Mishak Mishak komentáře u knih

Seznam mrtvých Seznam mrtvých Jennifer L. Armentrout

Berte v potaz, že je to YA kniha. Ale vážně si myslíte, že kvůli tomu by nestála za to? Věřte mi, že rozhodně stojí! A vím, že si ji ještě někdy určitě přečtu znovu!
Zkráceně: čtivé, hrůzu nahánějící, temné a VELMI věrohodné!

14.02.2017 5 z 5

Zbožňuju Paříž Zbožňuju Paříž Lindsey Kelk

Kniha se řadí mezi průměrné oddechovky. Její čtení jsem si užívala, relaxovala jsem u něj a mohla jsem krásně vypnout své hyperaktivní myšlení. A opět jsem se přesvědčila o tom, že Paříž je pro mě nejkrásnějším městem na Zemi! :) Ovšem pokud hledáte něco hlubokomyslného, tohle k tomu zcela určitě nepatří...

09.02.2017 3 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Ano, je velmi krásné vrátit se zase na chvilku do kouzelného světa plného zvláštních zvířat, kouzel a předmětů, které nás tak moc uchvátily právě v knihách o Harry Potterovi (upřímně - mám v plánu se k celé sérii tento rok vrátit a znovu se ponořit do tohoto skvělého příběhu). Tato knížečka slouží jako doplněk právě téhle skvělé série. Já si její čtení užívala!
Potěšilo mě, že výtěžek z prodeje těchto knih, je darován organizaci Lumos, která vede kampaň za ochranu a podporu dětských práv a zlepšuje život bezbranným malým dětem.

28.01.2017 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Knihy jsem se nemohla dočkat a i přes počáteční strach jsem si její čtení velmi užívala a otáčela stránku za stránkou (dokonce jsem si i stanovila denní limit, abych v příběhu mohla zůstat déle a nezhltla ho hned). Příběh je propracovaný a až na pár much (kterých ale opravdu není mnoho a jsou vcelku zanedbatelné alespoň z mého pohledu) vytváří neskutečně nádhernou sérii knih, které si jistě někdy přečtu znovu!

27.01.2017 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Neskutečně nádherná kniha o věrnosti psí duše a o psím poslání - Každý pes chce někomu patřit a žít život plný lásky. :)
Upřímně - přečtěte si to, nebudete litovat!

25.01.2017

První konec První konec Lauren James

Nebylo to nic, nad čím bych tajila dech, ale na druhou stranu ani nic, co bych vyloženě odsuzovala. Není to sice kniha, ke které se někdy vrátím, ale jako oddechovka byla fajn.

08.01.2017 3 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Kniha určitě nesedne každému - opravdu se u ní musí přemýšlet a vnímat naprosto všechno, co v ní najdete. A že to není ucelený příběh? No a co! Přece jenom je to složka dokumentů a tohle vážně stálo za to!!!
Jsem velmi zvědavá, co přinese druhý díl...

29.12.2016 5 z 5

Zářijová světla Zářijová světla Carlos Ruiz Zafón

Kniha je spíše pro mládež, takže je velmi jednoduchá - určitě jednohubka pro starší čtenáře. Ale přesto na mě zápletka působí velmi věrně a promyšleně.
Kniha na mě udělala dojem! A troufnu si říct, že jsem si její čtení opravdu užívala :).
Dokonce přemýšlím, že abych měla sbírku knih od tohoto autora kompletní (myslím tím ze žánru pro mladší čtenáře), pořídím si i zbývající dva díly, které na sebe nenavazují, ale určitě budou stát za to (Kníže z mlhy a Půlnoční palác)...:)

Celá recenze k nahlédnutí zde:

27.12.2016 4 z 5

Nová planeta Nová planeta Martin Vopěnka

Pokud kniha o 600ti stránkách nabídne čtenáři pouze necelých 150 stránek z příběhu, kdy se něco pořádného děje a čtenář je tažen ke knize, je to zoufale málo... :(
Bohužel pro mě kniha nebyla vůbec zajímavá! Do čtení jsem se musela nutit a dočetla jsem ji nejspíš jenom proto, abych splnila čtenářskou výzvu a pro můj dobrý pocit, že jsem se překonala! Pro mě je kniha absolutním zklamáním... :( Bohužel...

22.12.2016 1 z 5

Moudré z nebe Moudré z nebe Richard Skolek

Je to oddechová úsměvná kniha, která nám má ukázat, jak smýšlejí děti. Jaké to je, když jsou na světě kratší dobu než my a ještě všemu nerozumějí a pochopit to chtějí. Jak se je snažíme přetvořit k obrazu svému a nedíváme se na ně jako na osobnosti, které samy vědí, co chtějí a nechtějí dělat. Měla by nám ukázat, jak se máme v jejich přítomnosti chovat, protože děti si pamatují a učí se jak jinak než nápodobou nás jako jejich vzorů.

