MichelleKing MichelleKing komentáře u knih

Když teče krev Když teče krev Stephen King

Hřeje mě u srdce, když vidím, že King má v sobě stále několik dobrých literárních skvostů.
KDYŽ TEČE KREV je vynikající ukázkou toho, jak nadaný je tento muž v umění povídek.
Knihu jsem si velmi užila. Zdá se, že každý z těchto příběhů má špičky až k prahu těchto dveří do země hrůzy.
Ale neudělejte chybu!
Toto není prohlídka s průvodcem. Vstup na vlastní nebezpečí!!!
BOOO!

06.06.2021 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Pravděpodobně důvod, proč byl Stephen King v roce 2016 při volbách silně proti Trumpovi, je ten, že ho vlastně předpověděl.....
Mrtvá zóna, jedna z mých oblíbených Kingů a mám podezření, že i zůstane bez ohledu na to, kolik jeho knih jsem přečetla.
Johnny byla postava, která mi zlomila srdce se vším, co musel vydržet po celou dobu příběhu.

30.05.2021 5 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Po přečtení této knihy se mi znovu velmi ulevilo, že Stephen King je spisovatelem hororů a né sériovým vrahem.

16.05.2021 4 z 5

Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNP Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNP Lenka Vacvalová

Tahle kniha mě přesvědčila o tom, že Forrest Gump nebyl jediný, který dával lidem naději. Lenko, smekám.

24.04.2021 5 z 5

Vánoční říše Vánoční říše Joe Hill (p)

Joe Hill a jeho další úžasný příběh, který je děsivý, znepokojivý, krásný, smutný a překvapivě dojemný.

Přečtěte si to až do konce. Celou cestu.
Nějakou dobu potrvá, než se dostanete do Vánoční říše....

15.01.2021 5 z 5

Kdo bude plakat, až tady nebudeš? Kdo bude plakat, až tady nebudeš? Robin S. Sharma

Krásné čtení

30.09.2020 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Miluji první příšerný příběh - „1922“ - a návrh, že chamtivost a krutost se vždy vracejí, aby vás pronásledovaly. Doslova. Zbytek byl taky děsivý, i když jsem si užívala zastřašující téma zkoumání temnoty, která se skrývá pod povrchem každého.

Jsem ráda, že jsem se nakonec v autorském doslovu chytla Kinga za ruku, aby mě odvedl zpátky na denní světlo z těch příšerně mrazivých temnot.
Otázka ale zní: Kolik z vás se nechalo strhnout tam dolů - do pekla???

16.08.2020 5 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Upíři, upíři, upíři ... od Stephena Kinga.
Fantastický!
Není třeba psát víc.

07.08.2020 5 z 5

Rose Madder Rose Madder Stephen King

Pokud dokážete zvládnout příběh o strašném zneužití, Hannibalově lektorově představě chutné večeře a strašidelných snech z vnějšku, zamilujete si ROSE MADDER.
Norman "Bates" Daniels je šílený policajt se špinavými ústy a nemocným, zlým duchem a pro manželku Rose začíná v noci na svatební cestě život strachu a bolesti ....... pro čtenáře je to téměř okamžitý a skutečný šok.
Hlavní hrdinka, nepřipravená, vyděšená a osamělá, po 14 dlouhých letech života v pekle, konečně prchá i s vědomím, že jí její manžel nikdy nepřestane hledat.
ROSE MADDER je intenzivní thriller na většině z více než 400 stránek, ale pro mě ztratil na síle, když jsem vstoupila do tajemného světa nadpřirozeného a konce ..... prostě v pořádku.
Za mě opravdu ne. KINGOVI lze cokoliv prominout, ale........

05.04.2020 3 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Tak tedy ještě ,,za tepla". ☝️
Dneska jsem konečně dočetla Outsidera.
Abych vám něco vysvětlila - to ,,konečně" vlastně znamená - konečně po pěti měsících. Stydím se. Ano, přátelé, stydím se. Stydím se, za to, že jsem knihu odložila při prvním nádechu a kapitole. Když jsem se dostala k - VZNESENÍ OBŽALOBY-
knihu jsem zaklapla a odložila na ,,až bude nálada." Představovala jsem si soud a ty všelijaké soudní řečičky, které tak nějak nemusím, protože se v tom vždycky motám. A pak, když jsem si jednoho dne řekla, že bych knihu mohla dočíst..... nestačila jsem se divit! Všechno bylo naprosto jinak. Všechno bylo úplně jinak. Bylo to opět za hranicí něčeho, co je tááák nepravděpodobné a přesto tomu věříte a bojíte se toho víc, než si dokážete představit. A v tom je KING naprosto úžasný. Nepředvídatelný. Napínavý. King je prostě KING a nic nám nemusí dokazovat.
Nakonec mě OUTSIDER velice příjemně překvapil. PS: Pořád nějak nemůžu zapomenout na tu věc, která měla v očích brčka..... Brrrrrrr....

