatický takový normální. Děj začal skvělé a a já se od knihy nemohla odtrhnout. Plus také dávám tomu, že konečně také v nějaké detektivce vystupuje i rodina detektiva. Ale v půlce knihy už mě to začalo nudit. Dej byl utahaný zdlouhavý, jako kdyby autor nevěděl jak zakončit celý případ a fantazie mu pořád nabízela různé a různé zvraty. Bohužel méně je někdy více. Konec mohl přijít dřív a mohl být více propracovaný.

20.05.2019 3 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Přiznám se, že tento žánr knih nemusím. Proto jsem se této knihy obávala, ale obavy byly naprosto zbytečné. Kniha se četla sama, naprosto vtáhla do děje. Nemohu se dočkat podzimu, kdy vyjde druhý díl.

08.04.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

I když jsem si myslela, že se v postavách nevyznám a bude v tom zbytečný zmatek, nakonec mi přirostli k srdci všichni. Krásné jsem si u ní odpočala a zároveň zamyslela. Za mě nádherná kniha...

04.02.2019 5 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Nechtěla jsem knihy srovnávat ( Ta předemnou) ale bohužel jsem se tomu neubránila. Tahle kniha v porovnání s první byla jeden velký ZMATEK který mě poté už neskutečně štval než aby vtáhl do děje. Autor má jediné plus a to že kapitoly byly krátké bohužel jsem nečetla proto, že by mě dej uchvátil a hltala každou stránku ale proto abych tuhle knihu už mohla zase zpět odložit do knihovny.

29.01.2019 2 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Z téhle knihy jsem naprosto nadšená! To jak vás vtáhne do děje, máte vás tak, že do poslední chvíle nevíte kde je pravda a přesto jsem tuhle knihu dočetla s úsměvem na rtech. Boží mlýny melou...

21.01.2019 5 z 5

Dcera Dcera Jane Shemilt

Zpočátku mě kniha bavila, zápletka mi přišla zajímavá. Ale od půlky knihy to začalo být příšerně natahované a já se modlila ať už to proboha dočtu. Konec knihy mě zklamal, ale upřímně jsem nečekala žádný zázrak. Autorka se sice pěkné rozepisuje má smysl pro detail, ale samotný příběh díky tomu byl v pozadí. 3/5

16.01.2019 3 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Musím se přiznat, že jsem se dost bála třetího setkání s Louisou. Myslela jsem si, že už tam nebude ani zmínka o Willovi, ale opak byl pravdou. Louisa je naprosto dokonalá postava. Její život je tragikomický a krásný doslova prosím Jo o další díl!

12.01.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Kniha na mne působila dojmem, že autorka hrozně moc chtěla, aby své čtenáře vystrašila. Přitom mě ty strašidelné pasáže přišly spíš k pobavení. Kniha se ale četla dobře nemohu říct, že by mě nudila, ale čekala jsem od toho víc. Hold je někdy označení bestseller spíše k ublížení, než k užitku.

29.12.2018 3 z 5

Memento Memento Radek John

Svět který je pro mě díky bohu zavřený,ale bohužel do něho může spadnout opravdu každý. Lezlo mi až na nervy jak se z toho nemohl Michal dostat a to měl tolik šanci. Ale bohužel nikdo se nedokáže ze závislosti vyléčit může pouze abstinovat. I když jsem se tomuhle dílu dost bránila jsem ráda že jsem si ho přečetla rozhodně tato kniha patří mezi nejlepší české knihy. I když je to na jednu stranu i smutné.

21.11.2018 5 z 5

Mé anglické sezony aneb Fucktografická ročenka Mé anglické sezony aneb Fucktografická ročenka Alena Damijo

Lepší než první kniha. V této knize nechyběl vtip zajímavosti o Británii a líbilo se mi že autorka psala o Británii na rovinu tak jak to vidí protože občas máme všichni tak trochu nutkání si místo kde žijeme před ostatními idealizovat.

10.11.2018 4 z 5

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

Kniha mne nadchla ale asi tak v půlce mě to přišlo hrozně zdlouhavé a na konec který já mám ráda vygradovaný už nezbylo místo. Co musím ocenit jsou pohledy různých postav u knih mi to spíš vadí ale tady sem si na to překvapivě zvykla. Chyběl mi však v knize pohled Chrise.. 4/5

25.10.2018 4 z 5

Pokrevní sestra Pokrevní sestra Jane Corry

Kniha o kreré popravdě i po dočteni pořádně nevím co si myslet. Kniha byla ctiva někdy ale příliš zdlouhavá. Zvraty byly překvapivé a celková hlavní pointa byla krásná né-li dojemná. Přesto mi v knize něco chybělo. Možná i samotné nadšení pro knihu. Sama nevím hodnotím tedy zlatou střední cestou 3/5*

12.10.2018 3 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Jsem ráda,že jsem u téhle série vydržela. Protože hadrový panák mě bohužel moc nenadchl. Druhý díl byl lepší pro mě už jen z toho důvodu,že "velení" převzala Bexterová ta ženská mě baví!

17.07.2018 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Tak tohle byl opravdu knižní masakr. Prošla jsem si u čtení snad všemi stavy. Od nudy,kdy jsem si myslela,že všechno vím i závěr po naprosté pohlcení a dočtení posledních slov s otevřenou pusou. Za mne jeden z nejlepších psycho thrillerů za poslední léta. 5* plus taková menší omluva autorce za to,že jsem si myslela po pár stránkách,že její dílo bude přinejmenším průměrné. Nejenom Amy mne dokázala zmást ale i samotná autorka.

05.07.2018 5 z 5