Mikejla1308 Mikejla1308 komentáře u knih

Váhala jsem, zda si knihu pořídit. Jsem HO fanouškem o tom žádná, na autobiografie mě ale moc neužije. Natož v dnešní době, kdy mi přijde, že knížku píše téměř každý druhý.
Tady ale chybu neuděláte. Ať už máte rádi HP, prostředí filmu, nebo ne, příběh Toma Feltona vás obohatí. Přiblíží vyrůstání ve filmových ateliérech, pár zákulisních informací, ale zejména se tu jedná o náhled do jeho duše. A to já sakra můžu.

Tomovo vyprávění Vás několikrát rozesměje, ale i dojme. Ve mně vyvolal určitě víc emocí než jsem čekala. Příběh Toma Feltona je velmi otevřená kniha po jejímž přečtení se na Draca už navždy budete dívat jinak. V dobrém slova smyslu.

23.01.2023 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Zbožňuju ten humor

03.02.2021 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Pohodové čtení, ideální na dovolenou. Příběhy o lásce, jídle, rodině,... Kresby od Esther knížce hodně přidávají (hodnotím více jak o hvězdu a půl :)). Párkrát se pousmějete, trošičku zamyslíte a když knížka skončí, prostě ji zaklapnete a je to vše. Nic hlubšího to ve mně nenechalo, ale ráda jsem si ji přečetla.

10.09.2016 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Dala bych asi i o jednu hvězdu víc, ale ten začátek…Začetla jsem se sice hned, ale příběh mě dvakrát nenadchl. Ani hlavní hrdina mě nijak zvlášť nezaujal, ale zvědavost mi nedala.
V průběhu čtení mě napadaly různé možnosti, proč kněz Jarek z církve odešel. Jedné jsem se vyloženě bála. A moje obavy se bohužel potvrdily. Chtělo se mi zvracet. Chtělo se mi přestat číst. Ale nedá vám to prostě. Druhá část knihy se čte pak jedním dechem. To téma je strašně těžké.
Nakonec jsem rada, že jsem knihu přečetla. Zároveň jsem byla ráda, že je konec. Doporučuji a posílám dál. Tuhle vím, že víckrát číst nebudu :)

25.02.2023 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Úžasná knížka, opravdu! Krásně napsaná, dobře čtivá. Absolutně jsem ji prožívala. Závěr jsem hltala s obrovským napětím a samozřejmě uronila slzičku. Každému bych ji určitě doporučila :-)

10.10.2013 5 z 5

Květ pouště Květ pouště Waris Dirie

Co dodat. Kniha podle skutečné události, napínavá, šokující. Moc dobře se čte, otvírá oči.

10.07.2013

Jídlo na prvním místě Jídlo na prvním místě Dallas Hartwig

Hodně zajímavá knížka, podle které jsem se začala řídít. Zatím ne úplně striktně. K programu se teprve chystám. Knížky tohoto typu nemám dvakrát v oblibě, tato si mě však získala. Psáno lehce zábavnou a poutavou formou bez jakéhokoliv nátlaku. Některé pasáže mě trochu vyděsily, ale otevřely i oči. Určitě doporučuji, kdo má nějaké zdravotní problémy, příp. se zajímá o své tělo a chce se stravovat ku prospěchu svému.

22.09.2016 4 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Recenzi najdete u mně na blogu - Máma čte knihu. Ve zkratce - velká spokojenost, pokud milujete cynismus nebo Markétu Lukáškovou, což je v podstě jedno a to samé :) - knížku si určitě přečtěte!

27.06.2018 5 z 5

Pohádkopsaní pro klidné spaní Pohádkopsaní pro klidné spaní Lenka Medvecová Tinková

Z této knížky jsem strašně moc nadšená. Měla jsem na ní očekávání, dle kladných recenzí, ale i tak je předčila. Kniha je velmi hezky zpracovaná s hezkými ilustracemi a celý koncept je velmi dobře propracován. Účinek lepšího/klidnějšího spaní ještě moc vyzkoušený nemám, protože je na to mé dítko ještě malé (7 měsíců), ale i tak pohádky čteme a už se moc těším, až bude chápat jejich význam a budeme s knížkou ještě více pracovat. Doporučila bych každému rodiči. Opravdu nejkrásnější knížka, kterou doma máme. :)

23.04.2018

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Na knize se mi líbil hlavně ten typ humoru. :) Chvílemi mi knížka přišla spíš jako dětská knížka, ale je v tom trochu té hloubky. Dobře se mi četla, příběh jsem čekala trochu jiný i jeho zvrat a vlastně i tak trochu ten konec. :) Každopádně fajn čtení, "hvězdy" jsem četla dřív a líbili se mi i víc.

09.03.2015 3 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Tuto knížku jsem začla číst a dočetla jsem asi jen do půlky, jak jsem byla šokována. Asi jsem ji četla jako moc mladá. Určitě se k ní vrátím. Příběh je velmi syrový, děsivý ale hodně dobře čtivý.

