MiraiYume MiraiYume komentáře u knih

Pád Pád Lauren Kate

Příběh není nijak světoborný, nic extra nového, co by tu ještě nikdy nebylo, v něm není. Jen je kolem toho humbuk, nějaká nová módní vlna. Upíři a vlkodlaci asi už omrzeli, tak se lidé vrací k andělům. Autorka má ale čtivý styl, takže se to číst opravdu dalo, o když se většinu knihy nic moc nedělo a Luce byla... no... nerozhodná? Otravná? Vlezlá? Asi to všechno dohromady. Něco se konečně začalo dít až na konci, ale zase to skončilo tak rychle a divně, že to asi čtenáři moc nových informací, co by si nevydedukoval po čas celého čtení, nedalo. Ovšem! Pro cílovou skupinu náctiletých, věčně uzoufaných holek, to bude určitě skvělé počtení.

18.11.2018 3 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Přiznám se, že tenhle žánr je mi celkem cizí, ale po přečtení Okřídlené duše jsem zjistila, jakou chybu jsem celé roky dělala, když jsem se mu vyhýbala. Neskutečně rychle mě autorka vtáhla do děje. Kniha se četla snadno, lehce a stejně tak jednoduše vyvolala i mrazení, napětí a milion otázek. Bylo těžké se od ní odtrhnout. Moc jsem si to užila a rozhodně se chystám na pokračování.

31.10.2018 5 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Vcelku zbytečná kniha s nicneříkajícím dějem. Ale přesto tak skvělá, že jsem měla potíž ji odložit dřív, než s dočtením poslední stránky. Jasně, nic jsme se tu nedozvěděli, kromě toho, že nezlomná Nesta se přece jen dá zlomit a klesnout až na samotné dno a že Tamlin tam jde spolu s ní. Jeho mi bylo opravdu líto. Pro mě to byla prostě taková milá vsuvka v celé sérii. Mimochodem, až z komentářů níž jsem se dozvěděla, že budou další díly. Fakt? Jako fakt fakt? Pro mě za mě by celá série mohla končit třetím dílem, to by byl opravdu vkusný a důstojný konec, ale zvědavost mi opravdu nedá a nemůžu se dočkat pokračování, snad to Maasová celé nezkazí nějakou blbinou.
Mimochodem - scéna v horské chatě mě opravdu pobavila.

29.10.2018 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Fantastické zakončení fantastické série. Přiznám se, že jsem poslední díl četla dvakrát. Za sebou. Mě tedy opravdu bavil. Bylo těžké se od něj odtrhnout. Každá scéna, každá stránka byla důležitá pro dokreslení postav a událostí. Ten šílený počet stran mi vadil jen v jediné věci - fakt se mi nevešel do žádné kabelky, což naštve, když musíte čekat až domů, než si přečtete tu nejnapínavější scénu, před níž jste už vážně museli spěchat do práce/školy.
Feyre prošla od prvního dílu dlouhou cestou. Ve třetím je někým úplně jiným, než byla v první knize. Naprosto se nechala pohltit svou mocí a titulem vladařky. Jako kdyby to bylo docela samozřejmé. A to je koneckonců dobře. Většina z nás se někam vyvine, zvlášť když čelí tak těžké situaci a nejasné budoucnosti, za kterou se musí prát. Rhysand byl stále skvělý, úžasný a ostatní postavy stejně tak.
Bitva na konci byla epická. Skvěle popsaná, nebylo těžké si ji představit. Napínavá a konec tak dojemný, že jsem to vážně neměla číst večer před spaním. Úplný závěr byl víceméně otevřený, plný nadějí. Mám ráda konce typu: "A žili šťastně až navěky." Ale tady mi to nevadilo. Bylo to přesně tak, jak mělo. Tamlina mi bylo nakonec docela líto. Ztratil nejvíc, ale přitom si stále zachoval čest a odvahu.
Dvůr se zařadil mezi jednu z mých vůbec nejoblíbenějších sérií. A opravdu moc ráda se k ní jednou vrátím.

