Blaze

Nová kniha Stephena Kinga napsaná pod pseudonymem Richard Bachman. * Claytonu Blaisdellovi mladšímu, přezdívanému Blaze, to kvůli dávnému úrazu hlavy (otec ho totiž kdysi jako malého shodil ze schodů) moc dobře nemyslí. Protřelý kriminálník George Rackley, s nímž se po svém útěku z chlapeckého ústavu seznámí, mu nasadí do hlavy „ohromný“ nápad unést dítě z bohaté rodiny. Že to zní jako tuctová kriminálka? Autor však, jak je jeho zvykem, dál míchá karty. Než se parťákům podaří plán, který by mohl vynést miliony dolarů, uskutečnit, kápo George zemře (nebo snad ne?). Blaze, odkázaný teď sám na sebe, si ve sněhové bouři odnáší dítě jako rukojmí, policajti jsou mu v patách a celý ten „do detailu promyšlený zločin“ se v bílém pekle lesů v Maine najednou mění v závod s časem. King v novém románu se strhujícím dějem a napětím oživil rukopis z raného „bachmanovského“ období. Hromotluk Blaze je sice zločinec, ale málokterý románový hrdina budí tolik soucitu a sympatií. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/89_/894/blaze-894.jpg 3.9487

Blaze (2007)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Beta - Pavel Dobrovský

tomaserd

Za mě je velká škoda že tuto knihu vydal pod pseudonymem, za mě je to lepší než nějaké knihy které vydal pod svým jménem :) Skvělí příběh se skvělou zápletkou a moc doporučuji, jinak je to kniha u které se zasmějete ale jsou tam i části kdy budete také smutní :)

denča1000

Zajímavá kniha, ve které se odehrává na tak úplně obyčejný příběh. Občas se mi nelíbila drsnost stylu psaní, ale jindy mě kniha i dojímala. Člověk, který je tak docela retardovaný a nikdy nedržel v náruči dítě, se dokonale postará o unesené dítě a ještě si ho zamiluje. Blaze byl svým způsobem neškodný člověk s dobrým srdcem, co si chtěl vydělat nelegálním způsobem peníze, ale jak už to bývá zanechal za sebou spousty špatných věcí, kterého ho stály život. Byl tak blbý, že si to neuvědomoval. Napjatě jsem čekala, jak to dopadne a jestli oba přežijí a jak to vůbec je s tím duchem. Konec mohl dopadnou prostě jinak.

danny_21

Jeden z nejlepších Kingových/Bachmanových kousků z toho plodného raného období. Přímočará, čtivá a sedícími flahbacky až do konce vyplněná knížečka, která i díky Kingovĕ předmluvĕ sice dává tušit směr a konec Blazerova koulení, přesto jsem málem ty 3 kapesníky potřeboval - 80 %

postrach

Knihu jsem přečetla ,až do konce.Je jedna z mála knih,od tohoto autora,která se dá pochopit,už od začátku,aniž bych ji musela číst znovu.víc odpovídá mému vkusu.

čef
18.11.2016

Knihy o neschopných nešťastnících nemám obvykle v oblibě, ale pokud jde o Kinga, vždy zpracuje téma tak, že žasnu. Přitom ani v této knize autor nepoužívá žádných složitých fint a okras. Příběh opravdu vypravuje jakoby seděl vedle nás a jde jednoduše a přehledně na jeho jádro - na holý ksicht - jak nějak tak nebo podobně říká ve svém zajímavém úvodu. Sice jedna z jeho prvotin, ale opět výborná.

Pechule
25.10.2016

Moje druhé setkání s Kingem a nebyl to ztracený čas.

candy-22
01.09.2016

Napínavé, nejlepší knihy, kterou jsem od S.Kinga zatím četla.

marek6463
02.07.2016

Celkem zajímavý thriller.

