Michelle13 Michelle13 komentáře u knih

Carrie Carrie Stephen King

Představte si, že máte rodinu, kde zažíváte peklo. Představte si, že chodíte na střední školu a celé ty 4 roky nemáte žádné kamarády a všichni do jednoho Vás ponižují a psychicky týrají. Představte si, že máte v sobě schopnost o které nevíte a každým dnem sílí a sílí. A to je případ CARRIE. Když se zamyslíme jak hodná a milá holka to mohla být a jak nakonec dopadla tak je to velmi smutné. Příběh od S.Kinga je velice napínavý, je mrazivý až hororový, ale zároveň Vám může přijít trochu pravdivý. Bavilo mě to od první stránky a kdo má rád příběhy, ze kterých Vám jde mráz po zádech tak určitě doporučuji. Je to skvělé.

05.11.2022 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Má druhá kniha od tohoto autora a určitě ne poslední. Je to jedinečná kniha plná zábavy a napětí. Příběh se točí kolem skupiny rukojmích, kteří jsou zajati při prohlídce bytu a střetnou se v situaci, která je jedním slovem - komická. Autor dokázal vytvořit úžasnou směsici postav, z nichž každá má svou vlastní osobnost a podíl na šílených událostech, které se odehrávají uvnitř bytu. Jedním z nejzajímavějších prvků knihy je způsob, jakým jsou události vyprávěny z různých perspektiv postav. Každý z rukojmích má svůj vlastní pohled na to, co se děje a jste postupně zavedeni do toho, co se skutečně stalo během této bláznivé události. Tato záhadná komedie nabízí skvělý zážitek, který vás bude bavit a přemýšlet, jak se věci skutečně mají. Autor nám skvěle představuje charaktery postav a jejich vývoj během příběhu je fascinující. Je těžké se nezamilovat do některých postav, zatímco vás jiní budou dráždit a rozčilovat. Autorova schopnost vytvořit živé a autentické postavy je prostě úchvatná. Kniha vás rozesměje, uchvátí a přiměje vás přemýšlet. Je to komedie, která se dotýká různých aspektů lidské povahy a ukazuje, že i v nečekaných situacích může vzlétnout komická jiskra.

01.04.2024 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Můj první rereading tohoto roku. Tuhle knížku jsem naposledy četla před několika lety a i když jsem jí vzala do ruky po dlouhé době tak je to pořád jedna z nejlepších knížek. U tohohle příběhu miluju to, že když chcete odejít na chvíli z reality tak Bradavice to jistí.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu Harry Potter a vězeň z Azkabanu Joanne Rowling

Máme tady 3. díl velice úspěšné knižní série. Je to pohlcující dobrodružství, které vás opět vtahuje do kouzelného světa Bradavic. Jsem naprosto nadšená z toho, jak autorka dokáže vytvořit tak živý a poutavý příběh.
Začínáme novým školním rokem pro Harryho, Rona a Hermionu, ale hned na začátku se dozvídáme o útěku nebezpečného vězně Siriuse Blacka z Azkabanu. Toto tajemství a napětí jsou základem celého příběhu, a já jsem se nemohla dočkat, jak se všechno vyvine.
Autorka opět exceluje v rozvíjení postav. V tomto dílu sledujeme nejen jejich dobrodružství, ale také jejich osobní růst a vztahy. Je skvělé vidět, jak postavy, které milujeme i nenávidíme, postupně dozrávají a čelí novým výzvám.
Zdánlivě nevýznamné detaily a postavy se později stávají klíčovými, což vytváří dojem skvěle promyšleného a propojeného světa. Je to fantastické dílo v sérii, ale také úžasné pokračování dobrodružství naší oblíbené trojice. Kniha mě pohltila od začátku až do konce. Četlo se to opravdu rychle. Myslím, že jsem si vybrala dobře jako prvotinu do nového roku. Rozhodně doporučuji.

