Lisey a její příběh

Lisey a její příběh

Lisey Landonová je vdova po slavném spisovateli Scottu Landonovi, nositeli mnoha literárních cen. Když se Lisey konečně po dvou letech od manželovy smrti pustí do vyklízení Scottovy pracovny, uvědomí si, jak velký kus jeho minulosti (a vlastně i minulosti, kterou prožili spolu), vytěsnila z paměti. Proč tomu tak bylo? Co ji donutilo spustit mezi přítomností a časem minulým neprodyšnou purpurovou oponu?
Teprve když se na scéně objeví šílenec a násilník Dooley, musí se Lisey vydat po stopách vlastních vzpomínek a zjistit, co to před sebou ukrývala. Tu cestu, kterou pro ni nachystal zemřelý manžel, musí podniknout - jinak nepřežije.
Lisey a její příběh, na první pohled historie obyčejného manželství, je strhující román napěchovaný silou a něhou, krvavý a zároveň nádherný. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/1131/lisey-a-jeji-pribeh-1131.jpg 3.8332

Lisey´s Story (2006)

Literatura světová, Horory
Vydáno:, Beta - Pavel Dobrovský

Knihožroutová

Hrozně divná a zároveň krásná kniha.
Prvních několik desítek stran, jsem s Kingem vůbec nemohla najít společnou řeč. Nechápala jsem, o čem pořád mluví. Kdyby to nebyl sám velký sai King, odložím tohle dílko po třiceti stránkách. Ale naštěstí jsem vydržela a brzy jsem se s mistrem naladila na stejnou vlnu.
Takže závěr? Na jednu stranu je to hodně divný fantasmagorický úlet, na druhou stranu úchvatné, krásné umělecké dílo. Opět jsem musela před Kingem smeknout, jak dokáže být dokonale lidský a při tom prodchnout dílo tajuplnou atmosférou a jako bonus - opět spoustu lásky bez patosu.
Rozhodně nedoporučuju těm, co s Kingem teprve začínají – je to pouze pro obeznámené Kingoidy.

Hellrampage

Prvý raz sa mi stalo, že už po tridsiatich stranách som chcel s knižkou skončiť. Tak ma nudila, že som ju chcel jednoducho vyhodiť do koša, spáliť, atď.
Celú knížku sprevádzajú stupídne kecy, z ktorých, ak knižku budete poctivo čítať, sa môžete zblázniť. Z toho híha a lásočka OVKESATOZV mi preskakovalo a bude mi asi preskakovať ešte ďalší rok. Keby mala kniha o polovicu strán menej - približne do 250 strán, tak nepoviem, no mne sa tieto zbytočné kecy zdali príliž ukecané.
Aby som neprekecal tento koment, napíšem jediné - túto knihu zachraňuje asi len to, že ju napísal King a... to je asi tak všetko...

- venované Lisey a Mande-Pande:
HÍHA, KONIEC!

Fastard

Zatím jediná kniha od Kinga, kterou jsem na poprvé nedočetl. Tehdy jsem ji po marném boji asi po sto stranách vrátil do knihovny. Po letech jsem se k ní vrátil a zjistil, že to není takové utrpení jak jsem původně myslel a jak tu líčí někteří uživatelé. Trvá déle než se člověk začte. Děj plyne hodně pomalu, ale je zajímavě vrstven a postupně se v mnoha časových rovinách skládá dohromady mozaiku příběhu. Není to kingovka na jakou jsou jeho fanoušci zvyklí, proto asi ty četné negativní reakce. Je to dobrá kniha a stojí za přečtení.

Daryll.x

první kniha od Kinga, kterou jsem nedočetla. nevím, jestli to bylo slovníkem, který mě děsně štval, nebo tou hroznou nudou. ale vrátím se k ní a uvidím

niska
14.11.2016

Nechápem také množstvo negatívnych reakcií. Za mňa majstrovsky napísaná kniha, plná partnerskej lásky, šialenstva, nie malej dávky napätia a bolo aj trochu zimomriavok :-)

estrius
05.08.2016

První půlku knihy jsem se do toho musel dost, nutit, ale po tom, co jsem to přetrpěl, se mi ta druhá půlka moc líbila. Stejně to byla ale fuška, postrádal jsem (zejména na začátku) Kingovu schopnost vtáhnout čtenáře do děje.

