MisakCZE MisakCZE komentáře u knih

Máš mě v krvi Máš mě v krvi Elizabeth Norebäck

Dobrý psychothriller s prvky rodinného dramatu.
Děj nám vyprávějí tři ženy, existuje tedy na všechny události více pohledů. Je jen na vás, které ženě budete věřit.
Chvíli mně trvalo, než jsem se začetl, ale postupně se napětí v knize zvyšovalo a spolu s tím se snižovala moje ochota knihu odložit.

11.10.2022 3 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Skvělá kniha, která nejde téměř odložit ... rozdělená do dvou částí ... současnost, kde Josie řeší případ nalezeného těla a minulost, ve které se dozvíte mnohé z dětství a dospívání náčelnice Quinnové, a právě tato část se nečte vůbec pěkně, je to dosti silná káva.
Už se nemůžu dočkat dalšího pokračování ...

08.10.2022 4 z 5

Karibské tajemství Karibské tajemství Agatha Christie

Chtěl jsem si přečíst nějakou knihu od klasičky detektivních románů, náhodně jsem v knihovně vybral z desítky jejích knih právě Karibské tajemství.
Jsem člověk, který nemůže v televizi vystát Jessicu Fletcherovou ani Colomba. Tato kniha, respektive paní Marpleová, mi je až neuvěřitelně připomínala. Proto jsem ji dočetl jen silou vůle a k autorce se již vracet nebudu.

25.09.2022 1 z 5

Maska smrti Maska smrti Mads Peder Nordbo

Mrazivá kniha, bohužel ne svým obsahem, ale dokonale vykresleným grónským zimním podnebím. Při čtení vás i v létě budou zébst nohy.
Do čtení se určitě nepouštějte bez znalostí z předchozích dvou knih, i tak jsem se místy trochu ztrácel v ději.
Nicméně pokud jste přečetli předchozí dva díly, tento třetí je důstojným koncem série.

20.09.2022 2 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Druhý, a neméně dobrý, díl ze série s Josie Quinnovou, která tentokrát řeší záhadu zmizení novorozence, a to už v roli náčelnice.
Hodně zamotaný případ, mnoho postav a ještě více mrtvol, není to však překombinované ani drastické dílo.
Skvělá je i osobní linie příběhu hlavní hrdinky, která se pěkně protíná s tou pracovní, stejně tak jako v knize předešlé. Bude tentokrát konec šťastnější?

04.09.2022 3 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Tak jak byly první dva díly série skvělé, tak tento třetí je "pouze" dobrý.
Uspěchaný konec, děj spolu s vyšetřováním případu sériového vraha pěkně gradoval až do bodu, kdy měl nastat wau efekt, ten se však nekonal a kniha tím spadla do průměru.
Pro fanoušky Holgera Muncha a Mii Krugerové je však přečtení knihy povinností.

29.08.2022 2 z 5

Prach jsi a v prach se obrátíš Prach jsi a v prach se obrátíš Chris Tvedt

Nemastné, neslané, moc dobře se kniha nečetla, ani jedna z postav mi k srdci nepřirostla, některé otázky nezodpovězeny.
Tuctové krimi, když vás kniha mine, o nic určitě nepřijdete.

20.08.2022 2 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Jedním slovem ... strhující.

První část knihy je jakýmsi prequelem celé série a dozvíte se toho poměrně hodně o osobním životě komisaře JL.
Poté se rozjede napínavý gradující příběh o psychopatickém zabijákovi, který ještě neřekl poslední slovo. Nemalý díl k rozluštěná případu přidá opět i krásná Saga.

Další díly jsou povinností.

14.08.2022 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Sympatická mladá policistka, která se liší od většiny současných populárních detektivů, řeší letitý případ mizejících dívek, a to celou dobu mimo službu.

Výborná prvotina autorky, velmi čtivé, napínavé, gradující ...

11.08.2022 4 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Opět skvělá kniha autorky, dere se mi dokonce na jazyk, že nejlepší.
Bavilo mě nahlédnutí do fungování církve a postupné odhalování kostlivců ve skříni (téměř doslova) církevních hodnostářů. Hlavní hrdinka, farářka samoživitelka, je velmi sympatická svým moderním přístupem ke své funkci i výchovou a vztahem se svojí dcerou. Děj je provázen občasným nadpřirozenem, téměř až duchařinou. Závěrečné postupné rozuzlení a překvápko nesmí chybět.
Knihu doporučuji všem, kteří nejsou ortodoxní věřící a těm, kteří se chystají odstěhovat na anglický venkov.

03.08.2022 4 z 5

Viditelná temnota: Memoáry šílenství Viditelná temnota: Memoáry šílenství William Styron

Ač malá subtilní knížečka, svým obsahem obrovská. Mnohým z vás bude připadat jako by vám psal autor z duše ... on má ten dar, že své pocity umí alespoň částečně vyjádřit a napsat, což mnozí z nás neumíme, protože pro to prostě nemáme vhodná slova.
Oceňuji, že nás tímto Styron pustil do své hlavy a mnohým tak alespoň nějakou větou pomohl.
Doporučuji přečíst všem pochybovačům a bagatelizovatelům duševních nemocí a také příbuzným nemocných. Těm si myslím, že kniha hodně otevře oči.

Někdo zemře na infarkt, zápal plic ... jiný na depresi. Je to závažná nemoc, je to strašné a smutné, ale někdy je prostě nevyléčitelná, tak jako jiné ostatní.
Obětem této choroby patří pochopení, odsuzování není na místě.

