Kouřový démon

Kouřový démon https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445837/bmid_kourovy-demon-Qlp-445837.jpg 5 269 48

Mercedes Thompsonová série

Pozor na zajíce! Není ušák jako ušák. Někteří, zvláště ti démoničtí, koušou a dokážou zotročit vaši mysl tak, že byste vztáhli ruku i na své nejbližší. Bolestně se o tom přesvědčí kojotí automechanička Mercedes Thompson. Patricia Briggs už mnohokrát dokázala svým fanouškům, že má pro ně v autorském šupleti vždy něco nového. Tentokrát se nevypravíme do nevyzpytatelné říše Pod Kopcem, naopak. Pod Kopcem v podobě malé umouněné holčičky si postaví dveře do své říše přímo na Mercyině pozemku. Srážka s fae končívá málokdy šťastně, ale nyní bylo na svět vypuštěno něco, s čím si nikdo neví rady a co se postará, aby Mercy potkávala ve svém domku o ducha navíc. Jako by nestačilo, že se kolem plíží vražedný kouřový démon a Mercyin poťouchlý upíří šmírák. Navíc se ještě něco děje s jejím Adamem a jejich manželství začíná z nepochopitelných důvodů skřípat…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Smoke Bitten , 2020

ctenarMarLnYI
08.04.2024 5 z 5

Celou serii jsem četla dvakrát a možná do ní půjdu potřetí. Mercedes i Adama miluji. Skvělé postavy.

Senza Jenka
21.11.2023 4 z 5

(SPOILER) Tohle bylo vážně... váhám mezí zvláštní a divné. Autorka opět spletla více motivů dohromady. Velkou část knihy zabírají tanečky s kouřovým démonem, navrch boj s vlkodlaky, kteří přitáhli, aby (zdánlivě) uzurpovali moc nad smečkou a územím. K tomu problémy s Adamovým prokletím, Wulfeho šmíráctvím a svévolností Tilly.
Pod Kopcem je mrcha. Chudák Ben.
Příběh tentokrát obsahuje dvojitou porci paranormálních zvláštností, ale bavily mě. Několikrát jsem se od srdce zasmála - myslím, že výraz "zlatá rybička" někde sama použiju :D
A konec je skvělý.

Misa25
10.03.2023 4 z 5

Mercy mě asi nikdy nepřestane bavit, někdy je otravná, někdy je až moc soustředěná na sebe, ale kdo by nebyl, kdyby o něm byla napsaná kniha....no prostě je to holka co se prostě nevzdává....

Hatshepsut
21.02.2023 5 z 5

Opět jsem spokojená. Líbí se mi, že hlavní postavy nejsou jenom kladní hrdinové, že mají i své problémy a záporné stránky. A musím přiznat, že mě svět plný vlkodlaků, upírů, fae a dalších záhadných osob, stvořený touto autorkou, stále nenudí. Vše to má pohádkový nádech, je zde příjemný humor, nechybí vždy akce a napětí a každý díl má své zakončení. Rozhodně patřím mezi fanoušky záhadného Stefana a "crazy" Wulfa, kolem kterých autorka zatím jen lehce krouží. Tak snad v dalších dílech.:-)

*Pájuše*
26.12.2022 4 z 5

PB dělá čest svému jménu. Autorka umí psát, vskutku umí, tak proč mi tento díl přišel nedořešený, konec urychlený (jako useknutý ocas) a děj - ač napínavý - tak celkově vzato o "něco" ochuzený?? A to "něco" mi tam prostě chybělo. Nemůžu říci, že bych si knihu neužívala, jen mi prostě z celkového hlediska sedla o dost méně, než díly předchozí. Přesto série stojí za přečtení.

