Harry Potter a vězeň z Azkabanu přehled

Harry Potter a vězeň z Azkabanu https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462008/bmid_harry-potter-a-vezen-z-azkabanu-ysr-462008.jpg 5 13253 13253

Harry Potter série

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede – kam jinam než do školy v Bradavicích.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban , 1999

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Harry Potter a vězeň z Azkabanu. Přihlašte se a napište ho.

Věra91
12.05.2024

Můj nejoblíbenější díl. Moc mě bavila i po těch letech.

Cteme_s_Terkou
25.04.2024 4 z 5

V CELÉ RECENZI SE MOHOU VYSKYTOVAT SPOILERY, KVŮLI VŠEOBECNÉ SLÁVĚ A ZNALOSTI TÉTO SÉRIE
Vítám vás u dnešní recenze, ve které se podíváme na již třetí díl ze série o Harrym Potterovi, která je světově známá.
No schválně, kdo z vás nemá rád Harryho Pottera?
A kdo z vás o něm nikdy neslyšel?
Věřím, že vás recenze této série budou vracet ve vzpomínkách k příjemným chvílím stráveným s Harrym a jeho přáteli.
A kdo HP neznáte, tak vás snad nalákám.
Pojďme už ale na to.

Tento díl je můj nejoblíbenější.
Opět se vracíme do světa Harryho Pottera. Tentokráte se ale jedná již o svět, jehož hlavní protagonisté jsou o mnoho vyspělejší a propracovanější.
I celý děj tohoto dílu je mnohem zajímavější a čtivější.
Rowling opět nepřestává překvapovat. Opět je totiž tím největším záporákem někdo, koho bychom na tomto místě vůbec nečekali. Znovu a určitě ne naposled obdivuji její schopnost držet čtenáře v nevědomosti až do poslední chvíle.

Doporučila bych tuto knihu?
Ano.
A komu?
Všem, kteří mají rádi dobrodružství, přátelství, magii, kouzla a příjemnou atmosféru. Tato knížka, stejně jako celá série, je dle mého vhodná i pro mladší čtenáře.

Více najdete na:

AmeQ
17.04.2024 5 z 5

Obraceč času! Tento napínavý příběh vás po přečtení vrátí do minulosti a budete si chtít knihu přečíst zase znova! Moc mě bavila, je to super knížka. (ps: Harry Potter je prostě top)

Zatím zde není žádná související novinka.

Nedovoľ, aby Ťa muklovia zdeptali!

Slávnostne prisahám, že nemám za lubom nič dobré.

Ocenění knihy (2)

2000 - Locus Awards (Best Fantasy Novel)
1999 - Bram Stoker Award (Best Work for Young Readers)

Kniha Harry Potter a vězeň z Azkabanu v seznamech

v Právě čtených114x