24.11.2019 5 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Neuvěřitelná záležitost, muchacho.
Pro začátek musíte mít hodně trpělivosti. V mém případě tak do poloviny knížky, ale potom..... Zaručuji vám, že pak už se jen unášíte a hltáte každou stránku.
DUMU KEY jsem si zamilovala hlavně pro tu nádherně ,,vykreslenou" atmosféru. Má prostě svoje magicky děsivé kouzlo, muchacho.

14.11.2019 5 z 5

Pavučina snů Pavučina snů Stephen King

,,Když se ten chlap vynořil z lesa, Jonesy ho málem zastřelil. Co znamená málem?
Kdyby McCarthyho zabil, mohlo je to všechny zachránit."

Přiznám se vám, že já osobně jsem se k přečtení této Kingovky dokopávala opravdu hodně dlouho.
Pořád jsem nevěděla, co bych měla od tohoto dílka očekávat...očekáva...oček...
No nebudu to natahovat. Řeknu vám, byla to teda jízda. Začátek se mi velmi líbil..... taková pohoda v horské chatě s přáteli a najednou BUM - jedna rána a TMA.... Najednou nevíte, jak se to mohlo všechno stát a zdá se vám to celý naprosto absurdní; UFO, drsní vojáčci, záchrana světa, boj o přežití....atd...atd...
Jednu věc jsem pochopila naprosto jasně. Když po pár stránkách vidíte také tu pavučinu, kniha vás do ní absolutně lapila. Pokud ne, knížku raději odložte.
KING je prostě KING.
Jak je jinak možné, že při větě: -,,Někdo si s ním chtěl zahrát karty." - mi naskočila husí kůže po celým těle.?.?.? :)
Inu, King je prostě King a on to prostě umí!

25.09.2019 5 z 5

Útěky Útěky Josef Škvorecký

„Člověk se víc stydí za svou pitomost, než za své hříchy.“
Byla krásná a talentovaná! Jenže měla smůlu. Narodila se ve špatné době.
Naivita je tou nejhorší vlastností, kterou mladí má.
Tato kniha je o prokletí Lídy Baarové. Bolestná, úchvatná, zajímavá a zároveň tak zdrcující.....

23.08.2018 5 z 5

Dvanáct let po Hitlerově boku Dvanáct let po Hitlerově boku Christa Schröder

Memoáry od členů Hitlerova "vnitřního kruhu' jsou vždy fascinující. Tato kniha není výjimkou.

23.08.2018 5 z 5

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Ufffff.... tak to bylo něco. Tuhle knížku si po přečtení musí každý okomentovat sám 'v hlavě' . Sarah zůstane ještě dlouho v mysli! Strhující!!!

22.08.2018 5 z 5

Prozření Prozření Jessica Shattuck

"Co jste jednou udělali, to jste udělali. Na konci života se vám to spočítá. Tohle se snažila vštěpovat svým dětem. I když se jí to nejspíš nepovedlo. Činy koneckonců mluví hlasitěji než slova."

Z mnoha románu, které jsem četla o druhé světové válce, je tento první, který se zaměřuje především na následky. Líbilo se mi, že díky postavám jsem získala pohled na to, jak nežidovští Němci viděli Hitlera a jeho ideologii.
Tento neuvěřitelně silný příběh naprosto uchvátí a težko se od něho odpoutává. Prosím, dovolte mi, abych vás vyzvala k této zajímavé četbě. Dlouho vám zůstane v paměti!

31.01.2018 5 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

To je jedna z těch skvělých knih , která vás dopraví na jiné místo a čas. Byla to perfektní směsice tehdejší a nynější doby, hrůzách války a kráse lásky. Příběh ukazuje, že obeť může být dobrá věc a lidé mohou být laskaví. Moje oblíbená fráze v této knize: "Nikdo není dobrý nebo špatný. Při narození nebo národnosti i náboženství. Všichni jsme pánové a otroci, bohatí a chudí, dokonalí a vadní!" To je píseň pro duši.
Zamilovala jsem si všechny postavy v této knize. Byly tak rozvinuté. Celou dobu jsem měla pocit, jako bych je znala osobně. Opravdu jsem byla příběhem doslova pohlcena, smála jsem se i plakala. Není dostatek slov popsat zázrak, kterým je "Pekařova dcera". Hrůzy nacistického Německa byly tak popisné. Cítila jsem strach, bolest a lásku jedné německé rodiny k sobě navzájem, lásku, i pro ostatní.Rovněž krásně popsané bylo i Elsiino pekařství.
Tuto knihu doporučuji naprosto všem. Nenechte si ujít jednu z nejneuvěřitelnějších knih naší doby. Bravo k Sarah McCoyové za příběh, který se pohyboval mou duší a děkuji jí za to. Úžasný!

