Blaze

Blaze https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/894/mid_blaze-sLq-894.jpg 4 840 108

Nová kniha Stephena Kinga napsaná pod pseudonymem Richard Bachman. * Claytonu Blaisdellovi mladšímu, přezdívanému Blaze, to kvůli dávnému úrazu hlavy (otec ho totiž kdysi jako malého shodil ze schodů) moc dobře nemyslí. Protřelý kriminálník George Rackley, s nímž se po svém útěku z chlapeckého ústavu seznámí, mu nasadí do hlavy „ohromný“ nápad unést dítě z bohaté rodiny. Že to zní jako tuctová kriminálka? Autor však, jak je jeho zvykem, dál míchá karty. Než se parťákům podaří plán, který by mohl vynést miliony dolarů, uskutečnit, kápo George zemře (nebo snad ne?). Blaze, odkázaný teď sám na sebe, si ve sněhové bouři odnáší dítě jako rukojmí, policajti jsou mu v patách a celý ten „do detailu promyšlený zločin“ se v bílém pekle lesů v Maine najednou mění v závod s časem. King v novém románu se strhujícím dějem a napětím oživil rukopis z raného „bachmanovského“ období. Hromotluk Blaze je sice zločinec, ale málokterý románový hrdina budí tolik soucitu a sympatií.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Blaze , 2007

kilometr
24.02.2012 5 z 5

Moje třetí (zatím)nejoblíbenější kniha Mistra.100%.

Bránolog
06.02.2012 5 z 5

Člověk tomu prostoduchému darebovi prostě musí fandit!

rose
11.01.2012 4 z 5

Super ! Na rozdíl od jiných Kingových románů to není tak drsné čtení a hlavnímu hrdinovi jsem fandila od první stránky. Moc dobré a v podstatě milé počtení, i když avizované jako horor. Blaze byl sympatický, i když v podstatě padouch.

3DD!3
04.01.2012 5 z 5

Napínavý, vtipný, ale smutný román s typycky Bachmanovským koncem. Stephen King se bez nejmenších problému vrátil do bot svého druhého já a dal světu jeden z Jeho nejlepších kousků. Příběh Claytona "Blaze" Blaisdella mladšího je jednoduchý, překvapivý a plný smutých nebo legračních příhod, ale hlavě je dobře napsaný. Flashbacky do minulosti hlavního hrdiny navíc patří k tomu nejlepšímu co King napsal. Určitě se vám při čtení vybaví díla jako Tělo nebo Talisman, ke kterým mají určité části hodně blízko. Jde o zatraceně dobré počtení a já jsem jen rád, že Steve v té zastrčené krabici BLAZE našel.

Topolina
17.12.2011 4 z 5

Po pár přečtených stránkách jsem si s úsměvem vzpomněla na úvod, podařilo se mi knížku pocintat čajem... :-) Ale určitě jsem ji neměla v plánu vracet, protože příběh byl naprosto užasný, přečetla jsem ho jedním dechem a ráda se ke knížce zase někdy vrátím..

Adelica-Opica
23.11.2011 3 z 5

Neurazí, nenadchne.
ale bylo milé jak se o malého Joea staral :)

maphiosso
06.10.2011 4 z 5

Tak jestli se toto dílo Stephen King obával vytáhnout ze šuplíku, zajímalo by mě, jaké další skvosty tam ještě schovává.. Velice smutný příběh s velice předvídatelným koncem ale popravdě si ani jiný konec neumím představit, jiný závěr by se tam prostě nehodil.

bakterie_
04.02.2011 4 z 5

Krásný návrat ke Kingovi po zkouškovém období. S jeho knihami se člověk opravdu cítí jako doma. Možná je jen trochu škoda toho konce, který byl předvídatelný, což však není na škodu, byl jediný správný, stejně jako u O myších a lidech, které autor zmiňuje v předmluvě. Nicméně by mohl být trochu více rozepsaný a ne tak stroze useknutý, aby byl dechberoucí i při své předvídatelnosti, jako to bylo právě u O myších a lidech.