Divná Jadie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Autorka je speciální pedagožkou se zaměřením na děti, trpící selektivním mutismem, tedy chorobou, kdy dítě nedokáže promluvit, ale pouze v některém prostředí, například ve škole. Při přestupu z výzkumné kliniky do speciální třídy pro psychicky postižené děti ve škole v Pekingu se setkává s malou Jadií Ekdahlovou, u níž se objevuje právě toto onemocnění.Poměrně rychle a snadno překoná komunikační bariéru, ale náhle zjišťuje, že v životě malé Jadie je něco silně v nepořádku. Nevědomky utroušené zmínky o podivných zážitcích, satanistické symboly kreslené malou holčičkou, zvláštní zvyky a způsoby přivádí Torey k většímu zájmu o Jadii. Když objeví cosi jako past s použitím magie zobrazení, namířenou na sebe, začne jít do tuhého…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/24011/divna-jadie-24011.jpg 4.6182
Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Mladá fronta
Orig. název:

Ghost girl (1991)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (39)

Kniha Divná Jadie

Přidat komentář
Bulldog
01. července

Mě se prostě někdy nechce psát ani číst dlouhé recenze... a u některých knih opravdu stačí jen napsat...skvělé..

Krizovakri
03. května

Drsný děj s šokujícími událostmi, který Vás nenechá knížku odložit. Avšak nezaručuji, že se Vám pak bude dobře spát. Každopádně se jedná o knihu, na kterou nezapomenu a možná by si zasloužila i filmovou adaptaci. Inspirace zkutečnou událostí přispívá k mrazení v zádech.

Šungitka
27. února

Dobrý, drsný psychologický román.

Mngwa
29.12.2018

Stejně jako u ostatních knih od T. Hayden oceňuju úžasnou čtivost, humor a zaujetí pro popisovanou práci. Věřím tomu, že některé příběhy mají reálný základ, autorka skutečně pracuje v oboru. No prostě 5 hvězd, nejde jinak :) Každá její kniha mě naprosto vtáhne.

nadali
11.08.2018

Napínavá kniha do poslední stránky. Nicméně jako pro matku tří dcer to pro mě bylo drsné čtení.

cie
17.04.2018

Neuvěřitelné! A přesto možné! Úžasná kniha...obdiv autorce!

HedušKoč
14.04.2018

Tak tato kniha mě úplně dostala hrůzným činem páchajícím na dětech. Asi na ten příběh budu ještě dlouho myslet.

Nela.Rob
05.04.2018

Kniha, na kterou jsem náhodou narazila u tety v knihovně. Už po prvních pár stránkách si mě naprosto získala. Když jsem si jí přečetla hned podruhé, udělala na mě ještě větší dojem. Doporučuji!!
(Mimochodem, tetě jsem ji už nikdy nevrátila.)