Lisey a její příběh přehled

Lisey a její příběh
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1131/mid_lisey-a-jeji-pribeh-rMx-1131.jpg 4 601 601

Lisey Landonová je vdova po slavném spisovateli Scottu Landonovi, nositeli mnoha literárních cen. Když se Lisey konečně po dvou letech od manželovy smrti pustí do vyklízení Scottovy pracovny, uvědomí si, jak velký kus jeho minulosti (a vlastně i minulosti, kterou prožili spolu), vytěsnila z paměti. Proč tomu tak bylo? Co ji donutilo spustit mezi přítomností a časem minulým neprodyšnou purpurovou oponu? Teprve když se na scéně objeví šílenec a násilník Dooley, musí se Lisey vydat po stopách vlastních vzpomínek a zjistit, co to před sebou ukrývala. Tu cestu, kterou pro ni nachystal zemřelý manžel, musí podniknout - jinak nepřežije. Lisey a její příběh, na první pohled historie obyčejného manželství, je strhující román napěchovaný silou a něhou, krvavý a zároveň nádherný.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský
Originální název:

Lisey's Story , 2006


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lisey a její příběh. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (102)

Luňajda
23.05.2024 3 z 5

Tak tako kniha mi dala celkem zabrat, ty časté hrátky se slovy byly někdy fakt peklo. Ale rozhodně nelituji, že jsem knihu četla, oceňuji výborný překlad. Některé pasáže mě trošku nudily, ale celkově hodnotím kladně, za mě 3 a půl hvězdy.

Deia
25.01.2024 2 z 5

Túto knihu som prvý krát čítala, keď som mala 14 rokov. A nepáčila sa mi. Myslela som si, že je to hlavne kvôli veku, predsa len, čítať o vdove, ktorá spomína na svojho muža... Ale nepáči sa mi ani o 15 rokov neskôr a dosť ma to mrzí, keďže King patrí medzi mojich najobľúbenejších spisovateľov. Príbeh sa mi nepáčil od začiatku. Prvých cca 50 strán som sa vôbec nemohla začítať a absolútne ma to nebavilo. Lisey len spomína a spomína a spomína a ešte pri tom spomínaní robí nepotrebné odbočky... V strede príbehu ma to chytilo aspoň trošku, keď sa aspoň časť knihy odohráva v prítomnosti, ale bohužiaľ, pre mňa je to veľmi malá časť.Potom Lisey znova... spomína. A prišlo mi, že je to stále o tom istom, príbeh sa len točil dookola, nikam sa veľmi neposúval a ja som len dúfala, že čoskoro príde koniec. Ale kniha má cez 450 strán, takže to tak skoro nebolo. Taktiež ma strašne vytáčalo slovo “híha, ktoré tam bolo každú chvíľu. No nevadí, zistila som, že kniha sa mi nepáčila nie kvôli veku, ale preto, že je v podstate o ničom. Možno by to fungovalo ako krátka poviedka, ale takto za mňa nie. Keby to nebol King, tak dám snáď ešte o hviezdičku menej, už dlho som nečítala knihu, ktorú by som si až tak neužívala.


floribar
13.01.2024 4 z 5

O trochu slabší Kingova kniha. Mělo to velmi dobré a napínavé pasáže, ale i velmi nudné pasáže. Mám sice ráda Kingovo detailní popisy které výborně seznámí čtenáře s postavou i dějem ale zde toho mi přišlo až moc.

všechny komentáře

Související novinky (2)

Knižní novinky (28. týden)

11.07.2021


Knižní novinky (31. týden)

28.07.2019


Citáty z knihy (2)

Tys šel spát, já ležela vzhůru a poslouchala budík na tvém nočním stolku a vítr venku, a chápala, že jsem opravdu doma, že být s tebou v posteli je domov...


Porozumění se strašně přeceňuje, ale nikomu se nikdy nedostává dost bezpečí.


Ocenění knihy (1)

2006 - Bram Stoker Award (Best Novel)


Kniha Lisey a její příběh v seznamech

v Právě čtených16x
v Přečtených845x
ve Čtenářské výzvě42x
v Doporučených27x
v Knihotéce463x
v Chystám se číst156x
v Chci si koupit66x
v dalších seznamech6x