Bouří prokletá

Jmenuji se Mercedes Athena Thompsonová Hauptmanová a jsem automechanička. A kojotí měňavkyně… A družka alfy vlkodlačí Smečky columbijského poříčí. Přesto by mě nic z toho nedostalo do maléru, kdybych před několika měsíci na mostě nepřevzala odpovědnost za bezpečí všech osob žijících na našem území. V tu chvíli mi to tak připadalo správné. Mělo to zahrnovat jenom hon na vražedné gobliny, zombie kozy a občas nějakého trolla. Místo toho začal být náš domov brán jako neutrální území, místo, kde mohou lidé bezpečně jednat s fae. Skutečnost je ale taková, že nic a nikdo není v bezpečí. A zatímco se generálové a politici pouští do křížku s faeskými Šedými pány, blíží se bouře a její jméno je Smrt. Jsme ale smečka a dali jsme slovo. Zemřeme, abychom ho dodrželi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/414045/bouri-prokleta-bQA-414045.jpg 4.6145

Mercedes Thompsonová 11.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

Storm Cursed, 2019

Kniha Bouří prokletá

AKO

Kniha má spád a okamžitě v táhne čtenáře do svého děje.

tanja

Moje první takhle dlouhá serie na vlkodlačí téma. Vetšinou se u podobných témat začnu nudit u třetí čtvrté knížky. Což neplatí o Mercedes Thompson. Díly jsem jela podstatě bez větších pauz a dala jsem to vše. Napínavé drama, žádná hluchá místa, romatika, dobrodružství, no teda až na tenhle poslední díl, byl trošku citově drsnější. Když zabíjejí lidské postavy, jemi to šumák, ale jak jde o zvířátka.... Doufám, že Patricia Briggs s Mercedes ještě neskočila :-)

Foxie89

Tenhle díl byl moc fajn, ale upřímně je na mě těch dílů už nejak moc. Buď by to chtělo nějaké velké bum nebo to už nějak hezky zakončit.

Arlienen

Kniha se mi líbila. Bohužel tam na můj vkus neměl moc prostoru Ben,který by ten děj oživil.

gleti

Přiznám se, že po jedenácté už mě přestává bavit schéma - Mercedes potká Zlouna. - Zloun ji načechrá kožíšek. - Mercedes zlikviduje Zlouna.

Kdyby autorka netrousila drobečky zápletky. která spojuje obě série (Mercedes a Anna), asi bych si od ní dala větší odstup.

Přesto, že v rámci série jde (podle mě) o slabší díl, stále je to velmi kvalitní odpočinková literatura.

Evule114

Musím říct, že tenhle díl pro mě nebyl tak waw jako předešlé. Ale byl taky skvělý. Dlouhé ticho se mi líbilo mnohem více. Ale rozhodně se těším na další díly. I když si myslím, že tenhle díl byl slabší, tak pořád to bylo skvělé počtení. :-) Vřele doporučuji.

luculi
31.12.2019

Ani jedenáctý příběh příliš nezaostává za předchozími. Kniha je opět naplněná akcí a tentokrát i temnotou spojenou s čarodějnicemi. A přestože se podstata všech příběhů opakuje, autorka dokáže sepsat nový příběh stejně zajímavý, jako ty předchozí...

*Pájuše*
18.12.2019

Tohle bylo přesně to, co jsem potřebovala. Pořádná urban fantasy, žádný čajíček, když umírání, tak ve velkém stylu! Paní Briggsová umí psát vskutku bravurně.
Autorka si tu tak vylepšila vysokou laťku, která v předešlých dílech zakolísala. Musím říct, že tenhle díl se co do kvality, tak i kvantity, podobá prvním dílům, co jsem od ní četla. Zbytek byl fajn, ale když paní Autorka nasadí hodně vysokou laťku, člověk je pak zklamaný, že u některých knih na ni nedosáhne. Tady to však neplatilo. S chutí, velkou radostí a se slavnostními famfárami uděluji deset hvězdiček z pěti.