Blaze

Nová kniha Stephena Kinga napsaná pod pseudonymem Richard Bachman. * Claytonu Blaisdellovi mladšímu, přezdívanému Blaze, to kvůli dávnému úrazu hlavy (otec ho totiž kdysi jako malého shodil ze schodů) moc dobře nemyslí. Protřelý kriminálník George Rackley, s nímž se po svém útěku z chlapeckého ústavu seznámí, mu nasadí do hlavy „ohromný“ nápad unést dítě z bohaté rodiny. Že to zní jako tuctová kriminálka? Autor však, jak je jeho zvykem, dál míchá karty. Než se parťákům podaří plán, který by mohl vynést miliony dolarů, uskutečnit, kápo George zemře (nebo snad ne?). Blaze, odkázaný teď sám na sebe, si ve sněhové bouři odnáší dítě jako rukojmí, policajti jsou mu v patách a celý ten „do detailu promyšlený zločin“ se v bílém pekle lesů v Maine najednou mění v závod s časem. King v novém románu se strhujícím dějem a napětím oživil rukopis z raného „bachmanovského“ období. Hromotluk Blaze je sice zločinec, ale málokterý románový hrdina budí tolik soucitu a sympatií....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/894/blaze-sLq-894.jpg 3.9631
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Beta-Dobrovský

Blaze, 2007

Kniha Blaze

Shimy

Sice to není taková ta klasická Kingovka, ale mě se líbila. Jak tady mnozí už psali, není možné si hlavní postavu neoblíbit, i když je to zločinec.. a to je právě to, co se mi na tom asi tak líbí. I když provedl tak hroznou věc, je vám ho líto a říkáte si, že kdyby měl tu možnost, dopadl by úplně jinak, že vlastně on je v nitru dobrý :)

NADEI
08.11.2020

Krutý osud, co si zahrává se životem Blaze a svede ho na scestí. Není možné si ho neoblíbit, ač zloduch, srdce má pořád na správném místě, jen nemá komu ho otevřít. Skvělá kniha, štěstí, že nezůstala zavřená v krabici.

czpilar
16.08.2020

Bachmannovky od Kinga mě baví...

iluz3
15.08.2020

Za mě pecka jako každá kniha od Kinga a je jedno pod jakým jménem to píse. ????

Dalamanek831
09.03.2020

Nová kniha od S.Kinga pod pseudonymem R.Bachman.Kniha nebyla špatná ale četl jsem od něj už mnohem lepší.Je to taková ta Bachmannová kterou King vytáhl z rané tvorby a chtěl ji přepsat.Za mě dobrý ale klasický King je prostě King.Nechci nikoho od této knihy odrazovat ale kdo má Kinga rád tak ať čte Kinga jako takového a ne pod tímto pseudonymem.Nicmene i tak hodnotím knihu jako průměrnou.

wlado
10.12.2019

Knihy od Kinga pod pseudonymom Bachman som nikdy nemal v obľube. Pripadalo mi, že knihy píše niekto iný, no táto kniha bola viacej "kingovská". Smutný príbeh, so smutným koncom, no odporúčam si ho prečítať.

n.ezn.amy
07.12.2019

Podle mého názoru na Kinga trochu netradiční kniha, ale o to víc mě bavila. Únos dítěte, který naplánuje protřelý zločinec a využije k tomu jednoduššího a řekněme pomalejšího kamaráda, který s ním nakonec zůstane sám, ale s velkou snahou se o dítě postarat. Sice zločinec, ale ve mě vzbuzující velké sympatie a se závěrem, se kterým jste museli počítat

Mrs.Depp
06.12.2019

Tohle byla asi druhá kniha od Stephena, kterou jsem četla a musím říct, že jsem byla zklamaná, že není "více hororová". I když hlavn postava určitě hororová je a představa pocitů rodičů hledající své unesené dítě je šílená, přesto tato kniha nikdy nebude patřit mezi mé oblíbené Kingovy knížky, dávám přednost spíše knížkám typu Osvícení, Nezbytné věci a podobně.