misa.novakova misa.novakova komentáře u knih

Místo, odkud není návratu: Zpověď Ujgurky, která přežila čínský lágr Místo, odkud není návratu: Zpověď Ujgurky, která přežila čínský lágr Andrea Claudia Hoffmann

Velice napínavá knížka, jedna z těch, kterou vezmete do ruky a nechcete odložit

20.08.2022 5 z 5

Krásná napínavá kniha, rozhodně bych doporučila přečíst

13.08.2022 5 z 5

Tancuj, tancuj, tancuj Tancuj, tancuj, tancuj Haruki Murakami

Autora mám moc ráda, proto jsem pro výběru do čtenářské výzvy neváhala a vybrala tuto knížku. Opět nezklamal, vtáhl do děje a nedokázala jsem knihu odložit

07.06.2022 4 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Už třetí přečtená knížka od této autorky a opět silný a krásně vyprávěný příběh

23.05.2022 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Přečteno kvůli čtenářské výzvě, hodně útlá knížečka, ale musím říct, že nad ní musím hodně přemýšlet a byla krásně ilustrovaná.

09.05.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nádherná dojemná kniha, krásné popisy krajiny. Velice čtivě a napínavě napsaná. Určitě doporučuji přečíst

09.05.2022 5 z 5

Tisíce metrů ode dna Tisíce metrů ode dna Jasmin Schreiber

Krásná a dojemná kniha. Opravdu se četla moc hezky, smutné části byly tak citlivě podané, že i takto těžké téma se mi nezdálo depresivní.

16.03.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Pocity z knihy nejsou úplně špatné, četla se hezky a byla jsem zvědavá, jak příběh dopadne. Už mi ale začíná vadit, jak autor popisuje mužské myšlení jako by všichni muži nemysleli na nic jiného než na sex

23.02.2022 3 z 5

Toltécké tajemství štěstí Toltécké tajemství štěstí Ray Dodd

Srozumitelně a jednoduše napsané těžké téma, jak být šťastný a co nám v tom může bránit.Pro lidi, kteří mají rádi knihy tohoto typu moc doporučuji. Vracela jsem se k hlavním myšlenkám každé kapitoly

21.01.2022 5 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Moc krásná knížka, vhled do života v Japonsku, velice čtivě napsané

05.11.2021 5 z 5

Zvěrolékař v divočině Zvěrolékař v divočině Luke Gamble

Neurazí, ale ani mne moc nenadchla. Možná jsem očekávala, že bude vtipnější.

31.10.2021 2 z 5

Klasika, kterou čtu podruhé a moc ráda.

29.09.2021 5 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Zajímavá a velmi čtivá kniha. Všechny povídky měly hodně ponurou a napínavou atmosféru. Stále o některých musím přemýšlet a možná se ke knize ještě zpětně vrátím, jestli po druhém přečtení nebude pocit z hlavních postav jiný.

10.08.2021 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Kniha se četla velmi dobře, zajímavý nápad, ale pořád jsem se s tím nějak nemohla smířit, že by to dopadlo takto. Velmi smutné pro lidi, kteří se dokážou vzít a pochopit, jak mohlo matce v této situaci být.

06.08.2021 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Krásné, upřímné, četlo se mi ještě lépe než první díl. Vtáhlo do děje úplně stejně a zanechalo smutný nádech z doby i místa, ve kterém se kniha odehrává.

29.07.2021 5 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Nádherná knížka, kterou bych mohla číst znovu a znovu. Příběh muže, který potřeboval v životě změnu a úplně změnil svůj pohled na svět.

09.07.2021 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Jako všechny od tohoto autora je knížka vtipná, člověk se spoustu dozví a zároveň si odpočine. Pro lidi, kteří rádi cestují je to skvělé čtení.

27.05.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Až na to, že jsem po celou dobu byla hrozně naštvaná na hlavní postavu, se mi kniha líbila.

20.05.2021 4 z 5

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Krásná, milá, ale zároveň i smutná knížka. Dobrá k zamyšlení. Četla se moc hezky

14.05.2021 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Dojemná a zároveň vtipná knížka o stáří nevrlého pána.

08.05.2021 5 z 5