16.01.2018 5 z 5

Eva Braunová - Život s Hitlerem Eva Braunová - Život s Hitlerem Heike B. Görtemaker

Kniha je úžasným důkazem, jak důkladně byla Eva Braunová utajena. Nikdo o ní nevěděl. Jak šedá myška se proplétala životem po boku Hitlera. Lidé tuto dívku potkávali na ulicích a nikdo neměl sebemenší tušení, že právě ona je ta "vyvolená". A koho by to napadlo. Jejich Vůdce byl přeci ženatý s Německem. Jenže každý muž potřebuje po boku nějaké to křehké stvoření.
Z knihy jsem byla trošku zklamaná. Je to pouze časová osa Hitlerova života a jeho událostí s Evou v pozadí. Myslela jsem, že se konečně dozvím pikantnosti o jejím životě ale bohužel. Autorka čerpala z faktů, mýtů a především z rozhovorů Eviných blízkých osob. Jestliže se člověk zajímá o druhou světovou válku trochu víc, nic nového se nedoví, protože všechno ví.
První seznámení, první pozvání do opery, první společná večeře, společné chvilky na horském Berghofu, i to že Hitlerova hospodyňka při praní ložního povlečení nikdy nenašla stopy milostného aktu Hitlera a Braunové.
Pro všechny je záhada jménem Eva fascinující, lákavá a především tajemná. Existuje jen málo informací o tom jaká byla. Její nejvetší vášeň bylo fotografovaní. Natáčela a fotografovala denní události, které se odehrávali na Hitlerovým Berghofu.A to jediné se po Evě zachovalo a pomohlo lidem a historikům více odhalit to, jak se Hitler choval přirozeně v jeho soukromí.
O tom, jaký byl jejich vztah se vždy povedou spekulace a velké otazníky.
Jenom Hitler a Braunová věděli, jak velká byla jejich láska a tohle společné tajemství si věčně odnesli sebou.

14.01.2018 3 z 5

Byl jsem osobním strážcem Adolfa Hitlera Byl jsem osobním strážcem Adolfa Hitlera Rochus Misch

Rochus Misch se zdá být spolehlivým a přímočarým vypravěčem, ale je jasné, že (jako mnozí) vidí pouze stranu Der Führera, kterou Hitler chtěl, aby viděl.
Mischova kniha je dobrá četba, s patosem, historickými a osobními anekdotami a velkým napětím.
Když čtete paměťovou osu, je užitečné si uvědomit, že pro každou "skutečnost" o Hitlerovi, najdete její údajné vyvrácení někde jinde. Přinejmenším některé z těchto pověstí vznikly s Hitlerem samotným.
Jeden příklad Mischova slepého bodu: Uvádí, že Hitler nikdy nenosil u sebe zbraň. Ale také poznamenává, že Hitlerovy kapesní kalhoty byly nahrazeny kůží. Misch nebyl schopen dát dvě a dvě dohromady a uvědomit si, že Hitler tajně nosil malý revolver většinu času, což víme od jiných spisovatelů. Je jasné, že Misch byl najat, protože byl nevinný. Je to opravdu poslední Hitlerův svědek, poměrně spolehlivý s dobrým zdrojem a osobností. Doporučuji!

13.09.2017 5 z 5

Do posledního okamžiku Do posledního okamžiku Traudl Junge

24 hodin s ďáblem?... Hitler, který většinou byl jen tichý vegetarián, nenáviděl cigaretový kouř, alkohol, miloval svého psa a byl zdvořilý a vlídný ke svým zaměstnancům?!
Než si vyberete tuhle knížku, zeptejte se sami sebe takto: Opravdu si chcete přečíst knihu, která představuje lidskou stránku Hitlera? Pokud Vaše odpověď zní „ano“, pak se vším všudy. Pokud je Vaše odpověď „ne“, pak pokračujte ve svém bludu, že Hitler byl vlastně opravdu lidské ztělesnění zla a už nic strašného se nikdy nestane znovu, protože Hitler se postaral a udělal ...............
Fascinující vzpomínky. Kniha nám ukazuje, že člověk má mnoho podob. Zdánlivě zlý člověk je tichý člověk po tom všem.
Traudl, Hitlerova poslední sekretářka s tímto vůdcem strávila nekonečné množství času.
Její paměti jsou opravdu ohromující. Popisuje, jak se Hitler choval v soukromí....Stejně jako jakýkoliv jiný člověk, to může být dobrý společník, dobrý hostitel, mít otcovské chování vůči mladým, atd.
To mě nutí se zapřemýšlet - ''Je více děsivé vědět, že zlý člověk může mít ‚normální‘ aspekt, nebo normálně vypadající člověk může mít stranu zla... .. ....''

03.07.2017 5 z 5