MisakCZE MisakCZE komentáře u knih

Temná Budapešť Temná Budapešť Vilmos Kondor

Oldschool detektivka, pro mě jedna velká nuda, dočetl jsem silou vůle. Nezachránilo to ani malebné prostředí Budapešti.

13.08.2023 1 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Opět neuvěřitelně čtivé, Linna je zpět na místě kam patří a posouvá vyšetřování záchvatového vraha tím správným směrem.

09.08.2023 4 z 5

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Přečteno za jeden den.
Taková příjemná čtivá krimi s pěkně nepěkným koncem.
Další knihy od autorky si nenechám ujít.

03.08.2023 3 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Tento díl začíná dost rozpačitě, noví detektivové Adam a Margot jsou dost nesympatické postavy, ničím mě nezaujali.

SPOILER!
Vše s k lepšímu obrátí po návratu JL na scénu. Pro milovníky Sagy Bauerové mám špatné zprávy, tentokrát v ději zcela chybí. Zato do sytosti si užijete psychiatra Erika Mariu Barka, který se dostane do pořádné šlamastyky a JL mu bude zachraňovat krk.

Hlavní padouch je protentokrát extra psychouš.
Děj má spád, ostatně tak, jak jsem u dua Kepler zvyklí, kniha se velmi dobře čte, těch 570 stran uteče jako voda a vy budete chtít číst dál. Naštěstí máme další díly ...

27.07.2023 4 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Pokud máte znalosti kvantové mechaniky, asi si knížku užijete o trochu víc než "obyčejný" čtenář.

Cestování mezi alternativními světy je vždycky zajímavé téma, vede k zamyšlení nad tím, co by bylo jinak kdybychom se v ten daný moment rozhodli opačně.
A toho si tu užijete ažaž.

Na knihu jsem narazil náhodou po dočtení Dvojníka Od Briana Freemana, která je o podobném tématu.
V tomto srovnání se mi Dvojník líbil o hvězdu více.

17.07.2023 2 z 5

Krvavé sestry Krvavé sestry Graham Masterton

Pro fanoušky Cartera je toto povinná četba. V nechutnostech a brutalitách se mu Masterton téměř vyrovná.

Kniha má spád, perfektně se čte stejně jako díly předešlé.

12.07.2023 4 z 5

Dvojník Dvojník Brian Freeman

Jako milovník cestování v čase a paralelních světů jsem se na knihu velmi těšil. Navíc po skvělé sérii s Frostem byla záruka, že mysteriózní thriller od Freemana špatně dopadnout nemůže.

A ono to opravdu špatně nedopadlo, jen tomu cosi, co nedokážu popsat, chybělo.
Děj byl logicky uzavřen, autor se do všech těch světů nezamotal. Parádní čtivost předchozích knih byla zachována.

09.06.2023 3 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Carter drží laťku stále proklatě vysoko ...

31.05.2023 4 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Dobrá oddechová detektivka bez zbytečných brutalit.
Navíc protkaná vtipnými situacemi způsobenými třemi dcerami, na které je inspektor Kett po zmizení své manželky sám.
Kniha je poměrně krátká, dobře se čte, v závěru je zaděláno na další pokračování, do kterého se určitě pustím.

19.05.2023 3 z 5

Kouzlo všité do šatů Kouzlo všité do šatů Barbara Davis

Krásný podmanivý působivý příběh.

Knížku, ačkoliv je absolutně mimo můj záběr, jsem si vybral na základě anotace a doporučení. Přečtením jsem rozhodně neudělal chybu, ačkoliv jsem očekával více kouzel a magie, které jsou zde zastoupeny jen symbolicky.

Je to příběh o lidech a jejich těžkých životech, o víře a odpuštění, o lásce a oddanosti, o hledání a naději, a tak největší kouzlo je v samotném vyprávění.

Takže se vykašlete na to jestli jste mladí nebo staří, muži či ženy, a pusťte se do čtení.

15.05.2023 4 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Opět skvělý Carter, dostanete přesně to, co očekáváte. A možná i něco navíc ...

