MíšaS. MíšaS. komentáře u knih

Snoubenky smrti Snoubenky smrti Jean Christophe Grangé

Přišlo mi, že autor, po vzoru pejska s kočičkou, splácal vše možné dohromady a snažil se upéct dort, který ovšem docela připálil.
Námět je zajímavý, ale zabalený ve spoustě informací, které mi ubíraly sílu číst a soustředit se na příběh.

30.06.2023 3 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

(SPOILER) Neskutečně moc jsem se těšila a SK mě nezklamal, ale i tak nemohu dát 5*. Minimálně do 3/4 jsem knihu hltala a četla každou možnou chvilku, ale pak přešel děj do "podhradí" a já jsem se nemohla začíst, nebavili mě tyto pasáže a začetla jsem se opět, až ke konci. Asi je zbytečné se více rozepisovat, neboť spousta komentářů pode mnou vystihuje i moje pocity a postřehy.

25.06.2023 4 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Bavila jsem se, takže i když je to opět jednoduché, předvídatelné a prvoplánové, dávám 4*, a těším se, až na mě vyjde v knihovně řada na další díl.

21.04.2023 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Opět jsem se skvěle bavila.
Jen, teď jak mám rozečtený třetí díl, si myslím, že by to klidně šlo spojit dohromady, jak píše i Janizoun pode mnou.
Je to jednoduché, obyčejné, trochu přehnané, ale jak jsem již psala, já jsem se skvěle bavila.

18.04.2023 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Podle mě to bylo moc překombinované a dlouhé. Nenudila jsem se, ale nemohu říct, že bych četla s radostí.

15.07.2022 3 z 5

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

Přečteno opět po letech kvůli ČV 2022. Tuto knihu jsem měla ráda už jako dítě a téma sebevraždy mi v dětském věku a ani v dospělé vůbec nepřišlo nevhodné, jak se zde někteří vyjadřují. Ale možná proto, že v dětském věku, jsem tak úplně nechápala, co přesně, že to Suchárek udělal a co to přesně tedy znamená.

03.02.2022 4 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Jediné, co knize mohu vytknout je ten rychlý konec, ke kterému se vlastně plížíme 90% knihy. Ale je to moc pěkné plížení, na které jsem u Kinga zvyklá a mám ho ráda. Za ten rychlý konec bych možná ubrala tak 0,5 *, ale na půlky se tady nehraje, takže za mě 5*.

20.09.2021

Knížka Ferdy Mravence Knížka Ferdy Mravence Ondřej Sekora

Kdysi dávno jí dostal bratr k narozeninám a já jsem mu jí strašně záviděla. A protože bratr o čtení nestál a nestojí dodnes, tak se kniha stala mou :) Strašně se mi líbil férový a pracovitý Ferda a pořád jsem si říkala, co se mu líbí na té "blbé" berušce, která je tak nafrněná :D :D

26.03.2021 5 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Myslím, že je zbytečné zde opět rozepisovat to, co je již napsáno pode mnou. Takže pouze smekám před autorkou.

26.03.2021 5 z 5

Tommyknockeři Tommyknockeři Stephen King

1) Uf, tak je to za mnou.
2) Ten konec nebyl špatný.
Moje první dvě myšlenky po dočtení knihy... A asi shrnují, co si o knize myslím. Bylo to dlouhé a některé pasáže i nezáživné.
Přišlo mi to jako s Růženkami - příběh zajímavý, ale zahrabaný v maličkostech. Čím více se dostáváte do děje, tím více Vás ty maličkosti otravují a říkáte si " a tohle je důležitý? " Asi od půlky knihy jsem se začala víc a víc nudit. Konec to napravil.
Ale myslím, že poctivou trojku si zaslouží.

26.03.2021 3 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Pokud jste knihu ještě nečetli, tak nečtěte ani můj komentář !

