MíšaS. MíšaS. komentáře u knih

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Alma-Nacida to vyjádřila moc pěkně. Půjčila jsem si na dovolenou v knihovně všech 6 dílů, jinak bych po tomhle prvním do dalšího nešla. Pořád jsem přemýšlela, co to je, jestli detektivka, YA, romance a do ničeho mi to nezapadalo. Přečíst se to dá, ale je to takové polovičaté, takové nemastné neslané. Nechala jsem se také nalákat 86%, ale za mě teda nic moc.

03.07.2021 2 z 5

Poslední lov Poslední lov Jean Christophe Grangé

Knižní orgasmus... Nic lepšího mi nenapadá.

26.05.2021 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Anglický humor mám ráda, ale tady mi nějak nesedly postavy. Všechny byly strašně šablonovité. Do příjezdu k dědovi kniha celkem šla, ale pak to byl děs. Děj byl šroubovaný a jak začali putovat, to už byla nuda největší.
Před pár lety jsem byla na Saturninovi v divadle a i tam mi přišel začátek super, ale poté horší a horší, nudnější a nudnější, až už jsem si říkala, kdy to konečně skončí. Film jsem neviděla.

05.04.2021 1 z 5

Zpěv Susannah Zpěv Susannah Stephen King

Pořád jsem přemýšlela, kam celá série míří, jaké bude asi vyústění a konec, a tento díl mi pořádně natrhl p...l.
Takže teď jsem JEŠTĚ VÍCE zvědavá, kam to vlastně celé spěje...
A ty finální zápisky? SUPER !!!

09.03.2021 5 z 5

Pustiny Pustiny Stephen King

Opět skvělé čtení. Všechna superlativa jsou psaná pode mnou, takže já už se jen zeptám - proč jsem s tímto příběhem čekala 20 let ??

05.02.2021 5 z 5

Beznaděj Beznaděj Stephen King

Další skvělé čtení od Kinga. Náš 20. letý vztah už prostě nic neohrozí...
Líbí se mi, jak ty samé postavy jako ve Strážcích zákona mají jiné povahové vlastnosti. Je to ukázka toho, jak lze jeden nápad využít ve dvou knihách a neopakovat se.

28.01.2021 4 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Tak konečně po 20. letech co čtu Kinga jsem se odhodlala i na toto putování k Temné věži.
Podle mě je to skvělý začátek k ostatním knihám. Pomalu se rozjíždíte a děláte si obrázek o světě a postavách. Přečteno bylo za pár dní a teď už jsem ponořená v druhém díle. Já jsem spokojená. Dostala jsem, co jsem čekala.

22.01.2021 5 z 5

Posedlost Posedlost A. S. Byatt

Na knihu jsem narazila díky filmu, který jsem kdysi viděla, ale přesné detaily jsem si nepamatovala a od té doby jsem knihu sháněla.
Konečně jsem jí sehnala a mohla jsem se v klidu pustit do čtení. A je pravda, že na knihu jsem doopravdy potřebovala klid a čas, protože to není příběh na rychločetbu nebo na čtení po chvilkách. Musíte se do knihy ponořit a vnímat každý náznak, který Vás provede téměř detektivní zápletkou. Samozřejmě hlavní rozuzlení příběhu jsem znala už z filmu, ale i tak jsem se těšila, zda třeba nebude v knize něco jinak.
Musím souhlasit i s méně nadšenými komentáři, co se týče přílišné popisnosti, ale není to zas tak hrozné. Na knihu si prostě musíte udělat čas, abyste jí dobře prožili.

11.01.2021 4 z 5

Konec civilizace Konec civilizace Aldous Huxley

Nemohu si pomoci, ale kniha se mi nelíbila. Měla slušný začátek a já jsem si říkala, že to je zajímavě rozehrané. Jenže, pak se to celé nějak zvrtlo a druhá půlka knihy po příchodu Divocha je zcela prvoplánová a postava Divocha je křečovitě černobílá. A ten konec?? Nejlepší komentář - Patrik0816.

14.10.2020 2 z 5

Převážně neškodná Převážně neškodná Douglas Adams

Nemohu si pomoci, ale vůbec nechápu o co tady šlo. Bohužel jsem se toho nedopátrala v celé pentalogii. Myslela jsem, že to bude "sranda scifi", ale tohle nemělo hlavu ani patu. Myslela jsem, že dojdeme k nějakému konkrétnímu vyústění a zakončení, ale - jak to vlastně skončilo?? Nebudu se rozepisovat, prostě se mi to nelíbilo. Naštěstí už jsou otevřené knihovny, tak hurá pro něco lepšího :)

27.04.2020 1 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Nevím proč někteří o knize píší jako o sci-fi nebo fantasy příběhu, protože toto je, bohužel, až nepříjemně reálný příběh.
Za mě asi nejlepší kniha od Ursuly, kterou jsem četla. Námět mě zaujal a oceňuji popis hry, kdy autorka musela vyvinout velkou představivost. Popis krajiny, měst, bojů jsem si dokázala vybavit a ani jsem se nemusela moc snažit a přemýšlet " jak to jako myslela ? " .
A věřím tomu, že kdyby podobnou hru někdo vymyslel, tak by se našli jedinci, co by jí taky dotáhli až do konce.