03.05.2023 4 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Solidní rodinné drama, u které mě však neskutečně rozčilovala bezmoc, ruku v ruce s hloupostí, jednoho z párů.

Knížka je o sporu dvou rodin, sociálně slabé naivní dvojice a psychopatického zbohatlíka s manželkou. A jak už to tak v životě bývá, na pokáleného i wc spadne ... takto probíhá téměř celý děj, rozuzlení se dočkáte, nikterak však nějak šokujícího.

16.04.2023 3 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Toto se dvojici Lars Kepler příliš nepovedlo.

Svérázný pohled na posmrtný život mě nijak nenadchnul, dokonce mě ani nenahlodal, že takto nějak to asi vypadá.

Hvězdu navíc dávám za nenápadné cameo Joony Linny, kterého mine hlavní postava Jasmin v čínské čtvrti ve Stockholmu.
A Linna je právě to, co od LK očekávám a to, co umějí nejlépe.

08.04.2023 1 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Pěkná česká detektivka se spoustou zvratů ...

05.04.2023 3 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Nutno přiznat, že knížku jsem si vybral zejména kvůli její kontroverzní obálce.

Dílo samotné je velmi povrchní, hlubší děj prakticky neexistuje, snahou autorky je hlavně šokovat.

Vůbec mi nesedl styl psaní /nebo možná překlad?/, kdy se neustále mluví o hlavní postavě jako o něm. On řekl, on se podíval, on to a on ono .... iritující a často v kontextu s ostatními postavami matoucí.

Po celou dobu čtení jsem byl znechucen jako už dlouho ne. Otázkou je, proč mi toto "vyjadřování se" o lidech tolik vadí, ale o zvířatech ne? To je určitě k zamyšlení ...

31.03.2023 1 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Tato kniha je zcela odlišná od všech předešlých v sérii, ze známých postav tu vystupuje pouze Robert Hunter.

Ten, tentokrát v dočasných službách FBI, vede téměř celou dobu jakýsi výslech s pachatelem a odkrývá tak jeho zvěrstva.
Jako bonus se dočtete spoustu informací z Robertova dřívějšího života.

Carter vás mistrně provede myslí zvráceného psychopata, zamýšlí se nad otázkou jestli čiré zlo je v člověku od narození nebo se v něm dá vypěstovat. A je v tom vůbec rozdíl?

28.03.2023 4 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Tato kniha je o úzkostech, lidech, a jejich pomoci si navzájem, děj jako takový je vedlejší.
Vážné téma podané s notnou dávkou vtipu, krom toho spousta věcí k zamyšlení.

Čtivé, zábavné, dojemné, inspirující.

17.03.2023 3 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Tento díl mě bavil zatím nejméně.

Co se týče brutálnosti a originality zločinů, nezůstal si Carter nic dlužen.
Oceňuji, že autor konečně obdařil detektiva Garciu alespoň nějakou inteligencí a tak rozdíl mezi Hunterovými superschopnostmi a ním, už nemusíme měřit v mílích, ale postačí nám kilometry.

13.03.2023 3 z 5

Co zbylo z mojí sestry Co zbylo z mojí sestry Nuala Ellwood

Kniha napínavá, velmi čtivě napsaná.

Rozdělená na tři části, první a poslední jsou skvělé, druhá část sklouzává do klišé a připomíná sledování béčkového akčního filmu ihned po filmu oskarovém.

Autorka má perfektně zmáknuté popisování psychických poruch, tři hlavní postavy a každá mysl jinak poškozená.

Určitě nebudete litovat, když po knize sáhnete.

03.03.2023 4 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Moje první setkání s Kotletou a mé pocity jsou dosti protichůdné.
Jako oddechovka dobrý, jako občasné odreagování od mnou preferovaných žánrů taky dobrý, ale podle renomé autora a komentářů jsem čekal mnohem víc, a to ve většině aspektů .. snad jen ten humor byl fajn.

25.02.2023 2 z 5