10.03.2024 5 z 5

Kdyby ze světa zmizely kočky Kdyby ze světa zmizely kočky Genki Kawamura

Kniha je nádherným literárním dílem, které vás nenechá chladnými. Otevře vám oči a nasměruje vás k zamyšlení nad skutečným významem života a hodnotami, které nás obklopují. Příběh nás zavádí do života bezejmenného poštovního poslíčka, jehož dny jsou spočítány kvůli nádoru na mozku. Když se mu nabídne možnost prodloužení života od samotného Ďábla, stojí před rozhodnutím, co bude ochoten obětovat každý další den života. Toto morální dilema postupně rozkrývá nejen charakter hlavního hrdiny, ale i povahu lidských hodnot. Autor nám předkládá hlubokou meditaci o tom, co pro nás skutečně znamená život a co jsme ochotní obětovat, abychom jej prodloužili. Tento příběh nás nutí přehodnotit naše priority a připomenout si, co je skutečně důležité. Ztráta čehokoli ze světa výměnou za více času života je téma, které rezonuje s každým čtenářem. Tímto románem se nám připomíná, že hodnoty jako láska, rodina a sounáležitost jsou nepostradatelné a nemají cenu. Jeho poutavý styl psaní a jedinečný přístup k tématu dělají z knihy nezapomenutelný zážitek. Kniha vás dojme, přiměje k zamyšlení a bude rezonovat v srdci každého čtenáře. Autor nám přináší příběh, který je nabitý emocemi a skvěle vykresluje lidskou podstatu.

29.10.2023 4 z 5

Cyklus vlkodlaka Cyklus vlkodlaka Stephen King

Je to jedna z prvních knih od autora a i přesto, že příběh je poutavý a strhující, vás vtáhne do světa neuvěřitelné hrůzy a napětí. Příběh začíná v malém městečku Tarker Mills, kde se začnou dít podivné a hrůzostrašné věci při úplňku. Obyvatelé města jsou sužováni neznámým netvorem, který se proměňuje ve vlkodlaka a páchá nesmírné hrůzy. Kniha má nádherné ilustrace, které ke knize opravdu patří a dají knize nový formát. Jen neočekávejte hodně od příběhu. Není to klasický King. Pokud máte něco načteno tak vás to od autora neodláká, ale pokud s touto knihou začínáte dejte mu určitě ještě šanci, protože má tak skvělá díla, která si určitě zaslouží vaši pozornost. Tím, že je to moje několikátá kniha tak hodnotím průměrně, protože mě to nenadchlo ani nezklamalo. Líbilo se mi to, ale díky těm ilustracím šlo příběh lehce odhadnout. Četla jsem ve společném čtení (sice jsem to měla přečtené hned), ale i tak jsem si to čtení moc užila a jsem ráda, že knihu mám doma. Těším se na další autorova díla.

10.03.2024 3 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Moje první kingovka a musím říct, že super. Kniha je napsaná tak skvěle, že Vás to vtáhne do děje tak rychle, že Vám stránky rychle utíkají. Čte se to opravdu dobře. Jen mám jedinou výtku a to, že je klid až do poloviny knihy, tak nějak jsem měla velké očekávání, že se bude něco dít už dřív, ale i tak jsem z knihy strašně nadšená. Už se těším až si přečtu další Kingovky. Pokud milujete tohoto spisovatele tak stopro doporučuji a určitě očekávejte v nejbližší době dalšího Kinga.

21.02.2024 4 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Další přečtená kniha od mistra. Opravdu mistra, protože zatím to co jsem přečetla bylo skvělé. Některé kousky byly o něco slabší a některé byly super, ale zatím jsem si užívala každou knihu.
Tahle kniha je naprosto ohromující a strhující literární zážitek. Autor opět dokazuje svůj nezaměnitelný talent pro vytváření atmosféry napětí a strachu, která vám neustále drtí srdce. Příběh Luka, který je unesen a ocitá se v temném Ústavu, je mistrovským způsobem vyprávěn s nesmírným citlivým dotekem. V této strašidelné instituci autor vytváří obraz zvrácené reality, kde zlo číhá v každém koutě. King využívá svou schopnost zkoumat lidskou psychiku a přináší nám postavu, která se musí vyrovnat s hrůzou a utrpením, které by většinu z nás přivedlo k hranici šílenství. Přestože je Ústav plný strachu a napětí, autor dokáže také vplést do příběhu elementy naděje a odvahy, což činí celý příběh ještě silnějším. Stránky knihy jsou plné výstižných popisů, dialogů a vtipu, což dodává příběhu živost a čtenářskou srozumitelnost. Příběh není jen ostražitým thrillerem, ale také hlubokým a působivým příběhem o lidské odolnosti a síle. Tato kniha je opět důkazem, že SK zůstává nepřekonatelným mistrem hororu, který nám dokáže vytisknout do paměti příběhy, jež nás pronásledují i po zavření knihy.

