Milion malých střípků

Když James Frey ve věku třiadvaceti let přišel do pobytové léčebny, měl tělo a mysl skoro nenávratně poškozené. Musel si vybrat: nedožije se 24, nebo se pokusí něco udělat s troskou svého života a to hodně drasticky. Ocitne se mezi pacienty, kteří jsou ve stejných sračkách jako on sám - soudce, mafián, bývalý mistr světa v boxu, a bývalá prostitutka. Obklopen všudypřítomným dogmatem "Jak se vyléčit" si musí Frey najít svou cestu jak se vyrovnat s následky svého dosavadního života, a vybrat si svou budoucnost - pokud nějaká bude. Kniha popisuje příběh boje s drogovou závislostí. Začíná v sanatoriu, popisuje šest týdnů léčby, a ve vzpomínkách hlavního hrdiny se vrací k událostem, jež ho k léčbě přivedly. Pro zdůraznění naléhavého poselství a zrychlení děje nejsou v knize použity uvozovky, každá přímá věta začíná na novém řádku. To, že autor používá stejný postup pro vyjádření vlastních myšlenek a myšlenek jiných, dává knize unikátní styl, jenž odráží náladu jeho zkušeností z léčebny....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/16035/milion-malych-stripku-16035.jpg 4.6222

A Million Little Pieces (2004)

Vydáno:, Columbus (ČR)

Kniha Milion malých střípků

vera3826

Přečetla jsem jedním dechem :)

NikoletaOmeleta

Velmi věrohodně popsáno odvykání od alkoholu. Až mi bylo místy taky špatně. Jen doufám, že kniha není fejk. Ztratila by pro mne význam.

Ivet1990

kniha mě hodně zaujala, ale další díl mě až tolik nezaujal

DominaCZ
12.12.2018

Zajisté, dokonalost celosvětová, však víme.
Týpek mi byl "sympatický" (irony) od chvíle, kdy "s dírou v ksichtě, vyraženýma zubama a celej dolámanej" bez potíží komunikuje a má ještě sílu a chuť vychlastat na ex lahev vodky.
Jak píše Zajda a jiní- je to vysoce cukrové - léčení pomáhá sám Bůh a hned je díky tomu vše lepší a je to až mysticky ezotericky láskovo-sluníčkové.
Tak určitě.

Prostě zase věc, kterou jsme namátkou vytáhli a věděli, že bude hrát na citečky, tak jsme jí udělali mega píár a lidičkové na to skočili tak tomu lezou do sedínky horem dolem, žejo?
Šak jo. Není nad vulgarismy a absenci přímé řeči.
Takže klasika.
Ač to píše o závažném tématu a má to vítězství, je to odporně nabubřelej namachrovanej týpek, kterej mě prostě s*al a ty pády (jeho dobrovolný, ne něco za co nemohl, což ale on si mohl za vše sám žejo)jsem mu přála no.
Navíc je ta vazba tuhá a nejde ji pořádně rozevřít, což zážitek taky neumocní.

Sorry prostě.

Karhal
12.01.2018

syrové, hodně naturalistické, skoro brutální podání vlastních zážitků. Po dočtení vás budou bolet zuby. Jedna z nejlepších na dané téma.

salamandrina
10.01.2018

jedna z nejsilnejsich knih, co jsem kdy cetla ... brutalni tema, ktery je jednak skvele literarne npsany a jednak se me hluboce dotyka

sporran
07.10.2017

Na čtení opravdu hodně náročná kniha. Hodně se táhne. Ale člověk čte dál. Syrově popsané abstinenční příznaky... Velká vůle hlavního hrdiny a chlapské přátelství v léčebně. Opět nechybí "americký" přístup i v takhle laděné knize. Chlapáci, láska, vítězství hrdiny nad sebo samým - ostatní zemřeli, jen on to zvládl... americký happyend.

JIVaJaH
21.05.2017

Ke knize jsem se dostala asi před rokem. Pro mě strhující děj, mimo výpovědi závislého člověka, který nezakryl absolutně nic, pro mě byla i poutavá rovina vztahu syna k rodičům. Výborná kniha a doporučuji!

drogy závislost, narkomanie literární mystifikace

James Christopher Frey

James Christopher Frey