Zvěrolékař v divočině

Zvěrolékař v divočině https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240701/mid_zverolekar-v-divocine-YQ8-240701.jpg 4 63 14

Pokračování úspěšného titulu Zvěrolékař a spol. Luke má nyní vlastní „pojízdnou veterinu“ a dojíždí léčit zvířata ve svém venkovském regionu. Vedle toho provozuje i klinickou praxi a pravidelně vyráží na záchranářské akce do exotické ciziny (například zachraňuje šimpanze v Keni či žirafy v Gambii). Své zážitky líčí opět s typickým suchým humorem a sympatickým nadhledem.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Vet: The Big Wild World

misa.novakova
31.10.2021 2 z 5

Neurazí, ale ani mne moc nenadchla. Možná jsem očekávala, že bude vtipnější.

lucka1998
13.03.2021 5 z 5

Výborně napsaná kniha, autor popisuje své zážitky se zvířaty i lidmi. Kniha je napsaná velmi čtivě, a je celkem neuvěřitelné, že jeden člověk zvládne tak moc, jako si naložil na bedra tento veterinář. Z jeho příběhů z cest s jeho kolegou Samem mrazí, je krásné že nadace Worldwide veterinary service kterou založil, pomáhá zvířatům tam kde je to potřeba.

Iki1
23.01.2021 4 z 5

Autor je velmi dobrý vypravěč. Dokáže navodit příjemnou atmosféru, příběh v závěru vypointovat. Dovede si sám ze sebe udělat legraci, přiznat chyby a nedostatky. Tím mi byl hodně sympatický a svou práci mi příjemným způsobem přiblížil.

surikata246
28.05.2020 4 z 5

Krásné čtení,ale velmi náročná mise pro záchranu zvířat,

rozvera
03.09.2019 5 z 5

Autor na konci svých druhých vzpomínek ze zvěrolékařské praxe doma i v exotické cizině napsal: "Psát druhou knihu bylo nádherné a užil jsem si každou minutu." Já jsem si užila každou minutu při jejím čtení, stejně jako u první knížky.

Suzynka29
03.05.2019 5 z 5

Knížka mě moc bavila, byla veselá, psaná člověkem, který tomu rozumí a častokrát jsem si ho v různých situacích představovala a musela jsem se smát. Moc se mi líbilo, že jednotlivé kapitoly na sebe navazovaly a celkově mě moc pobavila. Jen z jeho líčení cest do Afriky mi bylo smutno při představě chudáka oslíka a jemu podobných. Ovšem i díky tomu jsem si utvrdila svůj názor na pomoc africkým zemím...

jaja1989
10.10.2018 2 z 5

Kniha poutavá jen jsem si trochu poplakala, když jsem si přečetla jak se chovají ke zvířatům v jiných zemích.

Dagros
28.06.2018 5 z 5

Krásná knížka, je to již druhý díl, který navazuje na Zvěrolékař a spol. Je to knížka vhodná pro všechny milovníky zvířat. Luke Gamble je veterinář působící nejenom v Anglii. Založil nadaci Worldwide veterinary service, která pomáhá zvířatům po celém světě. Pro mě to byl velký zážitek číst jeho knížku. Moc se mi líbila! A Luke Gamble má můj velký obdiv za to, co se svým týmem pro zvířátka dělá! :)

Lenny33
21.04.2018 4 z 5

Opravdu velmi dobré čtení, oddechové, úsměvné. Popravdě nechápu, kde autor bere ještě čas na psaní knih. Ale práci, a hlavně nadšení do ní, těchto lidí obdivuji. 4,5* a moc doporučuji.

Vojla
03.04.2018 5 z 5

I druhý díl se mi moc líbil. Opět dokonale napsané historky. Jen mě mrtí, že není další kniha od autora. Určitě doporučuji!

Magdalena5
02.03.2017 5 z 5

Tak už ji mám podruhé přečtenou a myslím, že časem po ní opět sáhnu do knihovničky. Nabíjí mě.

helenkan
26.02.2017 4 z 5

I tenhle druhý díl se mi líbil.

anibeni
03.08.2016 4 z 5

Kniha je čtivá, úsměvná a nenáročná -trochu jsem se bála srovnání s mým velmi oblíbeným J.Harriotem, ale bála jsem se zbytečně.. Povídky byly opravdu zajímavé, obzvlášť tím náhledem do Afriky ...

kvetuse3368
29.07.2016 5 z 5

Zaujalo mne věrné popsání prostředí,, cinosti, a pocitů hrdinky/ vše to přežít = hrdina/ je to psáno s trochou humoru pokud to jde

vzpomínky veterinární lékařství

Luke Gamble
britská
2014  86%Zvěrolékař a spol.
2015  80%Zvěrolékař v divočině

Kniha Zvěrolékař v divočině je v