PetrzOlomouce
29.06.2016

Trochu zklamání z konce.Už si u Kinga(Bachmana) začínám zvykat.
Začátek trochu chaos, pak se děj odvíjel docela slušně a stále jsem čekal, co se nakonec stane a ono skoro nic :-( Nicméně se kniha četla dobře a rukopis autora je znát i pod pseudonymem.

wiix
04.06.2016

Od Kinga som čítala už aj lepšie knihy, aj od Bachmana. Dielo je veľmi jednoduché, jasné, bez ďalších ozdôb a dejov a pre mňa je to krok späť a uberanie na kvalite a napínavosti diela.

DickBach
27.04.2016

Palce mám úplně umačkaný a odkrvený, jak pevně jsem je Blazeovi držela.... Konec knížky mně teda dostal.
Sakra, vždyť jsem sama matka, tak bych přece měla popohánět poldy... Tak kde se co zvrtlo?
Nechápu jak pan Král dokáže člověku zpřevracet všechny životní hodnoty... ???
Díky za strhující stránky.

kiki11
27.02.2016

Blaze je asi jediný knižní záporák, kterého mi bylo opravdu líto. Na konci mi téměř ukápla slza. :-)

Kniha je čtivá, napínavá, má skvělou atmosféru... Jednoznačně doporučuju. ;-)

jitka4803
23.02.2016

Bylo to napínavé, bez dlouhých nudných pasáží kterým se King někdy nevyhne.

Fastard
14.12.2015

Na Kingových knížkách napsaných pod pseudonymem mě baví hlavně jejich syrovost a spád. Je to skoro tak dobré jako Dlouhý pochod, jednoduchý příběh, který drží perfektně pohromadě.

Viktoria-Pasty
24.09.2015

Kniha byla velice zajímavá. Moc se mi líbila.

fear
20.09.2015

Má poslední kniha od Kinga, než u nás vyjde Právo nálezce. Sakra, proč jsem si ho trochu víc nešetřila. Za mě rozhodně nejlepší Bachmanovka. Ten rozdíl je prostě znát, když čtete Kinga a Bachmana. Většinou jsem z knih napsaných pod jeho pseudonymem nebyla moc odvázaná - až doteď. Cítila jsem se trochu nepatřičně, když jsem se přistihla, že Blazeovi se zatajeným dechem fandím, ale to asi nejsem jediná. :) Krátký příběh s takovou tou správnou atmosférou, rozhodně pět hvězdiček.

renata1824
14.09.2015

Pokud si přečtete Kingův úvod, nemůže vás Blaze zklamat. Je v něm řečeno vše.
Blaze nemůžete nenávidět, je vám ho přirozeně líto. Jeho život je souhra nešťastných náhod.
I když je celkem jisté, jak to skončí, "dostala" mě spousta věcí.

Obuvník
03.09.2015

Blaze se v tom plácá. Naturalismus se mu zakousl do zadku jako vzteklá fretka. Mohl to skoulet lépe, dokonce i po "přátelském" otcově poplácání, které ho shodilo ze schodů, to mohl dokázat. Cesta je však plná pokroucených větví. Šlápnete na ně a seknou vás do holeně. Když pak máte nohy dostatečně ošlehané, bolest je pryč. Zbudou jen jizvy na duši.
Stačilo mít po ruce jednu normální osobu. Jednu jedinou. Někteří se ale narodili zadkem nahoru. A to jim svět neodpustí...

eraserhead
25.08.2015

Tohle je prostě klasický rutinní King (ať už si říká Bachman nebo třeba Holobrádek a ať už to napsal, kdy chtěl). Není to špatné, rozhodně vás to nezhnusí a nezkazí vám to četbu, problém ale je ,že to má jen nějakých 190 stran a už na nějaké 60 straně vám je jasné, jak to skončí, jak to musí skončit a celých těch následujících 130 stránek vás to ničím nepřekvapí a směřuje to přesně k tomu, k čemu to směřovat (u Kinga) nutně musí. Je tam všechno, co od Kinga čekáte, a to je další problém, není tam nic, co byste nečekali, co by vás překvapilo. Tohle mohl být krásný interaktivní román, King mohl jen ve dvou větách načrtnout charaktery jednotlivých postav a záplektu a čtenář si to mohl v klidu domyslet sám. A byl by to prakticky úplně stejný příběh. Máte-li Kinga rádi, bude to fajn četba. Problém nastává a vzrůstá přímo úměrně k počtu již přečtených Kingovek. Protože čím více jste jich četli, tím více vám tohle bude připadat takřka nijaké. Včetně naprosto suchého konce.

