Tichá holka

Sedmiletá dívenka, která nemluví, a okolí se zdá, že vůbec nevnímá, že jsou kolem ní nějací další lidé. A spolu s ní se ve třídě sejdou další problémové děti, které by v běžné škole nestačily svým vrstevníkům, prožily různá traumata a potřebují speciální péči. Hrdinka knihy Venus trpí elektivním mutismem a zpočátku se všichni domnívají, že pravděpodobně neslyší. Časem ale její učitelka Torey zjistí, že Venus „pouze“ nemluví. Co za tím stojí? Problematické rodinné zázemí a traumata z raného dětství „mohou“ za to, že Venus mlčí a mlčí. Společnost ostatních dětí ve třídě i pochopení učitelky ale pomohou tomu, že dívenka opustí hradbu svého mlčení. Knihu uvítají zájemci o skutečné příběhy s psychologickou tematikou, lidé, kteří se věnují práci s dětmi s handicapem a poruchami chování....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/234914/ticha-holka-UQZ-234914.png 4.7148
Literatura světová, Povídky, Romány
Vydáno, Portál

Beautiful Child, 2002

Kniha Tichá holka

Babsie

Autorku za její práci s dětmi se specifickými potřebami obdivuji, knihy jsou napsané velmi čtivě

Palvinie

Knihy T. Hayden jsou naprosto geniální. Všechny. Čtou se doslova samy, příběh je poutavý, děj utíká a každou chvíli se v knize stane něco tak zajímavého, že zkrátka nemůžete přestat číst dál. Autorka je neskutečně laskavý, trpělivý a zkrátka úžasný člověk, který do svého zaměstnání, nebo lépe řečeno poslání, dává celé srdce a prostřednictvím jejích knih se můžeme seznámit s nevšedními osudy všemožně jedinečných dětí. Já osobně vždy po přečtení knihy zůstávám pár dní v tranzu zamyšlená nad tím, co všechno jsou lidé schopni udělat druhým a pro druhé, jak je možné, že se v dnešním světě stávají takové věci a jak úžasné bytosti tyhlety speciální děti jsou.

Sedmikráska213

Silná kniha o zápase ( trpělivosti, odhodlání,nasazení i naději ) paní učitelky přiblížit se nemluvící holčičce. Rozkryje se těžká a bolestná rodinná situace, domácí násilí ...Plně souhlasím s hodnocením Sariklen.

Sariklen

Neskutečné. Znovu úžasný příběh trpělivosti, lidského nasazení, lásky a odhodlání. Nesetkáváme se v knížce jen s postavou z názvu díla, ale i s dalšími dětmi. Každému z nich je věnován dostatečný prostor pro to, aby si k němu čtenář mohl vytvořit vztah. O to bolestivější je dočítat poslední stránku, která je navíc spolu s epilogem velice emotivní. Má smysl dělat to, čemu věříte. I kdyby ten pokrok, kterého dosahujete, byl pro ostatní zanedbatelný. Ten, komu svůj čas věnujete a ten, u koho daný pokrok nastává, za to stojí. I krásná panenka.

kulatina
10.12.2019

Opět povedená výpověď paní učitelky, která se zabývá převýchovou zanedbaných dětí. Vždy dostane pár malých dětí, trpících nějakou duševní poruchou, do své speciální třídy, a jejím úkolem je co nejvíce je přizpůsobit životu normálních dětí. A daří se jí to. Svojí empatií a tvůrčími postupy se dostává do duše dítěte a pomáhá mu odstranit nejistoty našeho světa. Díky její péči, kreativním přístupům a trpělivosti děti vykvétají a mohou být zařazeny do normální třídy. Nejkrásnější v jejich knihách je vždy EPILOG, kde v závěru autorka po mnoha letech popisuje, kam se děti v životě dostaly, a jak se jim dnes daří. Pět hvězdiček za čtivost, odbornost, a dobré konce. :-)

Damaj
30.09.2019

Četla jsem už téměř všechny knihy této autorky, ale tato mi přišla nejslabší (nejlepší byla kniha Spratek a 2. díl Tygřice).
Je smutné, že se takové věci dějí a je zázrak, když je někdo ochoten takto pomáhat.

Lemurka
14.04.2019

Zajímavé čtení, pro mě inspirace, jak jednat s dětmi. Má druhá kniha od autorky (Spratek se mi líbil více)

Andyhana
09.11.2018

Je smutné, když cizí člověk má pro dítě větší pochopení a snahu udělat jeho život lepší než vlastní rodič.