10.03.2024 4 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Máme tady další pokračování úspěšné fantasy série. Zavádí nás do fascinujícího světa Narnie, kde se střetávají dobro a zlo, a kde se otevírá brána do nesmírných dobrodružství.
Hlavní postavy, sourozenci Petr, Zuzana, Lucie a Edmund, jsou zavedeni do světa plného tajemství a magie, kde se musí postavit Bílé čarodějnici a jejím zlem. Autorova schopnost vytvářet živé a poutavé postavy nás vtahuje do jejich dobrodružství a neustále nám připomíná hodnoty jako odvaha, přátelství a spravedlnost.
Styl psaní je kouzelně poutavý, ať už jde o popisy Narnie nebo dialogy mezi postavami. Autor se vyvaroval komplikovaného jazyka a udržuje příběh srozumitelný i pro mladší čtenáře, což přispívá k univerzálnosti knihy - knihu a vlastně celou sérii si zamiluje úplně každý.
Jedním z nejvíce dojímavých prvků je symbolismus v příběhu, který může oslovit čtenáře na hlubší úrovni. Příběh nabízí mnoho vrstev interpretace a otevírá prostor pro diskuzi o morálních tématech.
Na závěr mohu říci, že je to nezapomenutelný příběh a vlastně počátek v Narnii. S lehkostí, s jakou autor kombinuje magii a dobrodružství, je tato kniha vhodná pro všechny věkové kategorie. Máme tu stvořený svět, který zůstane ve vašich srdcích a připomíná nám, že i v nejtemnějších časech může triumfovat dobro.

10.03.2024 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Jedná se o první díl trilogie a za mě se kniha velice dobře čte, stránky ubíhají tak rychle, že si to neuvědomujete. Když to porovnám s filmem tak kniha je více romantická a není tak drsná jako film, za mě fakt super. Kdo ještě nečetl tak určitě běžte do toho.

Kopírák Kopírák Sam Holland

Kopírák je nejen nejděsivější, ale také strhujícím krimi thrillerem roku. Autor vytváří nekompromisní atmosféru napětí. Krutost sériových vražd, inspirovaná skutečnými zločinci, jako jsou Charles Manson, Jeffrey Dagmar a Edmund Kemper, dodává příběhu hloubku a temnotu. Autor mistrovsky smíchává realitu a fikcí, čímž vytváří strhující a působivý příběh. Přezdívka Kopírák nejí pouhým názvem, je to zrcadlo do temných myslí zločinců, kteří hledají inspiraci v minulých hrůzách. Je pravda, že autor nešetří na popisu brutálnosti těchto činů, což přispívá k napínavosti a emocionálnímu zaujetí čtenářů. Přestože téma může být náročné, autor ho zpracovává s úctou k obětem a bez zbytečné senzace. Hlavní postavy jsou napsány s hloubkou a komplexností. Jejich vývoj a vnitřní konflikty dodávají příběhu lidský rozměr a posouvají ho za hranice běžného krimi thrilleru. Myslím si, že autor si zaslouží uznání za svůj poutavý styl psaní a schopnost udržet čtenářský zájem od začátku do konce. Překvapivé zvraty a chytrá konstrukce příběhu vás udržuje v napětí až do poslední stránky. Bylo to super. Jsem ráda, že jsem na knihu narazila.

