Knížka Ferdy Mravence

Ferda si poradí s pracemi všeho druhu: zapřáhne do kočáru pana Hlemýždě, ochočí si zeleného koníka, uspořádá hostinu pro rodinu malých ploštiček, nešťastně se zamiluje a nakonec jen taktak unikne nespravedlivému výprasku a uprchne do světa. Ale Ferda by nebyl Ferda, kdyby si neporadil s krvežíznivým Ťutínkem i s mravencožravou paní Střevlíkovou, a nakonec postaví larvičkám chrostíků tak krásné podvodní domečky, že si vyslouží svobodu a vrátí se do rodného mraveniště! Tam se vrhne do vymýšlení všelijakých zlepšováků, ať už při lovu divokých mšic nebo čištění chodeb mraveniště. Mraveniště přepadnou loupežní cizí mravenci, ale pak se vše vysvětlí a příběh končí hromadnou svatbou. Někteří ženichové a nevěsty, ti, o které Ferda zvláště pečoval, mají na krku stejné červené kravaty jako on sám! Kniha se skládá ze tří částí : Ferda Mravenec, Ferda Mravenec v cizích službách, Ferda v mraveništi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25854/knizka-ferdy-mravence-25854.jpg 4.4234
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros

Pavelpi

Dětský hrdina Ferda pro několik generací dětí.Většina z nás ho četla a měla ráda.Četli ho i moje děti a vnoučata a bavilo je to taky.Kouzelně napsaná kniha,která umí děti pobavit a také poučit o životě mravenců a dalších brouků.Věřím,že knihu budou číst děti i v dalších generacích ...

Annkag

Toto je klasika detských čias.
Kto by sa nebavil na dobrodružstvách Ferdy mravenca,ktorý cvičí mravenisko na Olympiádu.
Krásna cesta poznávania prírody priamo skrz detské srdcia.

surikata246

Můj hrdina mého dětství, kterého mám stále ráda. Má stálé místo i v knihovničce mých dětí. Právě čteme s mladšími dětmi v rodině a moc se jim líbí.

nai.ivka

Úžasná kniha, moje velmi oblíbená v dětství.

tatafa
07.01.2017

Krásný, jedinečný příběh. Také jedna z knížek mého dětství.

veronie
25.10.2016

Moc pěkné čtení pro děti. Jako malá jsem měla strašně ráda nejen Ferdu, ale i brouka Pytlíka a Berušku. Ač to není typická sympaťačka, díky její kráse je vše odpuštěno.

hana1984
08.06.2016

Jó Ferda,ten je úžasný pořád.

Briv
10.01.2016

Musím přiznat, že tuto knížku jsem měla moc ráda a to i přesto, že jsem jako malá neměla ráda hmyz - ale ty ilustrace mě dostaly a dokázaly mě vtáhnout do příběhu, kdy jsem Ferdovi fandila a neměla jsem ráda Berušku, za to jak byla občas nafoukaná:) Krásná kniha pro děti.

pif69
24.10.2015

Kdeže je konec nějakému Harrymu Potterovi , Ferda mravenec je věčný .

mazlak
21.06.2015

Pro děti je takové kniha určitě velmi naučná. Popis života nejen mravenců, ale i jiných brouků je opravdu poučný.
Z mého pohledu mne však překvapil brouk Pytlík, který byl v mém podvědomí jako druhý hlavní hrdina a packal. V této níže je však o něm jen malá zmínka. Ferda je dříč, který kolikrát vůbec nespi., a Beruška je pořád stejná potvora.

jitka7
02.05.2015

Nádherná kniha pro děti.

Mergirus
15.11.2014

Nádherná knížka, vřele doporučuji pro děti.

Modrina
02.09.2014

Ano, Beruška byla mrcha. :) Ale stejně je ta knížka skvělá. :)

Ikkju
23.06.2014

Od přečtení Ferdovo příběhů v dětství o tom uvažuji, pořád jsem si nebyl jist, ale těsně před čtyřicítkou už vím skoro s jistotou: Beruška byla pěkná mrcha!

moonchild
07.03.2014

Kdo by neznal Ferdu a jeho kamarády

dark.ma93
04.10.2013

klasika

kuky921
30.09.2013

Nestárnoucí dětská knížka, holky jí milují.

puplik
24.09.2013

Pro děti základní četba :)

Paganfairy
09.09.2013

Řekla bych, pro děti to nejlepší čtení. A i v dospělosti knížka neztrácí své kouzlo a ve svojí knihovně si pro ni vždy udělám místo :)

DariDerek
22.04.2013

Dodnes ji mám v knihovně a nikdy se ji nevzdám :)

čohynka
21.04.2013

Další z nejčtenějších dětských knížek. Mám ji ráda dodnes a má své místo v knihovně..

tyzik.cejka
28.03.2013

první dil ujde další jsou příšerný bez humoru bez napětí bez děje

kika 13
11.02.2013

Krásná knížka plná vtpomínek na časy kdy mi ji babička četla a bylo mi při tom krásně.

Kate.S
02.02.2013

Moc hezky napsaná dětská knížka:)

aychend
30.07.2011

Na téhle knížce jsem přímo vyrostla! už ani nevím, kolikrát jsem ji četla :-)

Addie
01.04.2011

Práce všeho druhu.
Ale na to, aby si udržel mou tehdy dětskou pozornost stačilo, že to byl zkrátka on, Ferda jeden!