Celý můj názor si zle přečíst zde:

27.11.2016 3 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Ano, ve skutečnosti jsem očekávala obyčejnou YA knihu. Ale tohle jsem opravdu nečekala - překvapila mě!
Při jejím čtení mě mrazilo! Vyvolala ve mě všechny pocity, které by skvělá kniha vyvolávat měla! Určitě to však není kniha pro každého - je velmi náročná na lidskou psychiku. Pro mě je to příběh, který se mi vryl do paměti a to si myslím hovoří za vše! Těch 5/5 si rozhodně zaslouží. Bohužel to však není kniha, kterou by si každý někdy přečetl ještě jednou...

Celé mé hodnocení najdete zde:

10.11.2016 5 z 5

Včelí královna Včelí královna Laura Ruby

Kniha je jiná, než jsem očekávala. Tíživá atmosféra se nekonala, ale přesto se četla hezky. Odpočinková kniha, alespoň pro mě.

06.11.2016 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Miluju knížky, které mají více než jen 200 stran! O to déle v příběhu můžu zůstat - a já jsem byla ráda součástí toho Lieselina, i když velmi smutného, silného a plného slz! Děkuji =)

31.10.2016 5 z 5

Byla jsem tu Byla jsem tu Gayle Forman

Má první kniha od téhle autorky (když nepočítám povídku ve vánoční knize Dárek z pravé lásky). Nelituji její koupě, protože jsem s ní prožila několik pěkných večerů, kdy jsem si příběh užívala. Není to sice to, co jsem přesně očekávala, ale stojí za to ;)

Celé hodnocení tady:

20.10.2016

Nemůžu si pomoct - obrovský závan nostalgie!!!! A ať si říká kdo chce, co chce, tu hru bych chtěla vidět!! Určitě by stála za to =)
A co na tom, že děj skáče a je zmatečný a je krátký a je já nevím, co všechno... Má to fanoušky Harryho vrátit do jeho světa aspoň na chvilku zpátky, připomenout jim, co všechno tenhle úžasný svět nabízí a jak rádi jsme byli dříve jeho součástí!!!!!!!! A já jsem jí byla ráda a budu jí pořád!!

Celé mé hodnocení k nahlédnutí zde:

26.09.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Obvykle tenhle žánr knih nečtu, ale když jsem v kině viděla trailer na film, hned jsem po knize sáhla, abych si ji přečetla dřív, než uvidím film (naopak to prostě nesnáším =D). A vůbec toho nelituji!
Příběh je vyprávěn třemi ženami v několika časových rovinách. Autorka ho napsala velmi čtivě, takže vás nutí číst pořád dál a nepřestávat. Knihu jsem opravdu hltala jedním dechem a pořád se zamotávala do spletité pavučiny lží, charakterů postav, atd. Pro mě kniha měla vše, co by správná kniha mít měla! Nevím, jestli si jí někdy přečtu ještě jednou, protože už to nebude takové tajemné a nemohla bych už přemýšlet, kdo "to" udělal, ale každopádně jí patří jedno krásné místo v mé knihovničce =)
Takže za mě (jak jinak) jí patří 5 hvězdiček a těším se na ztvárnění filmové.

Celé mé hodnocení najdete zde:

25.09.2016 5 z 5

Poslední hvězda Poslední hvězda Rick Yancey

Ano, trochu jsem se ztrácela, protože druhý díl jsem četla před delší dobou, ale nakonec jsem se chytila. V knize se krásně střídala akce, úvahy postav, atd.
Nemůžu si pomoct, ale celá série je jednou z mých oblíbených! A stále se nemůžu rozhodnout, jestli ten konec je dobrý nebo špatný... Tyhle rozpory miluju!!!
Neskutečně se mi líbila Cassie po Říši divů!!! ONA JE LIDSTVO!! Nádherně vymyšlené!

Celá série je skvělá! Někdy si jí určitě přečtu znovu pěkně jednu knížku za druhou...

19.09.2016 5 z 5

V pasti V pasti Michael Northrop

Ke knížce mě přitáhla obálka a anotace. Ale...
Musím uznat, že ačkoliv děj pokulhával, graficky je nádherně ztvárněná. Kapitoly, u kterých sněží a zvyšují se závěje čím dál výš, vypadají úžasně. Avšak děj je podle mě nedotažený, nepromyšlený, odbytý... :( Postavy mi byly nesympatické, konec nedotažený. Škoda... Jako oddechovka fajn, ale nic extra se v ní hledat nedá...

10.09.2016 1 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Neskutečně nápaditý příběh, jehož čtení jsem si moc užívala! Postavy jsou dokonalé, v příběhu vše krásně zapadá do sebe =) Jsem nadšená a vím, že doporučím svým kamarádům z her ;) Tahle knížka je prostě naprostá PECKA!!!

08.09.2016 5 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Nemůžu si pomoct, ale začátek knihy byl pro mě dost rozpačitý. Měla jsem problém se začíst.. Příběh nepatří rozhodně k nejlehčím. Nakonec přečteno jedním dechem.
Kniha je o lásce, ale i nenávisti dvou sourozenců. O rodině a problémech v ní. O zradě a o omluvách. Jak je těžké mít jednu duši napůl... Možná vám přijde, že je kniha o ničem, ale ve skutečnosti.... ve skutečnosti je naprosto o všem... A určitě dá každému alespoň kousek slunce!

18.08.2016 4 z 5