Moudré z nebe

Kniha Moudré z nebe je dětským deníčkem, který je však určen dospělým čtenářům. Nenajdete zde žádnou literární uhlazenost, žádný vysoký styl, jen vyprávění malého kluka, který si nebere servítky, často odbíhá od tématu a plete páté přes deváté.

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/271147/moudre-z-nebe-CtT-271147.jpg 3.938
Romány, Literatura česká
Vydáno, Backstage Books

Kniha Moudré z nebe

Sygi

Příjemné a zábavné povídání malého kluka o jeho konfrontacích s dospěláckým světem. V textu vynikají hlavně chlapcova prostá vyjádření k věcem, kterým ještě nerozumí. Na dlouhá souvětí, kterými je deník psán, jsem si po několika stranách zvykl, jelikož knize dávají osobitý charakter.

Tyrkysová
19.05.2018

Pokud chcete zavzpomínat na svá dětská léta, na to, kdy se ještě aspoň trošku lítalo po venku, kdy ještě počítače nebyly součástí našeho každodenního života a na to, jaký může být život zajímavý z pohledu dětských očí, neváhejte :-) Příběh je o všem a vlastně o ničem, není zde nějaká závratná dějová linka, nicméně vám vykouzlí úsměv na tváři a nostalgický pohled do dáli.

tatafa
07.08.2017

Knihu bych velice pochválila za nápad a zpracování, protože přečíst si, jak malý kluk může vidět svět, je bylo pro mne velmi zajímavé.
Myslím si, že kniha může čtenáře značně poučit, že je někdy lepší vysvětlit dítěti situaci, tak aby ji pochopilo, než jen používat fráze, kterým mi dospělí sice rozumíme, ale děti z nich utvoří úplně něco jiného. Jediné co bych knize vytkla je, že se mi docela těžko četla, protože se mi oko zastavilo na každém nespisovném výrazu, a že jich je v této knize opravdu požehnaně. Ale na druhou stranu musím uznat, že pokud by kniha byla psána spisovně, již by nebyla tak dobrá a ztratilo by se podstatně její kouzlo.

dencuska
03.06.2017

Zápisky malého Riška vás v spomienkach zaručene zavedú do vášho detstva. Zo začiatku som si myslela, že kniha nebude moja "šálka kávy", avšak milo ma prekvapila. Je to oddychovka, úsmevná jednohubka, ktorú prečítate na jedno posedenie pri dobrom čaji alebo káve.

MMacicekk
22.03.2017

Milé oddechové čtení vyprávěné očima malého klučiny, který velmi svérázným způsobem vypravuje historky ze svého života. U této útlé knížky si s nostalgií zavzpomínáte na své vlastní dětství.

Áňa 998
25.02.2017

Parádní čtení, smála jsem se od začátku do konce :)

kalinkacz
02.02.2017

Milá oddechovka, kterou přečtete na posezení... Vrátí vás zpět do dětských let a rozhodně se hodně pobavíte, jelikož uvažovaní jsme všichni v našem malém věku měli stejné... Je ale pravda, že po polovině knihy, byť tato kniha není nijak extra dlouhá, jsem se přistihla, že se trošičku nudím, jelikož moc děje tato kniha nemá a prostě styl psaní i koncept jednotlivých historek je stále stejný... Nicméně pro pobavení a odpočinutí je tohle rozhodně dobrá volba!

Rezi29
26.01.2017

Oddychovka na pobavení. Sice mi občas pěkně vadily ty strašně zdlouhavý věty, protože mám radši kratší, ale na druhou stranu to příběhu dodávalo jakýsi šmrnc. Díky této knize jsem si dokonce připomněla svoje vlastní dětství. :) Kniha super, určitě doporučuji!