Můj přítel Leonard

Můj přítel Leonard https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16036/mid_muj-pritel-leonard-cKJ-16036.jpg 4 137 27

Opět se setkáváme s Jamesem a jeho životními osudy… Po úspěšném odchodu z léčebny pro drogově závislé ho potká další rána, když zjistí, že jeho láska (kterou potkal právě v léčebně) psychicky nezvládla návrat do normálního střízlivého života a spáchala sebevraždu. James naštěstí nepodlehne a vyhledá svého nejlepšího přítele Leonarda. S jeho pomocí se postupně staví na nohy, vrací se do práce a nachází i novou lásku, se kterou se nakonec ožení (mimochodem, žijí spolu dodnes). Kniha je autobiografií samotného autora Jamese Freye a přitáhne čtenáře svým poutavým, dramatickým a místy dojemným vyprávěním. Autor si svou zpovědí zajistil celosvětovou pozornost a úspěch.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Columbus (ČR)

My Friend Leonard , 2005

dennydee
04.03.2022 5 z 5

Když jsem byla mladší, byla to moje nejoblíbenější kniha. Přečetla jsem ji několikrát, je to dojemné čtení. Už se k ní asi nevrátím, ale určitě ji mohu doporučit.

adriane9
12.03.2020 5 z 5

Mám ráda Jamese, miluju jeho styl psaní a miluju Leonarda. Kniha, co se usídlila v mojí duši ♥️

allyce
15.01.2019 4 z 5

Nezvyklý styl vyprávění, jednoduchý, rázný, trefný a emotivní. Závěr mě dojal, slzy jako hrachy. Doporučuji.

Ivet1990
12.01.2019 4 z 5

pokračování knihy milion malých střípků dost mě to vzalo

Kontrafaktka87
09.02.2017

Prodá nekdo ,,Milion malych stripku,,?

medlovice
31.01.2017 3 z 5

Je to velmi zvláštní kniha. Ze začátku mě bavila hodně, zaujala obalem.
Hodně čtu.
Spím.
Myslím na Lilly.
Občas mám v puse chut jako bych snědla ten nedopalek.

ninive
29.03.2016 5 z 5

Tahle kniha je naprosto dokonalá. Nemám co dodat.

lenlou
26.02.2016 5 z 5

Úžasná kniha, báječný autor, jedinečný styl vyprávění. Jsem ráda, že jsem si jí koupila. Milion malých střípků jsem ještě nečetla, ale chystám se, jestli seženu. Pokud je to pokračování "střípků", tak je kniha skvěle napsaná, nechyběly mi žádné údaje, abych děj a postavy pochopila. Knihu doporučuji.

kiraa
25.08.2015 5 z 5

Pokračování Milionu malých střípků mě vůbec nezklamalo, naopak.... co mi jako první utkví, když si na tyhle 2 knihy vzpomenu je, že jsem neustále řvala jako želva.

Figurka
19.08.2015 5 z 5

Skvělá kniha jako jeho první Milion malých střípků. Rozplakala i mne jako spoustu jejích čtenářů. James výborně zvládá popis dané situace, stav pocitů, přitom neobtěžuje zdlouhavými výpisy, vše píše tak nějak jednoduše a vidno, že to tak bohatě stačí a zapůsobí dokonale. Oba díly mám doma a jsem tomu velmi ráda, protože s jistotou vím, že jsem je nečetla naposledy. Oběma za sebe věnuji všech pět hvězdiček, zaslouží si je.

JanieLarkin
19.06.2015 5 z 5

Ještě nikdy jsem u čtení nějaké knížky tolik nebrečela a zároveň má knížka jeden z nejkrásnějších konců - i když rozhodně ne veselej.

verulaj
24.07.2014 5 z 5

Obě knihy jsou vynikající. Nic nevnucují, prostě konstatují skutečnosti. Jisté je, že jsem knihy nečetla naposledy.

Vlkova.kristyna
14.10.2013 5 z 5

Pokračování Milion malých střípků, které ale drží úroveň první knížky. Dávám každopádně plný počet:)

Marčullkas
24.07.2013 4 z 5

Pro někoho to může být inspirativní kniha. Dojemný příběh muže, který se snaží začlenit zpět do "normálního" života,

Zuzzule
21.07.2013 4 z 5

Až na ty nudné a popisné pasáže se mi knížka líbila. Všechny ty pády a vzestupy hlavního hrdiny. Příběh je dost smutný, ale pořád je tam ta naděje... Velkým a hlavně nečekaným překvapením, pro mě Leonardův konec.

Natallie
19.06.2013

Knihu jsem dnes dočetla.A můžu říct že tato kniha je vážně užasná,a jsem ráda že jsem si ji koupila,ani sem netušila o čem ta kniha je a jen tak sem si ji koupila přečetla jsem první stranu a musela jsem pokračovat.Je to moc krásná knížka.Je vážně užasná :3

11niki12
05.01.2013

Knihu jsem konečně včera v noci dočetla. A jediné co k tomu mohu říct, že je naprosto dokonalá. Na knihu jsem narazila v knihkupectví čistě náhodou, a že jsem neměla v té době co číst, tak jsem si ji koupila. A nelituji toho. Kniha poutavá..no prostě úžasná. Půlku jsem jí probrečela a jediné co k tomu mohu říct, že je to zatím nejlepší kniha, co jsme kdy četla. Teď už jen sehnat " Milion malých střípků".

Kirtans
24.11.2012 3 z 5

Kdybych nevěděla, že je to podle skutečného příběhu asi bych to považovala za červenou knihovnu, kde není hlavní hrdina žena ale muž a která neskončí famozním happyendem.. Chvílema opravdu dojemné, některé pasáže mi přijdou přitažený za vlasy pokud se opravdu jedná celkově o popis toho co se dělo. Závěr je emociální ještě více.. Neurazilo, nenadchlo.. (četla jsem i první díl)

tandula
16.09.2012 5 z 5

není to autobiografický, autor si většinu věcí vymyslel (podle anglický wikipedie). Kdybych to věděla dřív, tak by mě ta knížka tak neuchvátila.

Anilka13
19.02.2012 5 z 5

začátek krutý a smutný, prostředek mě moc nebavil, byl to popis všedních událostí, které bylo nutné popsat, aby konec byl takový jaký byl... konec mě zaskočil, nic takového jsem nečekala.. Kniha mě hodněkrát dojala k slzám..