MichelleKing MichelleKing komentáře u knih

Lunapark Lunapark Stephen King

LUNAPARK mě naprosto nadchl.
Tohle bylo úplně něco jiného než ostatní Kingovy knihy, které jsem četla, ale opravdu se mi to líbilo!
Obzvláště se mi líbila atmosféra, do které je kniha zasazena. Něco o karnevalovém žargonu a ohromný zábavný park.. a pak to odhalení na konci pro mě bylo tak nečekané, byla jsem v naprostém šoku!
Poslední dobou čtu málo knih paranormálního typu od Kinga ( dávám přednost i jiným autorům) Na druhou stranu bylo opravdu osvěžující číst od mistra něco víc v duchu mysteriózního thrilleru.
A to jen dokazuje, že ten muž je génius a všechno, co napíše, je fantastické!
LUNAPARK je bezpochyby jedna z mých nejoblíbenějších Kingových knih!

09.06.2022 4 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Užila jsem si mnoho knih od Kinga, ale tato je opravdu jedna z mých nej.
Zaprvé skutečnost, že celá kniha byla jedním souvislým monologem – žádné přestávky v kapitolách, žádné alternativní úhly pohledu – jen Dolores Claiborneová vyprávějící svůj příběh a vyznávající svá selhání. Pak dvě hlavní postavy, samotná Dolores a Vera, obě samozřejmé mrchy a obě úžasně fascinující osoby.
Opravdu vynikající.
Samozřejmě bez kapitol je pokušení pokračovat ve čtení a přijít pozdě na všechno, co byste měli opravdu dělat. Zvláště ke konci, kdy opravdu chcete vědět, co se stane s Dolores. Je tu skvělý epilog, který vše uzavírá.
Tenhle KING se mi opravdu, ale opravdu líbil. Pokud máte rádi Krále a ještě jste nečetli Dolores C., doporučuji vám to zkusit.

02.06.2022 5 z 5

Život naruby Život naruby Demi Moore

Ráda čtu biografie a tahle je jednoznačně jedna z těch nej. Napsaná tak čtivě a bez žádného zdlouhavého protahovaní.
Za úspěšnou, dobře placenou herečkou se skrývá temná minulost, kdy bojovala se závislostí, svým tělem a prožila velmi zvláštní vztah se svou matkou. V této knize vypráví o svých manželstvích, vztahu s matkou a snaží se skloubit úspěšnou kariéru se založením rodiny.
Opravdu pohlcující čtení.

15.05.2022 5 z 5

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

Páni. Prostě wow.
Jaký fantastický příběh!
Je zde mnoho recenzí se zápletkou, takže k tomu nebudu přidávat, ale chci jen říct, že mě tato kniha nadchla.
Bylo to děsivé a bylo to otřesné, ale to, čím se tato kniha odlišovala od tolika hororů, které jsem četla, je to, že za to nemůže nadpřirozeno.
Ano, vždy tam byla nadpřirozená přítomnost, ale skutečné zvěrstvo, skutečná hrůza je v tom, jak se lidé k sobě chovají.
I když jsem očekávala nějaký ten konec, poslední věta byla naprosto dokonalá a mrazila mě až do morku kostí.
Za mě opravdu zajímavý příběh.
Doporučeno samotným Kingem....
A stejně si myslím, že i Stephen, stejně jako všichni ostatní čtenáři této knihy, se musejí ohlížet - zda-li v blízkosti není ONA!
Přiznávám, že já se - především ve tmě, otáčím doteď....protože z této knížky vám opravdu zůstane nepříjemný pocit.... strašně dlouho.

08.05.2022 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

KAŠTÁNEK je pro mne bezesporu jedna z nejlepších a nejnapínavějsích knih jakou jsem kdy četla.
Od začátku až do konce vám bude běhat mráz po zádech.
Přemýšleli jste někdy nad tím, jak moc dokáže být děsivý obyčejný panáček z kaštanů? Že nemůže? Až se objeví u vás doma, třeba to poznáte na vlastní kůži. A to doslova.

22.04.2022 5 z 5

Z Buicku 8 Z Buicku 8 Stephen King

Inu, čekala jsem trochu víc... nakonec taková zvláštní "újezdová" divočina.
Jedno vím jistě:
Nikdy si nekupujte auto od Stephena Kinga....OPRAVDU NIKDY.......
Ani kdyby vám ho daroval...

09.04.2022 3 z 5

Hitlerovo tajemství Hitlerovo tajemství Rory Clements

Tak to bylo opravdu něco!
Na tuto knížku jsem se opravdu těšila a vůbec mě nezklamala. Napětí od samého začatku do úplného konce a hlavně bez zbytečných zdlouhavých pasáží.
Můj velký obdiv míří hlavní postavě - profesorovi historie Tomu Wildeovi za jeho neuvěřitelnou odvahu, nebojácnost, hrdinství a srdnatost.
Druhá světová válka zmařila spoustu životů a brala naděje. Lidé zoufale hledali každý kousek štěstí nebo dobra. Děkuji všem, kteří i v nouzi a při boji o holý život mysleli na druhé a pomáhali.
Děkuji skutečným hrdinům!

