Lisey a její příběh

Lisey Landonová je vdova po slavném spisovateli Scottu Landonovi, nositeli mnoha literárních cen. Když se Lisey konečně po dvou letech od manželovy smrti pustí do vyklízení Scottovy pracovny, uvědomí si, jak velký kus jeho minulosti (a vlastně i minulosti, kterou prožili spolu), vytěsnila z paměti. Proč tomu tak bylo? Co ji donutilo spustit mezi přítomností a časem minulým neprodyšnou purpurovou oponu? Teprve když se na scéně objeví šílenec a násilník Dooley, musí se Lisey vydat po stopách vlastních vzpomínek a zjistit, co to před sebou ukrývala. Tu cestu, kterou pro ni nachystal zemřelý manžel, musí podniknout - jinak nepřežije. Lisey a její příběh, na první pohled historie obyčejného manželství, je strhující román napěchovaný silou a něhou, krvavý a zároveň nádherný....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/1131/lisey-a-jeji-pribeh-rMx-1131.jpg 3.8379

Lisey´s Story (2006)

Literatura světová, Horory
Vydáno:, Beta-Dobrovský

Kniha Lisey a její příběh

Psychedelic

Toto byla kniha od Kinga, která mě dosud nejvíce nudila. Ale naopak jedna z knih, kterou si pamatuji pro její náplň. Mně se u Kinga líbí jak píše. A spousta knih, nemůžu si pomoct, nemají moc originální téma. A tak většinou brzy zapomenou o co v té knížce šlo. Toto ale téma mělo. Univerzum, kam se lidé mohou chodit léčit, inspirovat, ale také zůstat v určitém druhu hypnózy a zapomnění. A lidé se navzájem mohou naučit tam vstupovat. Teda! To už je něco. Raději, ale přečtu dvacetkrát za sebou Dolores, než toto ještě jednou. Bylo to utrpení to číst. Darda. Konec. Už nikdy více!

svha
10.10.2018

příjemné počtení

Metla
06.10.2018

Není tak docela vinou Lisey, potažmo jejího stvořitele, že jsem se s románem drbala podstatně déle, než u mě bývá zvykem. Minimum času a nálady na četbu v kombinaci s ne příliš "user friendly" podaným příběhem mělo za následek plných pět týdnů trávených ve společnosti vdovy po proslulém spisovateli.
Lisey je žena středního věku a čtenář se prostřednictvím jejích myšlenek, vzpomínek a zážitků seznamuje s jejím charakterem, rodinou a hlavně s manželem, jeho temnou minulostí a spoustou tajemství. Zpočátku jsem měla problém se začíst, protože King přeskakuje v časových liniích a různých událostech jako klokan na trampolínách, není se čeho pořádně chytit, což bylo lehce frustrující. Naštěstí se ten pocit roztříštěnosti postupně zmírnil (autor se zklidnil, nebo jsem si zvykla... možná obojí).
Knížku nejde jednoznačně zařadit do nějaké škatulky, je to tak trochu horor, trochu thriller, trochu fantasy, trochu román pro ženy, místy jsem se uchechtávala, jindy mi tuhla krev v žilách, občas jsem zívala "nuuudaaa, zkrať to!". Kingovo vyprávění má více vrstev i jakousi osobní rovinu; ze všech čtenářů světa knihu pravděpodobně nejlépe chápe spisovatelova manželka Tabitha, které je dílo věnováno. Četbu románu určitě nelze doporučit každému, cílovou skupinou jsou spíše ženy (ty, co už jsou mladé delší dobu, mám-li se vyjádřit kulantně). Jsem si poměrně jistá, že před dvaceti lety by pro mne "Lisey" byla nestravitelná, ovšem jestli (až) se k ní vrátím za dalších 20 let, budu jejímu příběhu rozumět lépe a vychutnám si ho zase o kus víc. 70%

15.08.2018odpad!

Ze všech knih (nepočítaje povídky) jednoznačně nejslabší z mého pohledu. Mám ráda Kingovo detailní popisy které výborně seznámí čtenáře s postavou i dějem ale zde je to přehnané. Kniha by se dala zkrátit na polovinu. Hlavní postava je přehnaně sebelítostivá, nudná a primitivně smýšlející. Děj je též dosti pofidérní. Jediná kniha kterou bych nedoporučila.

danny_21
12.02.2018

Jedna z mála knih ( románů ) od Kinga, která mě příliš nenadchla. Zabere poměrně dost času a s úsilí prokousat se první popisnou třetinou a samotný příběh smutné vdovy hledající střípky z podivně šílené podstaty osobnosti svého slavného manžela převážně v tajemném světě plném zvláštních názvů, tvorů, dobrých a krvavých DARD. V tomto případě dávám průměr - 55 %

čef
28.11.2017

King ze své přehluboké tůně vylovil mnohoslovný a mnohovýznamový příběh ze života mimoňů a fagamorů a opět použil svoji ohromnou imaginaci na popis různých psychických poruch, kde "argumenty proti šílenství s tichým šelestem propadají". Již z mnoha dalších jeho knih samozřejmě víme, že závěr nebude zcela z tohoto reálného světa, ale kdo by nechtěl být alespoň někde mimo. No prostě dobrá DARDA!

Knihožroutová
05.05.2017

Hrozně divná a zároveň krásná kniha.
Prvních několik desítek stran, jsem s Kingem vůbec nemohla najít společnou řeč. Nechápala jsem, o čem pořád mluví. Kdyby to nebyl sám velký sai King, odložím tohle dílko po třiceti stránkách. Ale naštěstí jsem vydržela a brzy jsem se s mistrem naladila na stejnou vlnu.
Takže závěr? Na jednu stranu je to hodně divný fantasmagorický úlet, na druhou stranu úchvatné, krásné umělecké dílo. Opět jsem musela před Kingem smeknout, jak dokáže být dokonale lidský a při tom prodchnout dílo tajuplnou atmosférou a jako bonus - opět spoustu lásky bez patosu.
Rozhodně nedoporučuju těm, co s Kingem teprve začínají – je to pouze pro obeznámené Kingoidy.

Hellrampage
18.01.2017

Prvý raz sa mi stalo, že už po tridsiatich stranách som chcel s knižkou skončiť. Tak ma nudila, že som ju chcel jednoducho vyhodiť do koša, spáliť, atď.
Celú knížku sprevádzajú stupídne kecy, z ktorých, ak knižku budete poctivo čítať, sa môžete zblázniť. Z toho híha a lásočka OVKESATOZV mi preskakovalo a bude mi asi preskakovať ešte ďalší rok. Keby mala kniha o polovicu strán menej - približne do 250 strán, tak nepoviem, no mne sa tieto zbytočné kecy zdali príliž ukecané.
Aby som neprekecal tento koment, napíšem jediné - túto knihu zachraňuje asi len to, že ju napísal King a... to je asi tak všetko...

- venované Lisey a Mande-Pande:
HÍHA, KONIEC!

horory

Stephen King

Stephen King
americká, 1947

všechny knihy autora

Kniha Lisey a její příběh je: