Jack Nicholson

Fakty nabitá kniha o velkém bouřlivákovi Hollywoodu z pera uznávaného autora Marka Eliota (napsal též publikace o Michaelu Douglasovi, Stevu McQueenovi, Paulu Simonovi a dalších) vnáší nové světlo do života Jacka Nicholsona na plátně i mimo ně. Ve své práci vychází z obšírného bádání i rozhovorů se zasvěcenci, kteří tohoto vynikajícího herce znají nejlíp. Dočteme se o jeho ne zrovna lehkém dětství v New Jersey, kdy veškerá tíha starosti o rodinu ležela na bedrech matky a hrozilo, že vypluje na povrch nepříjemné tajemství jeho pravého původu, o nevázaném nočním životě s Warrenem Beattym, o vášnivých vztazích se začínajícími herečkami, například Michelle Phillipsovou, Anjelikou Hustonovou a Larou Flynn Boyleovou, a též o spolupráci s tak skvělými režiséry a kolegy, jako jsou Dennis Hopper, Stanley Kubrick, Roman Polanski či Meryl Streepová. Publikace poutavým způsobem mapuje pět desítek let trvající kariéru Jacka Nicholsona, která mu mimo jiné vynesla dvanáct nominací na Oscara (tři proměnil), sedm Zlatých glóbů a legendární role ve filmech Bezstarostná jízda, Malé životní etudy, Cena za něžnost, Osvícení, Přelet nad kukaččím hnízdem a dalších. Široký prostor dostává i jeho soukromý život, který je neméně dobrodružný. Byl plný krásných žen, bujarých večírků, ale také alkoholu a drog....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/220354/jack-nicholson-220354.jpg 3.913
Literatura faktu, Biografie a memoáry
Vydáno, Vyšehrad

Nicholson

Kniha Jack Nicholson

MichelleKing
10.03.2016

Jako fanynka Jacka Nicholsona jsem si přišla na své.... Je to jeden z mala herců, kteří si chrání své soukromí, neposkytují rozhovory a nikdo o nich mnoho neví. Kniha popisuje Jackovo dětství, filmovou kariéru, vztahy, pády a úspěchy. Pan Eliot je vynikající životopisný psavec a Jacka si v této knížce vzal noblesně do parády!
Já jenom stále čekám na to, až Mr. NICHOLSON vydá osobně knížku a teprve tam se dozvíme ''jak všechno to doopravdy bylo'' -protože ''HERE'S JOHNNY'' je právě za dveřmi!!! :-)

callahanh
21.01.2016

Ucelený a zajímavý životopis vynikajícího herce a hollywoodského bouřliváka. Eliot umí vybrat to podstatné a čtivě seřadit informace, které se dozvěděl. Každou kapitolu uvozuje jedním Nicholsonovým citátem, který se k ní přesně hodí. Z hlediska fanouška mu nelze vytknout snad nic, protože je tu zaznamenána celá jeho cesta ke slávě a nesmí chybět ani ty nejdůležitější filmy, v nichž hrál. Je tradičně škoda, že o některých méně známých nebo úspěšných se tu autor jen letmo zmíní a příliš nerozebírá jejich tvorbu, na druhou stranu by asi tloušťka knihy dost nabyla. Navíc si čtenář udělá pořádek v tom, kolik měl vlastně Nicholson manželek a dětí, což je v jeho případě také dost důležité a pro méně znalé nepřehledné. Jediné, co mi vadilo, byly některé subjektivní soudy autora, který zbytečně shazoval filmy, v nichž Jack nehrál a někdy nemá úplně pravdu (třeba v případě filmu Neúplatní, o němž mluví jako o nevýrazném dramatu, z něhož si diváci dnes pamatují už jen kreaci Roberta de Nira), naštěstí tu ale podobných poznámek není moc. Chcete-li se něco dozvědět o jedné z nejzářivějších hvězd historie Hollywoodu, v tomto knižním portrétu zjistíte vše podstatné a dostanete chuť se na nějaký Jackův film podívat. 80%
PS: Trošku mě zarazilo české vydání, které má místy nepřesné číslování poznámek pod čarou a především zaměňuje filmy! O dramatu Jako nepoddajný plevel hovoří jako o Hořkosti, čímž v tom těm, kteří se tolik neorientují, dělá trošku zmatek, a režiséra Levinsona překřtilo na Lensona.

Barbara02
04.03.2015

Určitě zajímavé čtení. Škoda jen, občas je to dost chaoticky napsané, krkolomně, někdy i nelogicky. Ale stojí za to si to přečíst.

kilometr
17.02.2015

Další povedená kniha od Marca Eliota.Takovou knihu skoro neodložím,než ji dočtu.90%.

Marc Eliot
americká, 1946