V pasti

V den, kdy začala sněhová bouře, nikdo netušil, že bude trvat celý týden. Běsnící vítr, nekonečné závěje sněhu a vše spalující mráz. Pro ty, které bouře zasáhla, tak už není hlavní starostí, jak zůstat v teple, ale jak přežít. Scotty a jeho přátelé Petr a Jason patří k posledním ze sedmi studentů, kteří po začátku bouře čekají v budově své střední školy, až pro ně někdo přijede. Brzo jim však dojde, že jim nezbyde nic jiného, než ve škole přenocovat. Což se nezdá jako vůbec špatný nápad, zvlášť když s nimi v budově zůstaly dvě nádherné holky. Ale pak vypadne proud, poté teplo. Vodovodní trubky zamrznou a popraskají. A na střeše se hromadí sníh, který je může každou chvíli zavalit. Jak dny pokračují, sněhové závěje jsou vyšší a vyšší a prázdné místnosti jsou chladnější a tmavší, všem postupně dochází, že nastává boj o holý život. A že budou muset učinit nejtěžší rozhodnutí ve svých životech....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/171536/v-pasti-171536.jpg 3.3199
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

Trapped (2012)

Kniha V pasti

Kim64

Priemerná kniha, ktorá sa počas celého príbehu drží v jednej rovine, chýbalo mi tam nejaké to "bum". A záver? Mám pocit že mi tam chýbalo pár strán, ale inak to bola celkom vpohode oddychovka na večeri, keď už ste prečítali všetky knihy, ktoré máte doma.

OniDourou

Na zkrácení času dobré.
Ale jinak příběh a postavy v celku nezajímavé.
A konec mi přijde trošičku uříznutý, ale to se mi asi jen zdá :d

luculi

Naprosto obyčejná kniha, která příliš nepotěší, ale ani vyloženě neurazí. Téma sněhové kalamity je zajímavé, kniha se čte na výbornou. Ale bohužel docela pokulhává a nepůsobí moc dotaženě...

betule3

Knížka nebyla špatná. Velmi mě zaujala svou anotací a grafickou podobou. Ze začátku jsem se vůbec nemohla odtrhnout, příběh byl čtivý, hrdinové mi byli více méně sympatičtí a líbilo se mi prostředí. Později mi přišlo, že už se vše stále motalo jen kolem toho samého a nic moc nového jsme se nedozvěděli. Ale i přes to mě to bavilo. Co se mi ale moc nelíbilo a co moc nechápu, je konec. Jako wtf, co to bylo? Přišlo mi, že se autorovi už nechtělo psát, a tak knihu dokončil jak nejrychleji to šlo. Mrzí mě, že jsem se vlastně nedozvěděla,jak všechny postavy skončí. Ale jako oddychovka je knížka fajn!

jiri77
31.12.2018

Jednoduchá oddechovka ,která nenadchne a ani nezklame. Je pravda ,že je někdy takové čtení občas potřeba.

any333
28.11.2018

Už si přesně nepamatuji, co jsem od knihy čekala, ale když se znovu podívám na náhled a anotaci, myslím, že mě lákala hlavně ta mrazivá atmosféra. A to se mi i docela splnilo, protože když jsem knihu četla o prázdninách někdy na začátku srpna, cítila jsem, jak mi sem tam přeběhl po zádech mráz. Což se docela vylučuje, ne?
Oceňovala jsem autorův lehký smysl pro drama, který mě nutil si dělat v průběhu čtení domněnky o tom, co bude dál. A také to, jak moc byl příběh nasáklý podřimující a rozmrzelou melancholií. Něco takového nikdy neodmítnu. A pak se mám divit, že se dýchající chlad zvyšuje společně s beznadějí hlavních hrdinů. To tu bylo docela cítit a když jsem nad tím přemýšlela, došlo mi, že bych se pravděpodobně chovala podobně. Prvně bych se nechala pohltit lákavou představou, že si můžu užít legraci v typickém místě serióznosti(nebo tam něco trochu rozbít), a až pak by se dostavilo i plné prozření z toho, v jaké situaci bych se ocitla. Postavy se mi v tomhle staly dost blízké a bavilo mě mezi nimi sledovat vývoj sympatií a opačných emocí, protože se to všechno zdálo velmi lidské. Jen to demonstrovalo beznadějnost celé sněhové pasti. A já byla zvědavá, kam ta mozaika jednotvárně a čím dál víc zoufaleji situovaných skutečností doputuje na konci.
Zvláštní oblibu si u mě vypěstovala jedna 'outsiderská' osoba, jejíž kyselé komentáře jen napínaly nervy ostatních. A docela mě zarazilo, jak moc podobný realitě byl vývoj 'romantiky'. Tedy, možná to jen autor opravdu ukončil moc brzy, ale já osobně jsem nepochytila, že by to nějak rozřešeně vyústilo. Takže pokud by to mělo zůstat tak, jak to čtenář před finálem opustil, nenacházím na tom přikrášlené skoro nic.
K samotnému konci napíšu asi to, že jsem tu hroznou věc tušila a přeskakovala tak očima mimoděk řádky, kde se to konečně zjevilo černé na bílém. Další pokračování mi přišlo až příliš krátké, na to, o co se tam jednalo. Ale možná autor vsadil na symboliku a ten malý majáček naděje má evokovat to jisté, co tam šlo vyčíst. Pokud ano, umím si představit, jak to tedy nakonec doopravdy dopadlo.

bara2004
24.11.2018

Upřímně, od knihy jsem čekala více. Na první pohled mě zaujal obal knihy, díky kterému, jsem knihu začala číst. Od začátku mě kniha nebavila, ale bylo mi líto knihu hned odkládat. Bohužel jsem i tak knihu nedočetla dokonce. Nápad dobrý, ale příběh mě nebavil a nezaujal. Škoda.

SknihouVrukách
23.11.2018

Námet bol dobrý, ale autor to pokazil. Miestami to bolo dosť nudné. A ten koniec?? Ten radšej nekomentujem.