MichelleKing MichelleKing komentáře u knih

Invaze Invaze Jay Bonansinga

Miluji svět Walking Dead a tohle je příjemná 'oddechová' cesta od komiksů a seriálů na toto téma. Zkáza je šestý díl, nemůžeme říct, že poslední. Jestliže autor vydá další pokračování, možná by to chtělo víc nových postav. Navíc tolik přirovnání k pachům zombie nikde jinde nenajdete. Dávám *** zlatý střed. Mohlo to být horší a nebo taky lepší. Každopádně Lilly fandím.

24.02.2017 3 z 5

Misery Misery Stephen King

Celá kniha si vystačí vlastně jen se dvěma základními charaktery, kteří jsou ale detailně vykresleni. Zatímco Paul Sheldon je od počátku celkem logicky středobodem vyprávění, pak Annie Wilkesová se nám odkrývá postupně. Právě z této základní premisy King buduje neuvěřitelné napětí. Na zdánlivě banálních a obyčejných věcech staví ostrý střet dvou charakterů, které nemohou být odlišnější a musí spolu vydržet žít. Sheldon je zhýčkaný intelektuál, který je vycpaný penězi a zvyklý na luxus toužící po uznání (knižní kritika alter ego Stephena Kinga odhalila ihned po vydání knihy) a Annie Wilkesová je buranka, s dluhy a neskutečnými problémy, pro kterou jsou jeho knihy jedinou radostí v jejím osamělém životě.

Misery však není Kingovou typicky čtivou prózou do vlaku. Naopak. King skládá složité pocitové věty, nervní scény střídá s lyrickými pasážemi a jde dokonce tak daleko, že do knihy zařadí i brakový styl červené knihovny Paula Sheldona. Je ale příliš dobrý obchodník na to, aby zklamal své čtenáře, ostatně proč by to dělal. King má na rozdíl od Sheldona své fanoušky rád. Oproti filmu, který si jako vizuální médium ani zdaleka nemůže dovolit násilné scény, které popisuje King v knize, je Misery pochopitelně mnohem brutálnější. Scény se sekačkou i pověstná ,,pajdavost“ vám pravděpodobně už z paměti nevymizí.

''Po určitou dobu, která mu připadala velmi dlouhá (a byla dlouhá, protože ta bolest a ta bouřlivá mlha byly jediné dvě věci, které existovaly) představovaly ty zvuky jedinou vnější skutečnost. Neměl sebemenší ponětí, kdo je či kde je, a ani ho to nezajímalo. Přál si být mrtev, a ta bolestí prosáklá mlha, která vyplňovala jeho vědomí jako letní bouřlivý mrak, mu zabraňovala pochopit, že si to přeje.''

Dávám **************..... BRAVO PANE KINGU

08.01.2017 5 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

JEDNÍM DECHEM ...

28.12.2016 5 z 5

Tommyknockeři Tommyknockeři Stephen King

Co můžu napsat? Další KING klasika!
Chvilku trvá, než se knížka pořádně rozjede - ale je to základ poznat naše postavy, jejich silné a slabé stránky. Poznejte město Haven a lidi v něm. Poznejte Bobbi Andersonovou,která doslova zakopne o největší nález jejího života. King má prostě způsob, jak udělat z neuveřitelného-nepravděpodobné - a dělá přesně to, co si myslíte, že by se skutečně stalo - přímo v lese v zadní části vašeho domu ...

27.12.2016 4 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Jen s těžkým srdcem musím napsat, že Bazaar zlých snů je první Kingovka, kterou jsem nedočetla do konce. Možná je to tím, že nepatřím mezi velké příznivce povídek. (moje chyba - ja vím) :)
Stephen King je stále POWER, v dobrém i ve zlém, a co je nejdůležitější, je to zatraceně KING spisovatel.
Každopádně za mě tento titul meh ***

10.11.2016 3 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Miluji 99,99% této knihy. Důvod je takový, že konec knihy, je opravdu to, co dalších 99,99% čtenářů opravdu nečekalo. Všimla jsem si, že Stephen King je velmi velmi dobrý spisovatel, když je objekt realistický. Čím více přitažený za vlasy, tím horší konec.
Postavy jsou nádherně realizovány. Mají zůstat s vámi. Skvělý příběh. Jedna z mých nejoblíbenějších knih. .
Chtěla, bych doporučit tuto knihu každému, kdo umí číst 1,000 stránkové knížky!

02.11.2016 5 z 5

Uffff Arnie má teda opravdu neuvěřitelný příběh, který se jen tak nevidí. Miluji autobiografie a tahle je TOP.
Rakousko, kulturistika, herectví, rodina, politika, nevěra, láska a hlavně pořádná dávka motivace. Člověk musí být 'TERMINÁTOR' aby tohle všechno zažil.
Vřele doporučuji!!! Nudit se nebudete!

