Tajemství Abigale Hall

Londýn 1947. Sedmnáctiletá Eliza a její mladší a duševně křehká sestra Rebeka přišly při bombardování během druhé světové války o matku a otec poté v záchvatu šílenství spáchal sebevraždu. Sestry se snaží s touto tragédií vyrovnat a žijí v péči excentrické tety Bess. Později proti své vůli musejí opustit Londýn a začnou pracovat pro tajemného pana Brownwella v sídle s názvem Thornecroft, kde se nachází tajemná Abigalina síň. Velmi brzy zjistí, že to nejhorší je teprve čeká. Uštěpačná a zlomyslná domovnice, paní Pollardová, je odhodlaná před sestrami vše utajit. Snaží se je co nejdéle udržet daleko od města a hlavně řečí, které tu o panství kolují. Když Eliza objeví knihy pocákané krví, hrůzu nahánějící fotografie a portréty záhadné ženy, začne se pomalu rozplétat klubko tajemství. Rebeka se ale čím dál víc podvoluje paní Pollardové, a tak musí Eliza jednat rychle, aby sestru i sebe zachránila a dostala je od domu co nejdál....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/368572/tajemstvi-v-abigalle-hall-t1r-368572.jpg 3.214

Abigale Hall (2016)

Horory, Romány, Historie
Vydáno:, Brána

Kniha Tajemství Abigale Hall

alexis818

Velmi zajímavý námět,ale,bože,to zpracování.Pro mě tedy hrůza a tudíž také zklamání,protože tento žánr mám ráda a na knihu jsem se těšila.Tuto autorku už opravdu vyhledávat nebudu.A ty dvě hvězdy jsou za námět a za krásnou obálku.

Illaa

Jednu hvězdičku dávám za zajímavě zvolený námět a tajemnou atmosféru, která ale mohla být autorkou mnohem lépe zpracovaná. Některé spojitosti v příběhu byly neuvěřitelné, některé situace přitažené za vlasy. Celkově mi styl připadal jak psaný dítětem, všeho moc, ale zároveň nevyužit potenciál příběhu.

veronika0382

Dvě osiřelé dívky a hrozivé tajemství panského sídla. Tedy, tohle bylo vážně dobré. Kniha mě chytla hned od první stránky a já jsem hltala každou řádku. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

zuzana2599

Kniha s krásnou obálkou, kterou jsem dlouho vyhlížela. Nebylo to vůbec špatné čtení, zajímavá doba, příběh napínavý, místy strašidelný. Našla jsem zde i prvky hororu, nejsem jeho příznivcem, proto mi to stačilo. Příjemné, dobrodružné čtení, konec velmi napínavý a děsivý. Jsem spojená, co jsem čekala, to jsem dostala :-)

Mišulka331996

Mě se kniha moc líbila, asi bych žánr nazvala jinak, ale celý příběh se mi četl moc dobře a konec knihy jsem musela přečíst jedním dechem. Za mě tedy 5 hvězd. Příjemné čtení, když chcete lehké odreagování.

mariva

Knížka mě zklamala, čekala jsem napětí s prvky hororu, ale četla jsem ji pak už spíš ze setrvačnosti, abych zjistila, co za tím vším stojí. Většina postav se chovala divně, nenašla jsem mezi nimi ani jednu normální, natož pak sympatickou postavu. Odhalení tajemství sice něco málo vysvětlilo, ale to se odbylo na několika stránkách a samotný závěr ještě zhoršil už tak špatný dojem z knihy.

sgjoli

Chtěla jsem dát původně jen tři hvězdy, ale dám 3 a půl za ten působivý závěr. Škoda, že se půlhvězdy tady nedají nijak naznačit.
Kniha bohužel nebyla thrillerem s prvky hororu, jak slibovala obálka. Autorka zůstala jen u náznaků thrilleru. Hororové to nebylo víceméně vůbec. Spíš takový průměrný dobrodružný román s řadou celkem akčních, napínavých a lehce tajemných pasáží. Ale jinak to bylo celkem fajn čtení. Na jedno přečtení proč ne. :-)