Já tu knihu snad nedokážu ani dočíst, a to jsou opět zavřené knihovny, takhle špatná je.
Hlavní hrdinka totálně nesympatická kráva. Její chování - to jako fakt? Ona se vrátí do minulosti a OK vše v pohodě - jdeme se tu zabydlet a vdát se a š---t jako králíci? - Co ?? .
Ne tohle je prostě jedna z nejhorších knih, co jsem kdy četla.
A chtěla bych v září 1945 vidět tu Skotskou poválečnou prosperitu, haha, asi by si autorka měla napřed něco nastudovat.

Možná tohle není nejlepší komentář, ale nějak se mi nechce to rozmýšlení se nad knihou prodlužovat. Většinou souhlasím se všemi 1 * komentáři v dáli pode mnou. Ale já nemohu prostě dát ani tu jednu hvězdu.

24.10.2020 odpad!

Skála Skála Peter May

Vy, kdo jste knihu nečetli, nečtěte ani můj komentář !!

Tušila jsem, že to nebude klasická detektivka, což mi nijak nevadilo a asi tak do půlky se mi kniha četla celkem bez problému. Ale pak přišly pasáže, které mě silně nebavily a nechápu, že jako "super policajt", jak se Fin prezentuje, nepřišel na to, od koho ty modřiny jsou. Potom už mi to vlastně celé zapadlo do sebe a dokázala jsem si domyslet, co se asi bude na konci dít. A to se také dělo.
Možná chtěla kniha trochu zkrátit a více vyšetřovat vraždu a odpustila bych si tu pedofilní pasáž. Nechce se mi věřit, že by někdo měl takovou ztrátu paměti a ještě opakovanou. Prostě mi to nějak nesedí a přišlo mi to divné a asi i zbytečné - prostě by ho vinil ze smrti otce, nebo z toho, že ho otec měl raději a jako motiv by to stačilo a ne tam ještě vsunout pedofilii a to, že si to s ním na ostrově vyřídili sami.
Přemýšlela jsem a jsou to slabé 3*. A nevím, jestli si chci přečíst další díly...

25.01.2020 3 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Moc ráda bych dala 5 hvězdiček, ale nemohu si pomoci, ten konec mi nesedl. Nevím proč, ale prostě se mi nelíbil a byl takový překombinovaný.

10.10.2019 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Na tuto knihu jsem čekala půl roku v knihovně --- nestálo to za to.
Jediné plus je, že se to čte rychle. Asi bych si měla přestat půjčovat tyhle rádoby thrillery, kterých je teď jak hub po dešti.
Děj předvídatelný, velmi předvídatelný a velmi jednoduchý. V podstatě jsem věděla od začátku o co tam půjde a co se tam stane. Postavy takové nijaké, nemastné neslané. Hlavní hrdinka o sobě říká, jak je strašně chytrá a má vše promyšlené, a nedojde jí, kdo jí leze do baráku???

05.08.2019 1 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Nemůžu si pomoci, ale opět perfektní. Vraha jsem neodhalila, takže další hvězda navíc, kdyby to šlo :)

30.11.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Průměrné čtení. Pozitivum je, že se to čte rychle, ale bestseller bych v tom nehledala.

04.10.2018 3 z 5

Mazací tramvaj Mazací tramvaj Magda Stachula

Páááááááni. To bylo první, co mi napadlo, když jsem knihu dočetla. Příběh se čte pěkně, má spád a zajímavé téma. Já jsem velmi spokojená.

13.04.2018 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

To lucie2952 - Filmy jsem viděla všechny tři, a to celkem nedávno, a jsou úplně o něčem jiném než knihy. Scénáristé děj hodně pozměnili, takže bych tady nesrovnávala...

01.09.2017 5 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Tahle povídka mě doopravdy vzala za srdce i mozek.

21.06.2017 5 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Kniha mě moc nezaujala. Je to takové zdlouhavé, nic se tam pořádně neděje a vlastně ani ten konec není nijak "akční". Kinga mám ráda, ale tahle kniha mi moc dobrá nepřijde...

02.06.2017 3 z 5