Vím, jak chutná vzduch přehled

Vím, jak chutná vzduch https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44303/vim-jak-chutna-vzduch-44303.jpg 4 327 327

Bývalá dánská modelka Maria Hirse, nyní pracující jako psychoterapeutka, se ve své knize vrací k období, kdy jako sedmnáctiletá onemocněla mentální anorexií. V autobiografickém příběhu popisuje své myšlenky a pocity z období, kdy podlehla klamné představě, že skrze ovládnutí svého těla a hladovění dosáhne větších úspěchů a vyššího sebevědomí. Popis událostí je velice upřímný a místy až šokující. Avšak právě v tom je zřejmě největší síla této knihy, která díky tomu může čtenářům pomoci porozumět rozporuplnému duševnímu a citovému světu mladých dívek, které touha shodit pár kilo" mnohdy dovádí až na samý okraj smrti.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Fragment (ČR)

Aeblekinder , 2002

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vím, jak chutná vzduch. Přihlašte se a napište ho.

Baja333
07.04.2022 5 z 5

Přečteno za jediný den. Napsáno čtivě, poutavě a otevřeně. Drsné a poučné.

Jája92
01.08.2021 5 z 5

Knihu jsem přečetla na jeden zátah, jedná se o jakousi zpověď nešťastné dívky, která se kvůli hloupé poznámce dostane do začarovaného kruhu a velmi složitě a bolestně prožívá cestu zpět.
Škoda, že se autorka v závěru knihy nerozepsala více o návratu do běžného života.

Zorka
27.12.2020 4 z 5

Téma, které je stále aktuální a které by se mělo objevovat i v čítankách jako průřezové téma.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vím, jak chutná vzduch v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech3x

dánská literatura anorexie bulimie modelky podle skutečných událostí

Autorovy knížky

Maria Hirse