18.09.2018 5 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Tak to bylo něco! Po prvních stránkách jsem si říkala: "Další slaďárna pro náctileté." Ten pocit se rozplynul hned po autonehodě. Autorka si skvěle pohrála s citovým dokreslením postav. Věřila jsem jí každé slovo, prožívala jsem s Ellou každou křivdu. Život není spravedlivý a lidé dokáží být velmi krutí. Je to tak i v reálném životě. Romantika, vnitřní souboj a pochopitelná neschopnost smířit se se svým novým tělem, nepochopení okolí, osamělost a znovu získání sebedůvěry,budování si nového života a zázemí, schopnost dostat se z úplného dna alespoň ke břehu - to pro mě z této knihy udělalo něco výjimečného. Je to víc než jen bezduchá oddechová romantika. A o to víc si mě získala.

05.08.2018 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Nečtu sci-fi. Nemám tento žánr ráda. Ani nevím proč. Prostě ne. Ale tohle...? Zase jsem se nechala zlákat okouzlující obálkou (a tou další a další a hlavně tou poslední v téhle sérii). Občas si vybírám i knihy podle obalu, aniž bych četla anotaci. Je to takové "předdobrodružství". Tentokrát se volba vyplatila. Cinder je skvěle napsaná kniha s opravu poutavým příběhem. Nemá ani žádná "hluchá" místa. Zkrátka vtáhne do děje a nepustí a nepustí. Ani nevím jak, skončila jsem na poslední stránce a přišlo mi to líto! Opravdu tenhle žánr nemusím, ale kvůli Měsíčním kronikám udělám výjimku. Protože to stojí za to. Protože to nejde popsat, to se musí zažít na vlastní oči :-) Těším se na pokračování!

28.07.2018 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Teprve před chvílí jsem dočetla poslední stránku a pořád na mě ještě působí kouzlo knihy, myšlenky mám rozutíkané kdesi po Prythianu, tak mi to nemyslí tolik, jak bych si přála a potřebovala, abych napsala kloudnou recenzi. Tolik omílaná inspirace Kráskou a zvířetem získává díky této autorce úplně jiný rozměr. První kapitoly byly až bolestně povědomé, Feyre byla obsazena do role trpitelky a vůbec mi to přišlo celé takové divné a vláčné. Jenže Maas má tak skvělý styl psaní, že mi trvalo jen pár chvil, než jsem spolu s Feyre a Tamlinem překročila hranici a ocitla se v zemi vznešených víl. A tady to prosím začala být paráda. Jedna stránka střídala druhou, příběh plynul svižně, setkání s temnější stranou Prythianu bylo popsáno bravurně a vztah mezi Feyre a Tamlinem se vyvíjel přesně takovým tempem, až to celé bylo uvěřitelné. Jasně, Kráska se nakonec musela vrátit domů, dobře našlapaná linka byla na chvíli přerušena vsuvkou s rodinou, ale bylo to důležité pro vývoj dalších událostí a dokreslení charakteru Elain a Nesty. Rhyse zbožňuju. Tamlin... Ach Tamlin... Tak dobře, konec rozplývání. Opravdu skvělý příběh, konec byl fantasticky uchopený a dotažený, dával příjemný smysl a nutil mě nepouštět knihu z ruky. Za mě Dvůr trnů a růží doporučuji. Autorka má neskutečný talent, její hra se slovy je parádní jízda a já se už těším na další díl.