12.02.2022 4 z 5

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Duchové, musíte milovat příběh plný duchů.
Strašidelné čtení.....Trochu dlouhý, ale děj byl děsivě dobrý a velmi intenzivní.

10.02.2022 3 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Připravit se!
Mohu-li dát jen jedno doporučení: Ať už jste dlouholetým Kingovým fanouškem nebo jste v jeho knihách docela nováčci, nebylo by od věci přečíst si The Shining - OSVÍCENÍ , než se vám do rukou dostane Doctor Sleep - DOKTOR SPÁNEK.
Zkušení fanoušci vědí, že film, i když je sám o sobě pohlcující, je v mnoha ohledech velmi odlišný a ani nezačíná pronikat do psychologických hloubek, které dělá kniha. Doktora spánku byste mohli číst a milovat, aniž byste to dělali, ale myslím si, že zážitky lidí z tohoto pokračování obohatí pouze to, že se nejprve podíváte na jednu z matek všech hororových románů.

27.01.2022 4 z 5

Tak teda na toho Policajta z knihovny pozor! Jen když si na něho vzpomenu, běhá mi mráz po zádech.
Čtyři po půlnoci jedna z mých TOP OD KINGA.
Moje nejoblíbenější je Skryté okno do skryté zahrady - "Víte, na čem záleží, je konec. A tenhle je dobrej, fakt perfektní.”

27.01.2022 4 z 5

Blaze Blaze Richard Bachman (p)

Čím víc o knize přemýšlím, tím víc se mi líbí. Velmi dobré vyprávění a tempo knihy. Jedna z mých oblíbených Bachmanovek.

19.01.2022 4 z 5

Zpěv Susannah Zpěv Susannah Stephen King

Nic pozoruhodného, ​​ale nic hrozného. Jen lehký aperitiv, který pročistí patro a připraví půdu pro závěrečný čas.

11.12.2021 3 z 5

Vlci z Cally Vlci z Cally Stephen King

Uffff.... páni.... tenhle patý díl Temné věže jsem četla tak zatraceně dlouho. Doslova jsem se do toho nutila. Bylo to takové nějaké zdlouhavé, příliš natahované a někdy i zbytečné.
Celou dobu jsem se těšila až příjde ten hrůzostrašnej boj s Vlky a nakonec to bylo ....no.. takové.... nic moc.
Teda po předchozím díle ČARODĚJ A SKLO jsou VLCI Z CALLY slabším odvarem.
Ale i tak Stephene Kingu, říkám díky.

07.11.2021 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Je to nejlepší román z druhé světové války, jaký jsem kdy četla? Možná.
Určitě je na vrcholu mého WWII seznamu.

15.10.2021 4 z 5

Pustiny Pustiny Stephen King

Byla to opravdu neuvěřitelná jízda. Nemám slov. Úžasné čtení o kterém ještě budete přemýšlet až knihu odložíte.

21.09.2021 5 z 5

Čaroděj a sklo Čaroděj a sklo Stephen King

Čaroděj a sklo je podle mě zatím nejlepší kniha Temné věže. Opravdu jsem si to užila.
Miluji příběh čtrnáctiletého Rolanda a jeho lásky Susan.
Bylo to krásné i srdcervoucí.

21.09.2021 5 z 5

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Skvělé pokračování. Slouží k dobrému napětí a položí základ pro zbytek série.

14.08.2021 4 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Mistr hororu píše své skvělé fantasy dílo založené na kombinaci Pána prstenů, Dobra, Zla a Ošklivosti.

14.08.2021 3 z 5

Temné vize Temné vize Stephen King

Docela povedené povídky.
Za mě rozhodně Kecky od Kinga.
Metastáza od Simmonse.
Proměna kůže od Martina byla nejlepší ze všech. Opravdu doporučuji!

18.07.2021 4 z 5

Lisey a její příběh Lisey a její příběh Stephen King

Příběh Lisey je o pramenech kreativity, pokušení šílenství a tajném jazyce lásky...

.....ale bohužel, ze všech knih Stephena Kinga, které jsem četla, se mi tato líbila nejméně. Přiznávám, že jsem NIKDY nečetla knihu od mistra, kde jsem si podvědomě přála, aby už skončila, kromě této.
Přesto příběh měl své momenty a našla jsem, že některé části stále mají Kingovo podpisové kouzlo a zaujatost.
Obecně se mi však zdálo, že tomuto titulu chyběly strachy a síly, která ze mě udělaly dlouholetého fanouška Kinga.

03.07.2021 3 z 5