Irsaf
19.07.2016

Šlo to číst.

FaithFrances
12.07.2016

Táto kniha ma trochu sklamala,no trochu dosť.Musela som sa nútiť,aby som ju celú prečítala.Tie prízraky jej muža som nevedela ako mám zo začiatku brať,postupne ako Lisey odhaľovala jej aj Scottov príbeh,som si zvykla...No taká psycho-kniha :-)

Marsee
22.06.2016

Přestože se líbila málokomu, mě osobně zasáhla a stala se mou nejmilovanější od Kinga. Něco v Bájodolí mě pohltilo a stále hledím na loď v zátoce, která nikdy nepřipluje.

26e
12.06.2016

Pre niekoho je vyrovnávanie sa so smrťou milovaného človeka "príbehom banálnym", pre mňa veru nie... fungovalo všetko, čo mám u Kinga rada /a horor ako taký to nie je - to nie je moja merná jednotka/ a paralelné svety to je moje, výlety som si užila... ako aj vzťahy medzi postavami, aj slza ukápla... len tej vaty, tej vaty na mňa trochu veľa...ale inak pre mňa moc milé a touching počteníčko... SESIKO, milunko... darda, koniec

gemi
31.05.2016

Lisey a její (nudný) příběh...
Hmm, příběh Lisey vlastně není nudný, je jenom značně nedramaticky naservírovaný a nebýt lehkého sci-fi nádechu, byl by také zcela banální. Už samotný název ve mně budil představu spíše růžové knihovny než hutné kingovky, a mé obavy se bohužel naplnily. V první třetině knihy je nuda tak strašná, že se přes ni prokoušou jenom ortodoxní fandové. Kingem nepolíbení knihu hodí do kanálu a po jiné už nesáhnou. Kdyby se ořezaly nekonečné melancholické flashbacky, prázdné plky obstarožních sester a dalších několik stovek stran obsahové vaty, zbylo by akční jádro (s již avizovanou banální zápletku, okořeněnou troškou sci-fi), které by vydalo na hubenou povídku. Takovou odpolední jednohubku. Nemohu uvěřit tomu, že po peckách typu Osvícení či To mohl autor vyplodit tak děsivě nedramatický škvár. Pokud totiž ještě ve 3/4 knihy uvažujete nad tím, jestli ji vůbec dočíst, nebo raději zahodit, musí být cosi shnilého ve státě dánském.

marek6463
23.03.2016

Je to chytlavé.

Romanka89
14.02.2016

Lisey byla pro mě ošemetný příběh, chvílemi mě čtení bavilo, ale chvílemi vůbec, asi jsem čekala větší horor, každopádně krvavé dardy, SESIKO, Bájodolí a podobná smyšlená slova a úsloví mě zaujali a vtáhli do příběhu. Hodnotím jako takový lepší průměr.

Čtenářská výzva 2016: Kniha, která má více než 400 stran.

Petruse21
19.01.2016

Trošku zklamání od Kinga, umí líp.

Sumiko
15.10.2015

Kinga prostě miluju....a tahle knížka mě doslova dostala. Možná je to tím, že jsem ji četla po delší "kingovské pauze". Ze začátku jsem si říkala: "Ježiš, on začal NĚCO brát!". Některá slova nedávala žádný smysl a u těch, která smysl dávala, byla naprosto mimo celá věta. Postupně jsem se buď naladila na jeho vlnu, nebo jsem prostě zcvokatěla :o))))
Pokud máte rádi "fantasmagorie", tak hurá do čtení!!
Končím větou v duchu knížky: "SESIKO, připravte se na dardu...na krvavou dardu"

malen
10.08.2015

Když už jsem se do toho čtení dala, bylo mi blbé to nedočíst. Nakonec mě to i místy chytlo, ale také se mi zdálo slabé..

Solverino
09.08.2015

Velmi zajímavé, i když to není vlastně horor. Čím jsem starší, tím víc mě takové knížky baví víc, než prvoplánové trhání končetin a šplíchání potoků krve. Ale je nutné se nejdříve alespoň trochu napít z té Tůně. To opravdu vřele doporučuji... :)

Makoves
03.06.2015

Kniha mě z počátku dost nudila, ale po přetrpění asi sta stran, to pan King napravil, alespoň zajímavostí příběhu. Zatím nejslabší Kingovka, kterou jsem četl.