06.05.2018 5 z 5

Valentýnské prokletí Valentýnské prokletí Jodi McAlister

"Nesuď knihu podle obalu, nesuď knihu podle obalu..." Jasně, tentokrát mi to nevyšlo. Nalákala mě opravdu povedená obálka. No dobře, i anotace vypadala více než slibně. Bohužel to byly jen hezké vábničky k jinak... ani nevím, jak to popsat. Tak v prvé řadě - anotace lže! Ten, kdo ji psal, tu knihu zřejmě ani nečetl. Další věc je, že styl, kterým je psaná, je otřesný. Ten přítomně/budoucí vypravovací styl mi ale vůbec nesedl. Celkem jsem si na něj zvykla až ke konci knihy, většinou jsem ho však ze srdce nesnášela. A pak je tu to věčně WTF, OMG! Jakože WTF co to sakra bylo?! To se fakt ještě používá? A v takové míře? Žánr YA mám moc ráda, ale tohle bylo přespříliš. Aby toho nebylo málo, celých 300 stran čekám na úžasné vyvrcholení příběhu a když už konečně autorka mohla ukázat, co v ní je, tak to celé zabila... Ne, vážně nedoporučuji nikomu, komu je víc jak patnáct. Ovšem cílové skupině (předpokládám kolem 13-15 let) rozhodně ano, protože abych nebyla za škarohlída, má tato kniha i jednu dobrou stránku - čte se opravdu neskutečně rychle a má v sobě nějaké přitažlivé kouzlo. I když ji nesnášíte, nemůžete ji odložit, dokud se nedozvíte, jak to celé dopadne. (A pak na konci přijde zklamání a vztek a kniha se zasouvá do nejspodnější police knihovny...)
Příběh sám o sobě byl napínavý a kdyby byl psán jiným stylem, byl by vážně, ale vážně dobrý. A kdyby ten konec nebyl takový useknutý a odbytý a kdyby... a kdyby...

23.04.2018 3 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Od podobných knih se nedá čekat nějaká "vysoká literatura", přesto se objevilo pár věcí, které mi na knize vadily natolik, že ani zdaleka nemůžu dát plný počet bodů. I ta třetí hvězdička je hlavně za začátek 14. kapitoly, který se povedl z celé knihy asi nejvíc. U něj jsem se i zasmála. Ačkoliv na mě už na prvních stranách vykouklo slovo "Óčko", které rozblikalo varovnou kontrolku, že to asi nebude to pravé ořechové, musím přiznat, že nakonec to nebylo zas až tak špatné. Kniha se dobře četla, občas jsem se u ní i pousmála, děj se mi jako takový líbil. Celkový dojem mi ale kazila hlavní postava Caroline. Na svůj věk se chovala dětinsky, afektovaně a chvílemi tak strašně trapně, že jsem se až styděla za ni. Probůh, i hrdinky od Lanczové mají větší charisma, než Caroline! Simon byl oproti tomu skvěle vykreslený. Kdyby mi bylo 17 a méně, tak bych asi z této knihy skákala do nebe. Ale takhle fakt ne. Co se týče erotiky, ta byla nahuštěná hlavně na posledních několika stránkách, jako kdyby se autorka snažila dohnat těch předešlých 200 stran plných náznaků, po nichž jsem už na takové čtení neměla ani chuť. Je to vážně škoda. Myslím, že se z tohoto příběhu dalo vytáhnout mnohem víc.

10.01.2018 3 z 5

Pod maskou lži Pod maskou lži Tarun Shanker

Ze začátku jsem se nemohla začíst. Popravdě jsem se nemohla přenést do viktoriánské Anglie, přišlo mi, že na to se hlavní hrdinové, zejména Ev, chovají až příliš novátorsky. S postupujícími stránkami to však bylo lepší a lepší. Napětí se stupňovalo a zajímavá linka mezi Evelyn, Sebastienem a Nickem mě vážně fascinovala. Nové skutečnosti a schopnosti vyplouvaly na povrch postupně, ale ve svěžím tempu. Nakonec jsem se od knihy nemohla odtrhnout a poslední třetinu jsem doslova zhltla. Posledních sto stran bylo vyloženě perfektních a samotný závěr dává příslib pokračování, na které se neskutečně těším.

10.11.2017 5 z 5

Druhá stříbrná kniha snů Druhá stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Pokračování První stříbrné knihy jede vlastně ve stejně skvěle zajetých kolejí :-) Je prostě super. Vtipná, napínavá, čte se v podstatě sama. A už se těším, až budu moct vyzkoušet Lotiiny celoročně použitelné vanilkové rohlíčky. Jsem fakt ráda za recept v závěru knihy. Vážně výborně napsané!