30.07.2022 4 z 5

Tichý pan Genardy Tichý pan Genardy Petra Hammesfahr

Strašně špatně se mi to hodnotí, tématicky odporná kniha, literárně zase tak špatná není ... nepěkně se to čte.
Na knihu jsem narazil, když jsem hledal nějaké dílo psané z pohledu pachatele. Není tomu však úplně tak, protože hlavní vypravěčkou je mladá vdova, kolem které se neustále motají pochybní muži. Do její hlavy vás autorka dostane celkem úspěšně, pokud však chcete mít vypravěčem pachatele, doporučuji raději "Čističe".
Knihu doporučuji přečíst osobám se silným žaludkem a těm, kteří hledají nového nájemníka.

29.07.2022 2 z 5

Vlk Vlk Mo Hayder

Je až ikonické, že v den ročního smutného výročí, kdy nás MH opustila, jsem dočetl její poslední publikovanou knihu. A jakoby už tehdy, před 7 lety, tušila něco víc, krásně ukončila všechny dějové linie. Nějaké otázky nezodpovězeny možná zůstaly, ale to hlavní, co nás zajímalo po 7 dílů příběhů JC, konec má. Možná pro někoho jiný než chtěl, pro někoho jiný než očekával, ale má.
Kniha je stejně kvalitní jako dvě předešlé, přesto tolik jiná. Svojí brutalitou, jak fyzickou tak psychickou, připomíná první dva díly. Svojí inteligencí a vytříbeností, zase zmíněné předchozí dvě.

27.07.2022 4 z 5

Panenka Panenka Mo Hayder

Další pěkný krimi příběh, tentokrát z prostředí psychiatrické léčebny, mistrně vyřešen Jackem Cafferym. Velká část knihy je věnována nové postavě Joeovi, nedostatek prostoru určeného pro JC a BM je alespoň částečně kompenzován posunutím děje v případu MK.
Doporučuji přečíst fanouškům druhé série American horror story a těm, kterým nesedl "Chodící muž".

21.07.2022 3 z 5

Unesená Unesená Mo Hayder

Tento díl se jako první ze série vymyká stylu psaní předešlých knih. Spíše než drsný surový thriller pro silnější povahy se jedná o velmi povedený krimiromán. Osobní dějovou linii hlavních postav tu téměř nenajdete, což mě trochu mrzelo. Děj se zaměřuje téměř výhradně na případ únosů malých dětí. I přes to, že jsem pachatele správně tipnul asi v polovině knihy, jsem si náramně užil tuto napínavou hru kočku s myší, ve které mnohdy nepoznáte kdo je kočka a kdo myš. Ač je to pro mě překvapení, považuji tento díl za jeden z nejlepších ze série JC, ne-li ten nejlepší. Doporučuji přečíst všem, kteří vždy více fandili Jerrymu než Tomovi a těm, kteří mají rádi inteligentní vychytralé pachatele

14.07.2022 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Je až k neuvěření, že kniha vznikla před nějakými 70 lety a ne na náměty událostí, dějících se v posledních několika měsících na východě Evropy. Je to obrovsky nadčasové dílo, bohužel. Kéž bych mohl říct, že je to kniha o době poloviny minulého století. Přečíst doporučuji všem ... zejména sympatizantům východních vůdců a těm, kteří se jimi chtějí stát.

08.07.2022 4 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Po přečtení knihy budete mít pocit, že z fleku úspěšně zvládnete státnice na chemické fakultě, až tak do podrobna je zde rozepsán vznik parfémů a jejich složek, důkladně je zde také popsána geniálně zvrácená (možná, že spíš zvráceně geniální) mysl hlavní postavy, avšak pro mě trochu nuda, 200 stran, ale i tak se mi to dost vleklo ... knihu doporučuji přečíst, pakliže vás zajímá jak uchovat odér čehokoliv a jak se z nýmanda může stát skorobůh

30.06.2022 2 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Bravo, bravo, bravo! Přesně takto si představuji kvalitní kriminálku, parádní zápletka, více dějových linií, osobní roviny hlavních postav přirozené a tak akorát dávkované, místy hodně drsné scény. Hned se vrhám na další díl. Doporučuji přečíst všem, kteří mají zálibu ve vnitřnostech nebo těm, kteří si myslí, že někoho opravdu milují

23.06.2022 4 z 5

Kůže Kůže Mo Hayder

Do čtení se nepouštějte, pokud jste nečetli předchozí díl "Rituál", spousta návazností by vám chyběla. Dílo je o trochu čtivější než předchozí ... knihu doporučuji všem, kteří mají pošahaného sourozence nebo se chystají jít na plastickou operaci

15.06.2022 3 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Prvotinu autorky jsem četl jako v pořadí třetí po Těch druhých a Jámě, v mnohém se podobá právě Jámě (nebo Jáma jí?), dokonale mi sedí autorčino psaní v první osobě protknuté sarkasmem a ironií a taktéž parádní je jak přirozeně vyobrazila alter ego hlavní postavy, spousta z vás se v některých větách určitě uvidí:) Děj rozdělen do dvou časových linií, krásně vystupňovaný, pár hodně nepříjemných scén a nejvíc vás odpálí poslední tři strany ... knihu doporučuji všech, kteří občas mluví jinak než myslí a zároveň si rádi v dětství kreslili na ulici skákací panáky

01.06.2022 4 z 5