11.07.2013

První První Kiera Cass

Tak jsem ráda, že jsem tuto trilogii dočetla. Čtení je to lehké a místy Vás to opravdu strhne. Naopak někde si říkáte, co to má sakra znamenat....?? Je to takové celé průhledné a pořádně jakoby nedodělané. Mně se z této trilogie líbila nejvíce tedy asi Elita. První jsem ale prostě přečíst musela, přece si nenechám závěr ujít, i když je vcelku jasné, jak to asi dopadne. Těšila jsem se na nějaký pořádný zvrat, ale nic moc se nekonalo. Je pravda, že posledních tak 8 kapitol jsem zhltla a překvapila mě poslední událost před samostatným závěrem. To byl opravdu docela šok. Ale jinak jsem se opravdu těšila, až skončí. U Elity i Selekce jsem se nemohla rozhodnout kolik hvězd, ale vždy jsem dala tu lepší. Tady to vyrovnávám a dávám 2. Více si podle mně nezaslouží. Knížku bych doporučila asi jen mladým holčičkám, co s ní o princeznovském světě.

16.11.2015 2 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Elitu jsem přečetla ještě rychleji než Selekci. A také se mi víc líbila. Některé fráze mi přijdou ale tak prozíravé a tak kýčovité, že v tu chvíli nechápu, proč tu knížku vůbec čtu. A pak zase změna a jsem napjatá a děj mě neuvěřitelně baví. :) Mám z toho takový rozporuplný pocit. Stejně jako Amerika, snad úplně ze všeho. A některé části mi přijdou strašně nedomyšlené, což je škoda a knížce to dost ubírá. Ten "prozatímní" konec mě celkem zklamal. Mohlo to být více rozvinuté, ale tak to už je můj pocit. No a na První, kterou už mám doma, se samozřejmě těším, i přes to všechno. :D Hvězdy dávám 4. I když bych možná, stejně jako u Selekce, volila 3,5 hvězdy. :)

12.10.2015 4 z 5

Tichá holka Tichá holka Torey L. Hayden (p)

Od této spisovatelky jsem přečetla zatím pouze tuto knihu, která mě ale absolutně uchvátila!!! Velmi čtivě napsáno, skvělá charakteristika osob. Příběh mě velmi oslovil, ke konci párkrát rozplakal, ale i rozesmál. Knížka se mi vážně hluboce zapsala do srdce a hned se chystám na její další knihy. :)

12.09.2015 5 z 5

Pět dní Pět dní Julie Lawson Timmer

No, jsem plná dojmů právě po dočtení! Četla jsem na tuto knížku dobré recenze, které se jen a jen potvrdili. A na to, že je to spisovatelky prvotina, no vau! :) Děj mě hrozně pohltil, ze začátku jsem se občas ztrácela v časových liniích, něco mi přišlo až zmatečně napsané. Ale jinak výborná kniha, strašně se mi líbilo, jak spisovatelka popisuje emoce, vjemy hlavních hrdinů. S ubývajícími dny napětí vrcholilo a já nevěděla, jak to vlastně všechno dopadne. Ke konci mě mrazilo hezky i ošklivě, v očích mě štípaly slzy hezkého i smutného dojeti. Určitě doporučuji a dávám plný počet hvězd. :) A těším se na další knihu od této autorky! Doufám, že nějaká bude. :)

04.02.2015 5 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

No. :) Knížka je hezky čtivá, rozděenla na část Eleanor a Parka. Je to svým způsobem hrozně romantické, hrozně jiné a vlastně i pěkné. Knížka mě pohltila ale až někdy za polovinou. Knížku bych dala do ruky podobným typům jako Eleanor :) Ke konci trošku detektivka :D a nebyla jsem si teda stoprocentně jistá, jak to vlastně vše dopadne. Dávám čtyři, hlavně kvůli té druhé polovině. :)

09.01.2015 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Při koupi knížky mě ovlivnila určitě její propagace. Knížka je dobře čtivá, avšak někdy jsem se trochu nudila a čekala, kdy přijde nějaký zvrat. Něco mi přijde zbytečně rozvedené, na druhou stranu je to hezká odpočinková knížka. Taková reality show v knižní podobě. :D Možná jsem čekala trochu víc, ale je to zase něco jiného. Taková pohádka pro dospělé, i když možná v mých 16-17 by mě nadchla více. :) Elitu si také ráda přečtu, doufám že nebude zklamáním. Hvězdičky jsem dala 4. Tři jsou málo a 3,5 bohužel nejde. :)

12.12.2014 4 z 5

Měj mě rád Měj mě rád Eva Urbaníková

Čtivá kniha, místy veselé pasáže, u kterých jsem se od srdce zasmála, někde jsem se na hlavní hrdinku zazlobila, někde jsem ji pochopila. Vcelku odpočinkové čtení, ale mou favoritkou z knih od Urbaníkové není :-) Pokud ještě nejste maminkou, proniknete alespoň na chvíli do světa těhotných :-)

12.08.2014 3 z 5

Vím, jak chutná vzduch Vím, jak chutná vzduch Maria Hirse

Kniha se mi četla velmi dobře. Autorka vypráví svůj příběh velmi otevřeně. Škoda jen, že nebyla více rozvinuta konečná část. Každopádně za mě doporučuji! :-)

21.07.2014 5 z 5

Modlitby klína Modlitby klína Charlotte Roche

Po prvním díle jsem našla odvahu přečíst i toto "dílo" od autorky. Na tolik mě nezaujala a tak jsem ji zase hezky do knihovny vrátila...

12.07.2013