18.10.2017 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Příběh je zajímavý, rozhodně velmi dobře napsaný. Musím se však přiznat, že jsem ji ale četla na dvakrát. Ačkoliv mám tenhle žánr velmi ráda, od poloviny mi děj přišel příliš předvídatelný a začal nudit. Mám z ní trošku rozporuplné pocity, asi jsem čekala něco trochu víc.

Bezesporu však autorka vytvořila hodně zajímavý svět, občas jsem se v něm ztrácela, tím víc jsem ocenila výpis pozic grišů na prvních stránkách knihy a taky mapu (má ráda knihy s mapami). Obálka je opravdu moc dobře vyvedená a přiznám se, že ta mě donutila po knize sáhnout víc než samotná anotace. Ze zvědavosti si samozřejmě přečtu pokračování a taky proto, že nemám ráda ve své knihovně neúplné série.

03.09.2017 4 z 5

Kouzelné přání Kouzelné přání Chris Colfer

Divím se tak vysokému celkovému hodnocení. Ano, nápad měl autor vážně dobrý, propojení s notoricky známými pohádkami bylo moc fajn. Ale to zpracování! Nejlepší z celé té dlouhé knihy - závěrečná bitva - je vysloveně odbytá na pár stránkách. To jako vážně?! Bylo až utrpení to číst. Šlo z toho vytáhnout mnohem, mnohem víc! Jako kdyby autorovi docházely síly a chtěl mít už celou tu knihu co nejrychleji za sebou. Zkazilo to dojem z celého příběhu. A přitom to mělo takový potenciál! Celkově byl ten příběh zpracovaný divně, působil hodně amatérsky. Pár skvělých míst se však v knize našlo, ovšem dalo by se spočítat na prstech jedné ruky. Tři hvězdičky za vymyšlenou zápletku, za samotný nápad. Za zpracování bych dala sotva dvě. Pro mě jedno velké zklamání.

23.08.2017 3 z 5

Mezi elfy proti své vůli Mezi elfy proti své vůli Sandra Regnier

Předně musím říct, že se kniha četla vážně lehce, ale těch gramatických chyb! Sem tam chybělo písmenko, občas se objevily úvozovky na místě, kam vůbec nepatřily, tečky si dělaly co chtěly... Kdo tomuhle dělal korekturu, ten by zasloužil paličkou po hlavě. Ještě jsem snad v žádné knize nenašla tolik chyb! A to gramatika není můj kámoš!
No ale teď k příběhu - znovu podotýkám, že se to četlo lehce, ale jinak mi místy kniha připadla jako hrozná slátanina s nedotaženými dialogy a situacemi. Několikrát v ní bylo naznačeno, jak jsou romány o upírech nudné a klišé, přitom první polovina knihy jako kdyby byla opsaná ze Stmívání. Těch podobností tam bylo tolik! Několikrát jsem měla chuť ji odložit. Červená knihovna hadr. Zato druhá polovina příjemně překvapila, nebo spíš mám napsat posledních zhruba 120 stran? Příběh jako kdyby se proměnil a konečně se začalo něco dít. Už nebyl tak plytký, ucouraný a nudný. Párkrát jsem se dokonce přistihla při náznaku úsměvu. Druhému dílu dám šanci, ale abych byla nějak přehnaně nadšená, to se bohužel říct nedá.

21.07.2017 3 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Kdo hledá romantiku, ze které bolí zuby, tak s touto knihou nesáhne vedle. Ale nemůžu se ubránit pocitu deja vu. Je to zkrátka velmi podobné prvnímu dílu. Takové prvoplánové. Ačkoliv samozřejmě tady jsou dvě sestry a jeden rozpolcený vikomt. To však neznamená, že je to špatně. Zkrátka žádná vysoká literatura. Ale jako výplň volného dlouhého času? Proč ne.