Lacie
29.11.2022 4 z 5

(SPOILER) Hm. Tuhle sérii mám opravdu ráda, ale tady to nějak není ono. Kouřový démon mi k srdci nepřirostl, nevím přesně kde, ale celé se to zvrtlo.
Hups, Mercy už je zase nenáviděná, smečka je celkově oslabená, valí se na ní jedna potíž za druhou, Christy úřaduje a Auriel jí zdatně sekunduje. K tomu Adam, nevadilo by, že má potíže, kdyby se je snažil řešit a nechoval se k Mercy tak… jako Christy s Auriel.
Kouřový démon dělá z lidí zrůdy a s každou obětí sílí, Mercyini přátelé podléhají jeden za druhým. K tomu cizí smečka a dozvuky minulého dílu… už jsem to přečetla víckrát, ale pořád tomu nemůžu přijít na chuť.

hana4834
08.10.2022 5 z 5

Zase skvělá oddechová. Jen ten konec mě zklamal. Chtěla bych víš Stefana a Wulfeho. Dokončit to ...

Elea
05.10.2022 4 z 5

Další příjemná oddechovka podle stále stejného scénáře.

levap
28.07.2021 5 z 5

Opět super počteníčko knihu jsem odkládala co to šlo protože vím že ji přečtu na ex a pak zase dlouho půst od takového dobrého čtení tak doufám že nebudu muset čekat moc dlouho na další

Luigi1
02.05.2021 5 z 5

Budu se opět opakovat ale za 5.Mám nutkání si pro velký úspěch celou sérii zopakovat

lucakuca
09.04.2021 4 z 5

Nic není nemožné! Dokonce ani to, co není možné! Drzá Mercy jako vždy a nebezpečí na každém rohu. Tleskám!

aneta147
29.03.2021 5 z 5

Zase skvěle, jedna z nejlepších sci-fi sérii co znám.:):)

Teredo
21.03.2021 5 z 5

Mercedes nikdy nezklame. Autorka má všechno skvěle promyšlené, postavy se chovají přesně podle toho, jak čtenár očekává a tak, jak je autorka vytvořila. Líbí se mi, že nevznikají zbytečné spory mezi Adamem a Mercy, kdy by se jí Adam snažil zbytečně chránit a kde by tajemství naopak zapříčinila větší katasfrofu, než kdyby si vše na rovinu vyříkali. Adam a Mercy fungují jako rovnocenní partneři a tak by to mělo být. Skvělá kniha.

Astane
23.02.2021 5 z 5

Bezvadná kniha, přečetla jsem ji opět velmi rychle a nemůžu se dočkat dalšího dílu. :)

Evule114
13.02.2021 5 z 5

Stylu psaní Patricie jsem naprosto propadla a skvěle si užila další díl. Moc se těším na pokračování. Taky doufám, že se dočkám toho, aby Mercy a Adam měli potomka. Necháme se překvapit...

gleti
25.01.2021

Briggs opět napsala kvalitní oddechovku, od níž má čtenář problém se odtrhnout.

petulkapeta
09.01.2021 5 z 5

jako vždy úžasné,dobrodružství ktere tentokrat Merci proživala nebylo jen jedno...miluju tento svet s vlkodlaky,upiry,fae...

Nelly
02.01.2021 5 z 5

Super díl - hodně magie, noví i staronoví nepřátelé a nástin toho, že Mercy ještě neskončila.

Soonya
31.12.2020 4 z 5

Opět přečteno velmi rychle, což mělo za následek že jsem se teda moc nevyspala. Opět je tu naše vtipná Mercy, a tři poměrne velké problémy, se kterou si odpočinete a vypnete od skutečného světa. Jen mám pocit že tem něco chybělo nebo možná přebývalo a proto nedávám plné hodnocení. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu :).

Alena_S
17.12.2020 4 z 5

Ale tak jo. Nejdřív jsem se bála, že se celým dějem potáhnou ty smeččí blbosti na téma Christy byla lepší. Ale nakonec to pěkně ubíhalo, a dávalo i smysl, i když, jak už tu někdo zmínil, patrně hodně z toho byla výplň. Ale moc se mi líbila pointa toho, proč má Izzy omluvný výraz ve tváři, to byl bezvadný závěr. :D