Poslední vůle Bena Ziona Avrohoma

Poslední vůle Bena Ziona Avrohoma https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314565/bmid_posledni-vule-bena-ziona-avrohoma-c1l-314565.jpg 2 9 3

Dva tisíce let jsme čekali, až Mesiáš přijde mezi nás. A on prý žije. Přebývá v New Yorku. Spí s muži i ženami, přivádí do jiného stavu dívky, léčí nemocné a umírajícím pomáhá odejít z tohoto světa. Říká se, že kašle na vládu a opovrhuje posvátnem. Co byste udělali, kdybyste jej potkali a on vám změnil život? Uvěřili byste v něj? Začali byste ho brát vážně? Opravdu? Jedno je jisté: tento román Jamese Freye vás asi vyvede z míry, možná vás změní, ale určitě budete fascinováni silou a hloubkou citů i revolučními až bezbožnými postoji.... celý text

ufounseztratil
03.07.2017 2 z 5

Mesiáš je ,,zářící hipík."
Jeho rada : ,,Milujte se!"
Sláva pohlavním nemocem!
Nyní vážně:
1) 50 stran by stačilo, neboť se stejně vše opakuje
2) Ben odsuzoval náboženství a ty, kteří poučují, ale on dělal co?
3) Neuznával byrokracii, úřady, tím pádem opovrhoval společností, nazýval věřící blbečkama a přitom hlásal toleranci.
4) A nakonec nás v tom nechá, s příslibem konce, a odejde si za bohem, kterému je všechno jedno.
Jednu věc však knize nelze odepřít - donutí vás přemýšlet, ale jde o to, o čem.

hankahin
22.05.2017 1 z 5

Asi nejdivnější kniha, co jsem za poslední dobu četla.

Toffee
18.02.2017 4 z 5

Výborná kniha o Benovi, poznaném všemi jako Mesiáši, který přišel na svět, aby lidem ukázal, jak mylné a pošetilé jsou naše domněnky a představy, že bohové, které uctíváme, existují a ví o nás, jakou hloupost projevujeme, když odevzdáváme své naděje a sny do rukou politiků. A jak slepí jsme, když nevidíme, že hodnotu má jen život prožitý s vírou v lásku a s láskou.
Autor pojal vyprávění vskutku biblicky. Kapitoly jsou pojaté jako svědectví lidí různých profesí, sociálního postavení, kteří líčí, jak se s Benem setkali a jak je to navždy změnilo.
Stojí za přečtení.
(Asi tak v půlce ale nešlo nevzpomenout si na guru Járu :-)

James Frey
americká, 1969