20.05.2022 4 z 5

Kouřový démon Kouřový démon Patricia Briggs

S odstupem musím říct, že autorka píše podle jedné a té stejné šablony. Už pár dílů se děje v podstatě totéž, jen s jinými padouchy a na konci jí vždy přibude nová jizva (nebo zlomenina. Nebo kombinace obojího). Ale víte co? Ono to funguje. Ono to vážně, vážně funguje. Příběhy Mercy mě moc baví. Ačkoliv, občas mi už leze na nervy to věčné omílání, jak je Adam zatraceně sexy a ona zas tak moc ne. Jak ona vždy skončí dobitá a Adam je rytíř v lesknoucí se zbroji. Na druhou stranu, každá bychom občas potřebovala takového Adama. A která říká, že ne, tak lže ;-) Kniha má jako obvykle napětí, švih, špetku humoru, něco romantiky a prázdných vzdechů... Má vše, co se od série s Mercedes Thompsonovou (pardon, Hauptmanovou) dá očekávat. A Mercy nikdy nezklame. Skvělé čtení na vlahé letní večery. Skvělé čtení na kdykoliv :-)

29.06.2020 5 z 5

Loviště Loviště Patricia Briggs

Tyhle knihy mě moc baví. Tenhle žánr mě moc baví. Přesto se nemůžu zbavit dojmu, že série s Mercy je mnohem lepší, vyváženější. Musím dát za pravdu některým komentářům níž, že se velkou část knihy řeší stále to stejné dokola, pak je tu jakási zápletka (mimochodem povedená) a velmi příjemné vyústění. Jako celek je kniha dobrá, nadprůměr v žánru, řekla bych.

17.09.2019 4 z 5

Štvanice Štvanice Patricia Briggs

Tuto autorku mám neuvěřitelně ráda. Umí to se slovy a dokáže čtenáře doslova vcucnout do příběhu. Ani Štvanice nezklamala. Opět velmi dobré čtení s promyšleným světem, skvělou zápletkou. Moc ráda jsem Asila poznala blíž, jeho minulost. Už když se v sérii s M.Thomsonovou objevil, zaujal mě. Jediné mínus bych viděla v té okamžité "nehynoucí, vášnivé a osudové" lásce. Mohlo to být trošku rozvinutější, takhle to bylo hrc prc. Prostě láska na první pohled a hotovo. Na druhou stranu, kdo ví, jak funguje vlkodlačí mysl, že jo.

05.09.2019 4 z 5

Ohnivý dotyk Ohnivý dotyk Patricia Briggs

Výborné čtení, hned ze začátku jsem se pobavila nad vtipnými dialogy a nahlas se zasmála, což se mi často nestává (při čtení samozřejmě). Samotný děj byl hodně fantaskní, ale v konečném důsledku mi to vůbec nevadilo. Byl tak napěchovaný dějem, že jsem hltala stránku za stránkou a čtení si opravdu užila. Zbožňuji postavu Baby Jagy, doufám, že se objeví i v dalších dílech, představovala parádní zpestření. Nakonec musím vypíchnout i narážky na jiné knihy/filmy. To má autorka opravdu dobře zmáknuté a dodává svým příběhům takový ten punc "normálnosti a obyčejnosti" v jinak neobyčejném a nenormálním světě.

11.08.2019 5 z 5

Stříbrná relikvie Stříbrná relikvie Patricia Briggs

Líbí se mi, jak jednotlivé knihy mají své vlastní dějové linie, ale krásně navazují na události předchozích dílů. Děje se tak nenásilně a přirozeně, takže připomínky minulých dějů v tom současném vůbec neruší. Trošku mě mrzí, že tentokrát byla detektivní zápletka upozaděna, ale zase nemůžu říct, že by to bylo na úkor příběhu. Autorce se podařilo elegantně zbavit Sama, aby Adam mohl zaujmout přední místo. Zároveň tu vygradovala situace ve smečce, takže tím se uzavřela další dějová linie. Co se mi opravdu líbilo, bylo závěrečně obnovení spojení pouta mezi Mercy a Adamem. Bylo to popsáno moc krásně.

27.07.2019 5 z 5