01.04.2024 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Miluju pohádky. Věřím, že neexistuje nikdo kdo by je nemiloval. A tohle je pohádkový skvost, který vás ponoří do kouzelného světa, plného moudrosti, dobrodružství a magie. Tato sbírka 5 příběhů, předaných z generace na generaci, nejen že zaujme fanoušky Harryho Pottera, ale osloví každého, kdo má rád kouzelnické pohádky s hlubokým smyslem. Autorka vytvořila nezapomenutelný svět, který osvěžuje a rozšiřuje původní příběhy o HP. Příběhy v této knize nejsou pouhým odlehčením pro fanoušky, ale přinášejí také skvělé poučení a moudrost. Každá pohádka obsahuje hluboký podtext, který osloví čtenáře v každém věku. Ilustrace jsou kouzelné a dodávají každému příběhu nový rozměr. Vtipné a barevné ilustrace oživují postavy a události, čímž poskytují vizuální zážitek. Profesor Albus Brumbál přidává do sbírky svoje vlastní poznámky, které dávají každé pohádce ještě hlubší kontext. Tyto komentáře nejenom poskytují zajímavé informace o světě kouzelnictví, ale také vtipně osvětlují některé momenty. Je to skvělý doplněk kouzelnického světa, ale také samostatný literární poklad.

23.03.2024 5 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Zvrhlý král je naprosto fascinující a dojemný román, který mě zcela pohltil od prvních stránek. Autorova schopnost vytvořit komplexní postavy a strhující dějové zvraty mi brzy zajistily, že jsem nemohla knihu odložit. Aiden, i přesto, že je v příběhu popsán jako temný a kontroverzní charakter, se stal jedním z nejzapamatovatelnějších literárních hrdinů, nebo spíše antihrdinů, které jsem kdy četla. Jeho temná aura a složitý vnitřní svět dodávají příběhu neuvěřitelnou hloubku. Příběh se točí kolem hlavní hrdinky, která má jednoduchý plán, ale její život se obrátí naruby poté, co se setká s Aidanem. Dynamika mezi nimi vytváří napínavé a emotivní okamžiky, které vás udrží až do samého konce. Autorčina schopnost vytvořit atmosféru napětí a touhy je mimořádná. I když kniha obsahuje kontroverzní situace, autorka je schopna s respektem a citlivostí představit tyto momenty bez toho, aby ublížila čtenáři a čtenářskému zážitku. Je to dojemný, vášnivý a do detailů propracovaný román, který vám vezme dech.

23.03.2024 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Padesát odstínů šedi je fascinující a provokativní kniha, která mě neustále držela v napětí od první až do poslední stránky. Autorka vytvořila poutavý příběh plný vášně, touhy a tajemství. Je to jízda na horské dráze emocí. Knihu jsem četla podruhé a pořád mě bavila.
Hlavní postavy, Anastasia a Christian, jsou vykresleny s takovou hloubkou a komplexností, že si snadno uvědomíte jejich vnitřní boje a konflikty. Jejich vztah je jako magnet, který vás nechává toužit po více, a jejich intimní okamžiky jsou psány s takovou intenzitou, že se vám přímo vtisknou do paměti.
Příběh o lásce, vášni a akceptaci se prolíná s temnotou a touhou, což dává knize neuvěřitelně silný emocionální náboj. E. L. James dokázala propojit romantiku a erotiku tak sugestivním způsobem, že jste přinuceni se ztotožnit s každým jedním z odstínů v tomto složitém vztahu.
Je to kniha, která vás nejen zaujme, ale také vás donutí přemýšlet. Je to příběh, který vám zůstane v mysli ještě dlouho poté, co již knihu odložíte.
Viděla jsem i film a v porovnání s filmem se mi kniha líbí víc. Je to odpočinkové, relaxující a pokud vás trápí čtecí krize, tak je to ta pravá pro tohle období nebo aspoň dle mého názoru.

23.03.2024 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

První díl ze série a je to skvělá kniha a skvělý příběh. Jako první jsme viděla film a díky němu jsem se rozhodla si pořídit knihy a musím říct, že nelituji. Četlo se to velice dobře a rychle, stránky ubíhaly tak rychle, že jsem se najednou objevila na konci knihy a už beru do ruky druhý díl. Vřele všem doporučuji.

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Má první kniha od A. Christie a byla fakt skvělá. Styl psaní mi sedl hned od začátku, příběh mě vtáhnul tak rychle, že jsem knihu měla přečtenou opravdu rychle a bylo to tak napínavé, že jsem byla hrozně zvědavá jak to všechno dopadne. Knihu jsem si pořídila na základě filmu, který jsem viděla a musím říct, že lituji jen jedné věci, že jsem film viděla jako první, dost často jsem to porovnávala s filmem.