14.02.2020 4 z 5

Nutné lži Nutné lži Diane Chamberlain

Ten, kdo knihu nečetl, ať nečte ani moje hodnocení !!!
Kniha se mi celkem líbila, byla čtivá, rychle utíkala, ale některé pasáže byly velmi zdlouhavé a některé popisy až zbytečné.
Také mi tak trochu vadil ten happyend pro každou, téměř každou, postavu. Je to prostě takové nereálné. Ale to už se na mě asi podepisuje pracovní deformace...

07.11.2019 4 z 5

Knihu nebudu hvězdičkovat, protože jsem skončila někde v půlce s tím, že vůbec nechápu, co to čtu.
Četla jsem Keruacka, Ginsberga, Welshe, Cave, Rimbauda, Bukowského a další autory, kteří byli očiviďně pod vlivem čehosi, a jejich knihy na to vypadaly, ale tohle to je extrém. Buď jsem úplně mimo já anebo byl úplně mimo tenkrát Carroll...

28.10.2019

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Za mě nejlepší kniha od V. Hanišové.

Jestli jste knihu ještě nečetli, nečtěte ani můj komentář !!

Sice uznávám, že mi ten konec taky trochu "zkazil" radost, ale zase na druhou stranu si nedokážu představit, že by to končilo jasným happyendem (asi něco jako u Příběhu služebnice, to prostě není příběh pro happyend). Skončilo to s čistým stolem a domyslete si, zda je Sára dost silná na to, aby začala od znova a zúčtovala s minulostí. Mě to vyhovuje.

Popisy přírody byly neskutečné, úplně jsem cítila vůni podhoubí. Vůbec mi nevadily jako některým čtenářům. Prostě to k tomu patří. Holka sbírá houby a vy se divíte, jak se tím vůbec může uživit, protože jako každý obyčejný houbař pro mě rostou jen na podzim :), a ona sbírá od jara do prvních mrazíků. Žije si svůj život a prostě neví, co se sebou, protože jí v dětství zradily dvě nejbližší osoby, na které by se mělo dát spolehnout. A její bratři taky nejsou zrovna vzor bratrské lásky.
Ano, děj je předvídatelný, ale i tak napínavý, jak se to vyvrbí a jestli jí někdo pomůže nebo ne. Jestli si nechá pomoci anebo ne.

Takovou depku z knihy jsem už dlouho neměla...

26.09.2019 5 z 5

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

Četli jsme tu knihu kdysi dávno na Základní škole a já se do ní úplně zamilovala. Poté jsem jí četla ještě několikrát a nikdy mi neomrzela. Dodnes jí mám hrdě v knihovničce na polici. Nemyslím si, že by děti nabádala k sebevraždě. Naopak je to takové zamyšlení nad tím, co se stane, když umřeme, co je po smrti, je něco po smrti? Děti na to taky myslí, ale nikdo jim to většinou nechce vysvětlovat, aby jim nějak nebylo ublíženo, takže víc takových knížek a pak o tom s dětmi mluvit.

17.08.2019 4 z 5

Tajemství Abigale Hall Tajemství Abigale Hall Lauren A. Forry

Bože, co tohle mělo být? Absolutní ztráta času a neskutečná kravina. Škoda stromu, co padl na tuto knihu.

27.07.2019 odpad!

Vždycky je to manžel Vždycky je to manžel Michele Campbell

Musím souhlasit, že události před 20. lety se četly lepe, ale i tak je to podstatně lepší kniha než všechny ty "bestsellery", kterých je teď jak hub po dešti. Až do poslední stránky nevíte, kdo je vrah, nebo alespoň já měla jiný tip, i když jsem nebyla zas tak daleko :)

11.02.2019 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Kniha mě vůbec nebavila, nutila jsem se do čtení, a vlastně mě ani nezajímalo, jak to dopadne a kdo je vrah. Ztráta času, ale nemám ráda nedočtené knihy.
Stephen King při hodnocení této knihy asi neměl svůj den, anebo dostal velké všimné...
Jedna hvězdička za nápad s křídami, ale podle mně absolutně nevyužitý.

20.01.2019 1 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Nemá to hlavu ani patu. Opět BESTSELLER za všechny peníze...

21.08.2018 1 z 5

Kdo pohne osudem Kdo pohne osudem Jane Stubbs

Nevím, jestli je to to pravé pro doplnění originálu, protože podle této knihy je Edward zmetek, který ukradl své ženě dítě a nechal jí zavřít bez důvodu - to znamená "zbláznila" se z něj, ale v originále je, že její rodina trpí schizofrenií a on si jí vzal, aniž by to věděl a pokud si dobře pamatuji, tak se tam o žádném dítěti nemluví. Ale nebudu hnidopich. Raději budu číst originál, protože tam je to dokonalý gentleman, který je stíhaný osudem a lásku Jany si zaslouží.
Když pominu předchozí odstavec, tak je kniha čtivá, příjemná na odpoledne nebo dovču a alespoň se dozvíte, jak to chodilo v těch dobách mezi služebnictvem.

24.07.2018 3 z 5