Tichá holka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sedmiletá dívenka, která nemluví, a okolí se zdá, že vůbec nevnímá, že jsou kolem ní nějací další lidé. A spolu s ní se ve třídě sejdou další problémové děti, které by v běžné škole nestačily svým vrstevníkům, prožily různá traumata a potřebují speciální péči. Hrdinka knihy Venus trpí elektivním mutismem a zpočátku se všichni domnívají, že pravděpodobně neslyší. Časem ale její učitelka Torey zjistí, že Venus „pouze“ nemluví. Co za tím stojí? Problematické rodinné zázemí a traumata z raného dětství „mohou“ za to, že Venus mlčí a mlčí. Společnost ostatních dětí ve třídě i pochopení učitelky ale pomohou tomu, že dívenka opustí hradbu svého mlčení. Knihu uvítají zájemci o skutečné příběhy s psychologickou tematikou, lidé, kteří se věnují práci s dětmi s handicapem a poruchami chování....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/234914/ticha-holka-UQZ-234914.png 4.7148
Žánr
Literatura světová, Povídky, Romány
Vydáno, Portál
Orig. název

Beautiful Child, 2002

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (43)

Kniha Tichá holka

Přidat komentář
Babsie
30. března

Autorku za její práci s dětmi se specifickými potřebami obdivuji, knihy jsou napsané velmi čtivě

Palvinie
08. března

Knihy T. Hayden jsou naprosto geniální. Všechny. Čtou se doslova samy, příběh je poutavý, děj utíká a každou chvíli se v knize stane něco tak zajímavého, že zkrátka nemůžete přestat číst dál. Autorka je neskutečně laskavý, trpělivý a zkrátka úžasný člověk, který do svého zaměstnání, nebo lépe řečeno poslání, dává celé srdce a prostřednictvím jejích knih se můžeme seznámit s nevšedními osudy všemožně jedinečných dětí. Já osobně vždy po přečtení knihy zůstávám pár dní v tranzu zamyšlená nad tím, co všechno jsou lidé schopni udělat druhým a pro druhé, jak je možné, že se v dnešním světě stávají takové věci a jak úžasné bytosti tyhlety speciální děti jsou.

Sedmikráska213
20. února

Silná kniha o zápase ( trpělivosti, odhodlání,nasazení i naději ) paní učitelky přiblížit se nemluvící holčičce. Rozkryje se těžká a bolestná rodinná situace, domácí násilí ...Plně souhlasím s hodnocením Sariklen.

Sariklen
16. ledna

Neskutečné. Znovu úžasný příběh trpělivosti, lidského nasazení, lásky a odhodlání. Nesetkáváme se v knížce jen s postavou z názvu díla, ale i s dalšími dětmi. Každému z nich je věnován dostatečný prostor pro to, aby si k němu čtenář mohl vytvořit vztah. O to bolestivější je dočítat poslední stránku, která je navíc spolu s epilogem velice emotivní. Má smysl dělat to, čemu věříte. I kdyby ten pokrok, kterého dosahujete, byl pro ostatní zanedbatelný. Ten, komu svůj čas věnujete a ten, u koho daný pokrok nastává, za to stojí. I krásná panenka.

kulatina
10.12.2019

Opět povedená výpověď paní učitelky, která se zabývá převýchovou zanedbaných dětí. Vždy dostane pár malých dětí, trpících nějakou duševní poruchou, do své speciální třídy, a jejím úkolem je co nejvíce je přizpůsobit životu normálních dětí. A daří se jí to. Svojí empatií a tvůrčími postupy se dostává do duše dítěte a pomáhá mu odstranit nejistoty našeho světa. Díky její péči, kreativním přístupům a trpělivosti děti vykvétají a mohou být zařazeny do normální třídy. Nejkrásnější v jejich knihách je vždy EPILOG, kde v závěru autorka po mnoha letech popisuje, kam se děti v životě dostaly, a jak se jim dnes daří. Pět hvězdiček za čtivost, odbornost, a dobré konce. :-)

Damaj
30.09.2019

Četla jsem už téměř všechny knihy této autorky, ale tato mi přišla nejslabší (nejlepší byla kniha Spratek a 2. díl Tygřice).
Je smutné, že se takové věci dějí a je zázrak, když je někdo ochoten takto pomáhat.

Lemurka
14.04.2019

Zajímavé čtení, pro mě inspirace, jak jednat s dětmi. Má druhá kniha od autorky (Spratek se mi líbil více)

Andyhana
09.11.2018

Je smutné, když cizí člověk má pro dítě větší pochopení a snahu udělat jeho život lepší než vlastní rodič.

1