MartinProtschke
22.05.2015

Fantastická kniha s vynikajícím vystupňováním děje do skvělého závěru

Taťka Hraboš
21.05.2015

Bezpochyby další kniha, ve které King ukázal své vypravěčské mistrovství, ale bůhvíproč na mě neměla ty obvyklé účinky, kdy se i po poslední stránce myšlenkově ke knížce vracím a v duchu si přehrávám některé scény. Možná proto, že jsem se nedokázal příliš ztotožnit s hlavní postavou - k ženě ve středním věku mám hodně daleko :-)

Terva
29.04.2015

Že by tak trochu příběh o Kingovi bez Kinga? Obyčejně neobyčejný život manželky zesnulého spisovatele.

karinga
07.04.2015

Další úžasný příběh nejen o cestování mezi světy, minulostí a současností, ale i o příšerách, které ty světy skrývají. O děsivých chechtácích, které King nemusel ani pořádně popsat a stejně se mi ježily chlupy na rukách, o NĚKOM s grošovaným bokem, o famagorech a magorech z našeho světa. Kniha má pomalejší začátek, ale pak už je to neuvěřitelná jízda. Díky sai Kingu.

dlouhan
15.02.2015

klasický king :)

Skripi
30.01.2015

Toto bola moja druhá kniha od pána Kinga a táto bola ešte oveľa slabšia ako tá predošlá. Možno mu dám ešte jednú šancu "na záchranu" a vyberiem si nejakú najlepšie hodnotenú. Som sklamaný a miestami som túto hrubú buchlu považoval za stratu času...

Shimy
24.11.2014

Jsem hodně zklamaná, skoro z 500ti stránek jsem se pořádně nemohla odtrhnout až od posledních 30ti stránek, kde Scott vyprávěl o svém dětství, a to bylo vlastně celou knihu to jediné, co mi přišlo zajímavé, sám o sobě "Liseyin příběh" mě totiž absolutně nevtáhl do děje. První kniha, která se mi od Kinga vážně nelíbila no. Asi jsem jí nepochopila teda..

Betty11
08.09.2014

Přes prvních cca 200stránek jsem se nemohla dostat .......áááále pak to přišlo a jelo to - frčelo. Seskládáno několik časových pásem, nezmírající napojení na milovaného člověka, fantazie Bájodolí. Kam ten chlap na ty nápady chodí to nechápu - za mně čtyři hvězdičky a to jen pro ten zdlouhavý rozjezd.

callahanh
15.05.2014

Lisey a její příběh je kniha, která nemůžu říct, že by mě zklamala, ale má očekávání rozhodně nenaplnila. Po přečtení synopse jsem si myslel, že to bude lehká variace na Misery, u čehož jsem zůstal ještě prvních pár stránek knihy. Potom už ale začaly ty přesuny do Bájodolí, které se mi příliš nelíbily. Nevím proč, ale fakt mě moc nebavily. Zato pasáže ze Scottova dětství byly typicky kingovské a bylo v nich vše, co King umí. Propracovaná psychologie je v celé knize a funguje opět brilantně. Možná se měl King víc věnovat Scottovu dětství a to Bájodolí si mohl odpustit. Na mě je to až moc fantasy. Myslím, že nejslabší King z poslední doby. Přesto určitě za přečtení stojí. 70%

H75
21.04.2014

Po deseti letech jsem opět četl Kinga a působí na mne pořád stejně úžasně...'Lisey' není jednoduché číst, musí se číst takříkajíc jedním dechem. Zvláštní zápletka činí příběh dost komplikovaným a spoustu věcí pochopíte až v poslední třetině knihy. Ale trpělivost přináší ovoce. Nádherná kniha o lásce a fantazii, tématicky odlišná od typického Kinga. Ale uchvátí Vás a chvílemi zjistíte, že se vám derou slzy do očí....

Danushka
20.02.2014

Myslím, že pro tenhle úlovek plul King na pořádnou hloubku... A stálo to za to :-) Pro mě naprostá paráda od první stránky, humor i narážky neměly chybu a zároveň nerušily hluboký poutavý příběh jednoho (ne)obvyklého manželství.

petrulka
05.02.2014

Mazec. Tahle kniha ve mě opravdu zůstal hodně dlouho, pochmurné dětství, šílený otec, Bájedolí, nádherně postavený příběh s neuvěřitelnou fantazií.