Eva Braunová - Život s Hitlerem

Eva Braunová - Život s Hitlerem https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86696/bmid_eva-braunova-zivot-s-hitlerem-ZLs-86696.jpg 3 19 5

Záhadný příběh Hitlerovy tajné milenky bylo zapotřebí podrobit téměř detektivním metodám. Výsledkem je první akademická biografie, která vrhá překvapivé světlo nejen na Evu Braunovou a na ženy nacistických pohlavárů, ale i na "vůdce" samého. V obrazu vytvořeném nacistickou propagandou měla být životním údělem "vůdce" jedině "Říše", pro smrtelnou ženu vedle něj nebylo místo. A přece existovala tajná milenka. Braunová bývá často zobrazována jako politicky naivní, povrchní, bezvýznamná mladá žena kdesi na okraji událostí v Mnichově a na Berghofu. Kdo však skutečně byla žena po Hitlerově boku, jejíž existence zůstávala přísně střeženým tajemstvím až do posledních hodin existence "třetí říše"?... celý text

MartinaKOBRA
MartinaKOBRA
15.10.2020 5 z 5

Pěkné čtení

Petr1977
Petr1977
07.08.2019 3 z 5

Dobře se to četlo, ale nic moc nového jsem se nedověděl. Kdo o té době a Hitlerovi ještě nic nečetl, tak se něco doví, kdo ale již několik knih přečetl, tak bude asi zklamán.

MichelleKing
MichelleKing
14.01.2018 3 z 5

Kniha je úžasným důkazem, jak důkladně byla Eva Braunová utajena. Nikdo o ní nevěděl. Jak šedá myška se proplétala životem po boku Hitlera. Lidé tuto dívku potkávali na ulicích a nikdo neměl sebemenší tušení, že právě ona je ta "vyvolená". A koho by to napadlo. Jejich Vůdce byl přeci ženatý s Německem. Jenže každý muž potřebuje po boku nějaké to křehké stvoření.
Z knihy jsem byla trošku zklamaná. Je to pouze časová osa Hitlerova života a jeho událostí s Evou v pozadí. Myslela jsem, že se konečně dozvím pikantnosti o jejím životě ale bohužel. Autorka čerpala z faktů, mýtů a především z rozhovorů Eviných blízkých osob. Jestliže se člověk zajímá o druhou světovou válku trochu víc, nic nového se nedoví, protože všechno ví.
První seznámení, první pozvání do opery, první společná večeře, společné chvilky na horském Berghofu, i to že Hitlerova hospodyňka při praní ložního povlečení nikdy nenašla stopy milostného aktu Hitlera a Braunové.
Pro všechny je záhada jménem Eva fascinující, lákavá a především tajemná. Existuje jen málo informací o tom jaká byla. Její nejvetší vášeň bylo fotografovaní. Natáčela a fotografovala denní události, které se odehrávali na Hitlerovým Berghofu.A to jediné se po Evě zachovalo a pomohlo lidem a historikům více odhalit to, jak se Hitler choval přirozeně v jeho soukromí.
O tom, jaký byl jejich vztah se vždy povedou spekulace a velké otazníky.
Jenom Hitler a Braunová věděli, jak velká byla jejich láska a tohle společné tajemství si věčně odnesli sebou.

ondreej
ondreej
23.01.2016 1 z 5

presne jak říká wally, kniha na presne takove urovni a o filmu ted v roce 2016 ani vidu ani slechu...takze proste před tremi lety jen velice ume zreklamovana a prodana kniha, na které se mel od prvopocatku jen někdo obohatit, pani Heike B. Görtemaker by urcite vedela, kdo to byl :D

naprosto zbytecna kniha, na dane téma sou všechny ostatní lepsi

wally
wally
21.11.2013 2 z 5

Hezky se to četlo, ale informací o samotné Evě Braunové a jejím soužitím s A. Hitlerem bylo opravdu poskrovnu a pokud by měla knížka obsahovat právě toto, pak by to byl materiál na pár stránek brožovaného vydání. Cítím se trošku podveden...ačkoliv sem si říkal, že sepsat životní příběh této ženy mi přijde totálně zbytečné (vždyť čím si to zasloužila? Tím, že z vlastní vůle pár let byla po boku A. Hitlera? To snad ne...vždyť absolutně nic nedokázala a kdyby Adolfovi nedělala průvan v trenkách, tak se o ní ani neví), tak jsem si jako fanoušek literatury faktu o 2. světové válce řekl, že si to přečtu....většina knihy popisuje osoby a události u kterých Eva ani nebyla a mnohem lépe o tom píší jiní autoři v jiných knížkách. Pokud autorka zabrousí k Evě, tak věta končí ve stylu '...nikdy se pravdu nedozvíme' nebo 'můžeme se jen dohadovat' apod....prostě drby....tak buď nevím nebo o tom/ní nepíšu knížku.... Zbytečná kniha a jsem zvědavý na ten film s K. Winslet, co byl v rámci prodeje této knihy anoncován....podle čsfd podobný film Kate v plánu nemá...

Adolf Hitler

Autorovy knížky