Tommyknockeři

Další napínavý román proslulého mistra hororu, tentokrát o městečku sužovaném mimozemskými silami. Bobbi, spisovatelka žijící poklidným způsobem na své farmě, jednou v lese zakopla o kus kovu. Poháněna nevysvětlitelnou zvědavostí začala kopat a postupně za pomoci ostatních odhalovat zabořený vesmírný koráb. „Tommyknockeři“ potřebují lidské bytosti pro výrobu energie. Mění fyzicky i psychicky Bobbi i ostatní obyvatele Havenu a nutí je pomocí hrůzných vynálezů ničit všechny, kteří jsou proti nim. Jen Gard a Davidův dědeček jsou chráněni kovovou destičkou v hlavě (následek po starém zranění), navíc jim pomáhá láska k Bobbi a malému vnukovi. Ubrání se lidé? Kolik životů bude obětováno, aby vetřelci mohli odletět ?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171088/tommyknockeri-w7I-171088.jpg 4590
Horory, Romány, Sci-fi
Vydáno, Beta-Dobrovský

The Tommyknockers, 1987

Kniha Tommyknockeři

karol.cadex

Kingovo psaní je dar. Zrovna Tommyknockeři jsou dle mého ubohého mínění jeho masterpiece. Tolik ošklivých osudů! A kniha i tak furt volá “čti mě dááál, bude to ještě horší!”. A fakt bylo.
A ano, je to roztahaný, je to zamotaný, je tam deset hlavních hrdinů a dvacet mini hrdinů a tisícpětsetosmdesátšest přicmrndavačů. A taky to UFO.
Ale je to King. A King je láska.

MíšaS.

1) Uf, tak je to za mnou.
2) Ten konec nebyl špatný.
Moje první dvě myšlenky po dočtení knihy... A asi shrnují, co si o knize myslím. Bylo to dlouhé a některé pasáže i nezáživné.
Přišlo mi to jako s Růženkami - příběh zajímavý, ale zahrabaný v maličkostech. Čím více se dostáváte do děje, tím více Vás ty maličkosti otravují a říkáte si " a tohle je důležitý? " Asi od půlky knihy jsem se začala víc a víc nudit. Konec to napravil.
Ale myslím, že poctivou trojku si zaslouží.

Lucuschka

Dočetla jsem s napětím...
Líbilo se mi to, moc se mi to líbilo. Dobře se to četlo a příběh i zpracování bylo skvělé. Rozhodně jsem ráda, že jsem Mistra objevila a začala číst, a zcela jistě jen tak nepřestanu...

PlusOne

Jedna ze slabších knih tohoto jinak vynikajícího autora. Zakoupil jsem (a přečetl) asi před deseti lety, přečetl, a nijak mě tehdy nenadchla. Po dlouhé odmlce jsem se k ní letos vrátil, a působí na mě o něco líp, možná jsem k ní potřeboval dozrát, nevím...ale baví mě každopádně víc. I tak ale doporučím jen opravdu skalním fanouškům SK.

n.ezn.amy

Při procházce lesem zakopne Bobbi o kus železa a cosi jí začne nutit ho vykopat a postupně odhalit vše, neví sice proč ale ta touha je obrovská. Postupně jí začínají pomáhat všichni obyvatelé Havenu, ovšem všechni se začnou měnit jak fyzicky tak hlavně psychicky. Jediní dva obyvatelé města jsou vůči tomu imunní a je otázka, zda zvládnou zastavit Tommynockery, než zničí všechny okolo. Trochu rozvleklý román o setkání s mimozemskou civilizací. Kniha nemá takový spád a napětí jako jiné romány Kinga. Jedna z mála jeho knih, které jsem četl pouze jednou a zatím nemám touhu se k ní vracet.

lucina6497
02.10.2020

Mimozemšťani mě moc neberou.. ale tohle mě nakonec vtáhlo :-)

sgjoli
26.09.2020

Tommyknockery nebudu hodnotit hvězdami, jelikož jsem to nedočetla. Odloženo po cca 100 stranách, které mi připadaly neskutečně ukecané, táhlé, rozplizlé na všechny strany a naprosto o ničem. Aspoň pro mne o ničem. Kniha mne vůbec nevtáhla do sebe. Strašně se mi to vleklo, nudila jsem se. A už od začátku jsem cítila potřebu přeskakovat text, jak moc detailní King chtěl být a měl potřebu popisovat každý nesmysl. Přišlo mi to ubíjející. Neumím si představit, že bych měla v tomto stylu číst dalších několik set stran. Takže bohužel, no. Já to s tím Kingem mám prostě jak na houpačce. Buď mne to baví od začátku, nebo to prostě nedokážu dočíst. A tohle je tedy ten druhý případ.

kilometr
30.05.2020

Jubilejní 50. přečtené "Kingovce" by opravdu neškodilo,kdyby měla tak o 200 stran méně.Nejvíc mě pobavily vraždící stroje a sestra Bobbi.Mezi autorovi knihy patří tak někam k lepšímu průměru.65%.