Zářijová světla přehled

Zářijová světla
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218327/bmid_zarijova-svetla-218327.jpg 4 122 122

Mlha série

< 3. díl

„Svým způsobem jsme všichni vlastně rozbité hračky, nemyslíte?“ říká tajuplný výrobce hraček žijící jako poustevník ve svém starém sídle. Obklopen mechanickými bytostmi, které sám stvořil… Po ponurých dnech se Irene nemůže dočkat léta a slunce. S mladým Ismaelem v Modré zátoce se zdá být všechno perfektní. Ale záhadný hračkář, který zaměstnal Ireninu matku ve svém sídle v Cravenmoore, střeží hrozivé tajemství. Všechny místnosti jeho obrovského domu jsou plné mechanických tvorů a rafinovaných hraček, jež stvořil, aby unikl osamění. Do některých pokojů se nesmí vstupovat a brzy se domem začnou prohánět temné stíny a z mlhy kolem opuštěného majáku hrozí obávaná zářijová světla. Z idylky se stane místo hrůzy a Irene s Ismaelem prožijí největší a nejnebezpečnější dobrodružství svého života.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo
Originální název:

Las luces de septiembre , 1995


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zářijová světla. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (47)

Jipe01
07.01.2024 5 z 5

Dospívající asi už nejsem,ale tahle kniha se četla moc dobře,byla napínavá a hororová. Temný dům, jeskyně, maják trochu klišé, ale odvyprávěný moc dobře. Jako odpočinkovou četbu můžu jen doporučit.

Nifredil
09.11.2023 3 z 5

Z celé série mlha asi nejlepší díl. Zase ale klišovitý děj a předvídatelné chování postav. Co je skvělé je hororová atmosféra knihy, tu se povedlo vystavět skvěle. Vyloženě nejsme cílovka, tak více nebudu psát, je to opravdu pro dospívající, ale i tak si myslím, že je pro ně dnes už i lepší četba a měla bych vyšší nároky. Autor se zjevně nechal inspirovat slavným muzikálem Rebeka a jeho knižní předlohou. Dá se to taky brát jako variace na Janu Eyrovou.


Bakana
02.10.2023 5 z 5

Dávám 5*, protože jako dospívající bych byla nadšená, i když teď vidím, že kniha má svoje mouchy. Ale je napínavá a strhne a já úplně nejsem cílová skupina, takže * přidávám.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Zářijová světla v seznamech

v Právě čtených2x
v Přečtených150x
ve Čtenářské výzvě37x
v Doporučených9x
v Knihotéce111x
v Chystám se číst62x
v Chci si koupit11x
v dalších seznamech2x