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

V porovnání se seriálem, který byl skvělej, byla kniha fakt super. Některé scény byly srandovní, že jsem u toho dostala výbuch smíchu a některé byly docela pikantní. Kniha se četla velice dobře a styl psaní mi opravdu sedl, příběh mě chytl tak, že jsem se nemohla odtrhnout od čtení. Doporučuji.

Nehoda Nehoda Natalie Barelli

Nehoda je napínavý a do detailů propracovaný psychologický thriller, který vás od první stránky vtáhne do temného světa plného tajemství a intrik. Hlavní postava, Katherine, je skvěle vystižena a autorka nám umožňuje nahlédnout do jejího nitra, když se ocitá v nepředstavitelně složité situaci po osudném večeru s novou kamarádkou Eve. Od autorky jsem četla už hospodyni a to mi přišlo o chlup lepší. I přesto nám autorka v této knize přináší brilantně vykreslený psychologický portrét hlavní postavy, která se snaží udržet svůj život a kariéru na správné cestě za každou cenu. Její vnitřní konflikty a pocity viny jsou popsány s hloubkou a empatií, což čtenáře nutí se s ní identifikovat a cítit s ní. Má to plno nečekaných zvratů a napětí. Je tam tolik tajemství a nejistoty, které vás nutí otáčet stránky, abyste zjistili jak se vše vyvine. Příběh je emocionálně nabitý a úchvatný, nepustí vás až do poslední stránky. Pokud máte rádi psychologické thrillery a napínavé příběhy plné zvratů je tato kniha nezbytnou volbou. Čte se to dobře a rychle.

21.10.2023 4 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Prohnilé město je kniha, která slibuje temnou a nekompromisní dobrodružnou jízdu v podsvětí korumpovaného města. Příběh nás zavede do světa Kaze Brekkera a jeho společníků, kteří se vydávají na odvážnou cestu za velkou odměnou. Bohužel se brzy střetnou s intrikami a zradou, která ohrožuje jejich plány. Ačkoli má kniha zajímavý základní příběh a prostředí tak mě to moc nebavilo. Některé kapitoly byly za mě zbytečně zdlouhavé. A kniha jako taková by klidně mohla mít o 100 stran méně. Hodnotím to průměrně, protože příběh neurazí a nenaštve, ale ani si z něj nesednu na zadek je pravda, že někdy to bylo dost napínavé, ale taky jsem měla někdy pocit, že bych nejradši přeskočila stránky. Ještě popřemýšlím jestli si přečtu od autorky ještě nějaké další knihy, protože třeba na Grišu jsem hodně zvědavá.

01.04.2024 3 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Máme tu fascinující pokračování slavné série, které mě opět udrželo v napětí, ale překvapilo svou hloubkou a vývojem postav. Po rozloučení s Christianem začíná Ana novou kapitolu svého života, která je plná výzev a překvapení.

Autorova schopnost detailně vykreslit emoce a vnitřní konflikty postav je úžasná. Vidíme, jak se Christian a Ana vyrovnávají s překážkami, které se mezi ně postavily, a jak se jejich vztah postupně prohlubuje a mění. Je osvěžující vidět, jak oba postupně nacházejí nové aspekty své osobnosti a jak se učí důvěřovat jeden druhému.

Navíc je kniha plná nečekaných otoček a odhalení, které vás udrží v neustálém napětí. Příběh Christianova tragického dětství nás vtahuje do jeho minulosti a pomáhá nám lépe porozumět jeho složitému charakteru.

Co se týče erotiky, autorka se opět dokázala překonat. Erotické scény jsou vášnivé a smyslné, ale tentokrat jsou prostoupeny větší něhou a romantikou, což přidává jejich vztahu nový rozměr.

Celkově mohu říci, že je to skvělé pokračování, které vás nezklame. Doporučuji tuto knihu a nejlépe celou sérii všem, kdo hledá smyslné a dojemné čtení plné intrik, vášně a romantiky. U tohoto příběhu si rozhodně odpočinete. Čte se to velice dobře.

01.04.2024 5 z 5