ivakola
30.06.2015

Moje setkání s úplně novým Kingem. Ještě dlouho na tuto knihu nezapomenu. Ještě se mi nestalo, abych tak sympatizovala se zápornou postavou a bylo mi moc líto že knížka skončila tak jak skončila. Ale ono to asi jinak nejde - padouch je padouch a ani pan King na tom nic nezmění ( k mé velké lítosti ).

heavy66
29.06.2015

Nepamatuji se, kdy jsem si naposledy oblíbil záporného hrdinu tak jako Blaze! Smutný příběh o štěstí a náhodě, které řídí lidské osudy - moc se mi líbil!

mailo-s
14.06.2015

Je to pěkná a velmi čtivá oddechovka . Opravdu mně bavila ,obzvláště ty části z Blazeova dospívání.
Blaze je hajzlík a podvodník ale díky jeho dobrácké povaze vám i za těch pár stránek prostě přiroste k srdci.

ivana5609
27.05.2015

Zdařilé dílko, které bylo až do konce napínavé. Snad jen ten konec jsem čekala veselejší, ale to by nebyl King. :)

Terva
19.04.2015

Richard Bachman psal rychlé a jednoduché příběhy, proto si ho Stephen King vybral jako spou druhou podobu.
Kingovo knížky jsou mnohdy obsáhlé, plné flashbacků a někdy i nekonečné. Bachmanovo romány jdou rychle kupředu, nezatěžují se moc pohledy do minulosti a dá se říci, že končí i optimisticky - to určitě není spoiler.

Blaze je poslední kniha Richarda Bachmana, než se zcela pohlcen Stephenem Kingem ztrácí ze čtenářského nebe.

Blaze je prostý příběh prostého muže, který se rozhodne unést dítě a požadovat výkupné. Naštěstí kniha neobsahuje moc flashbacků, jak je u Richarda Kinga zvykem, ale už se tu začínají prodlužovat. King začíná nad Richardem převládat. Kniha má však jen "190" stran a tak se velmi rychle čte. Já ji četl asi před pěti lety a tak jsem po ní v sobotu nostalgicky šáhnul do knihovny. Dva dny a jsem na konci. Lehký příběh

Malá ochutnávka:
Být blboun, to byl pech. Člověka každou chvíli zaskočil smutek, protože si nikdy nepamatoval důležité věci. V hlavě udržel jenom blbiny........

Mariona
09.04.2015

Já dávám 5*. Kniha se mi líbila, bavili mě části z Blazeova dětství, ale když mělo přijít na únos Joa, celou dobu jsem si říkala : ne, prosím ne, nedělej to :)

Choppy
22.03.2015

Postavy Blazea a George mi dost připomínaly Lennieho a George z O myších a lidech. Příběh není špatný, ale asi jsem divná, za srdce mě to nechytlo.

dlouhan
12.03.2015

stále jsem čekal a nic

RunningWolf
15.12.2014

Pro mě nejlepší kniha od Kinga.Sorry Richarde

Foxie
28.07.2014

Skvělá věc od Kinga, tedy Bachmana. Je to taková věc, kdy člověk fandí padouchovi a jeho osud skoro dotáhne čtenáře k slzám. Úžasně napsaná knížka, dobře se četla. Oproti klasickým románovým kingovkám tam nejsou zdlouhavé pasáže, které by čtenáře začaly nudit.

Zlosynus
23.07.2014

jedna z mých nejoblíbenějších od Kinga. Blaze je nezapomenutelná, perfektní postava. no a ty scény z borůvkových plantáží - miluju, miluju