19.10.2016 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

"Minulost je tvrdošíjná. Nechce se nechat změnit."

100% pravdu se asi nikdy nedozvíme, ale můžeme nechat minulost ožít, vrátit se na to místo a to díky Kingovi.

11.10.2016 5 z 5

Talisman Talisman Stephen King

Talisman je něco netradičního, něco jiného, než na co jsou fanoušci zvyklí. Určitě se nejedná o vrchol tvorby ani jednoho z autorů. Každopádně je to příběh poutavý a napínavý. Příběh je na rozjezd trochu delší,ale jakmile vás dostane - těžko vás pustí. Příběh, který skončí a vy ho budete trávit ještě hodně dlouho. To mi věřte:)

11.10.2016 4 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

King v jednom rozhovoru řekl "Všichni se mě ptali, co se stalo s Dannym?"
Tak tady to máte... pokračování Osvícení není špatné, ale čekala jsem od tohoto díla trochu víc.... nevim proč... opět napínavý ''kingovský'' děj, knížka se krásně čte, ale sakra proč jsem byla zklamaná? Že by mě, už ze začátku odradila Dannyho zavislost na alkoholu, kterou měl i jeho otec?

07.10.2016 4 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Pane Kingu.... jak vy to děláte? Proč mučíte Vaše čtenáře víc a víc? Proč Nás napínáte jaké bude pokračování? Připadám si jako narkoman, který si nevzal svojí dávku..... Vy sám moc dobře víte, že sračky jsou koneckonců sračky!

02.10.2016 5 z 5

Blondýnka Blondýnka Joyce Carol Oates

Nádherně napsaná biografie o bohatém životě MM. Tuto knížku jsem četla jedním dechem. Jestli se chcete dozvědět o Marilyn co nejvíce --- opravdu doporučuji!
'' I wanna be loved by you'' na každé stránce....

17.04.2016 5 z 5

Jack Nicholson Jack Nicholson Marc Eliot

Jako fanynka Jacka Nicholsona jsem si přišla na své.... Je to jeden z mala herců, kteří si chrání své soukromí, neposkytují rozhovory a nikdo o nich mnoho neví. Kniha popisuje Jackovo dětství, filmovou kariéru, vztahy, pády a úspěchy. Pan Eliot je vynikající životopisný psavec a Jacka si v této knížce vzal noblesně do parády!
Já jenom stále čekám na to, až Mr. NICHOLSON vydá osobně knížku a teprve tam se dozvíme ''jak všechno to doopravdy bylo'' -protože ''HERE'S JOHNNY'' je právě za dveřmi!!! :-)

10.03.2016 5 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

Vynikající knížka. Velmi čtivé a hodně ohýnků!

10.03.2016 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Dneska jsem ji začala číst... .. Počkejte chvilku ....KING....DETEKTIVKA . ..???!? Sakra jo.... Jsem na stránce 63 a tento příběh mě baví! Vynikající četba .. . Jen se obávám, že dokud nepřečtu do konce... Tak neodložím :-D

25.12.2015 4 z 5

Prelet nad kukučím hniezdom Prelet nad kukučím hniezdom Ken Kesey

Jako první jsem viděla film který byl vynikající. Pak jsem se rozhodla přečíst knížku a ta mě zabila taky! Líbí se mi tento trošku 'ujetý' děj z psychiatrického prostředí. Má to něco do sebe. Dávám palec nahoru a všem doporučuji.

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

No abych pravdu řekla tato kniha mě moc nezaujala. Možná je to tím, že jsem o ní slyšela vyprávět kamarádku, která ji zrovna četla a nemohla si ji vynachválit. Samozřejmě kniha byla jiná než její vyprávění.... někdy jsem se nudila a dělalo mi problém tento příběh dočíst. Každopádně děj klasicky KINGOVSKÝ. Nemůžu si dovolit mistra urazit.

14.09.2015 3 z 5

Všechno je definitivní Všechno je definitivní Stephen King

Vynikající kniha. Mr. KING nikdy nezklame. Nejlepší povídka POKOJ 1408 ! I filmové zpracování stojí za to!

Město zlodějů Město zlodějů David Benioff

Úžasně čtivá kniha. Neznám jinou knihu s tématem 2.světové války, která by byla i přes tak hrůzné děje vynikajícně, děsivě a někdy i vtipně napsaná. Četla se jedním dechem. Doporučuji!

Milion malých střípků Milion malých střípků James Frey

Když jsem přečetla My děti ze stanice ZOO jako povinnou četbu, myslela jsem si, že mě už nic jiného s tímto tématem nemůže víc šokovat...... Stalo se
...
Mrazivá kniha, ale jedná z mých oblíbených.