Michalka98 Michalka98 komentáře u knih

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Kniha je milá, odpočinková a velice čtivá. Hlavní hrdinka byla poměrně sympatická, v několika situacích jsem se s ní dokázala ztotožnit. Velmi oceňuji to, že autorka vynechala pro tyto knihy typické divoké americké večírky, na kterých nezletilí pijí alkohol jako vodu, místo jídla konzumují drogy a všem to připadá naprosto normální. Nejedná se o nic přelomového, ale když budete chtít "vypnout", můžete sáhnout po Kasie West. Celkově dávám 3,5 hvězdičky.

10.07.2021 3 z 5

Svědectví Svědectví Margaret Atwood

Svědectví je více než důstojným pokračováním fenomenálního Příběhu služebnice. Autorka v této knize dokazuje, že těžký život v Gileádu nemají jen služebnice, ale ženy obecně. Skvělá kniha, která stojí za přečtení.
SPOILER
Jen mě trochu mrzí, že jedna část vyprávění nebyla věnována někomu, kdo tomu systému skutečně věří. Myslela jsem, že to bude teta Lydie, ale Atwoodová ji nechala vystupovat v roli "kladné záporačky", což mě upřímně trochu zklamalo. Spíše bych ocenila, kdyby byla systému skutečně oddána - v každém, byť sebešílenějším režimu, se najde někdo, kdo jej bezmezně podporuje. Přineslo by to zase jiný úhel pohledu na Gileád.

21.06.2021 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Kniha není špatná, ale bohužel jsme si neporozuměly. Nejsem milovnice asijské kultury ani fotografování - na těchto tématech je příběh postaven. Děj byl z mého pohledu plochý, nezáživný a utahaný. Celkový dojem nezachránila ani romantická linka, která byla spíše upozaděná - k postavám jsem si nevytvořila žádný vztah a občas jsem měla dojem, že autorka jen přepsala myšlenkové pochody hlavní hrdinky a dialogy mezi protagonisty z jiných romantických knih a filmů. Příběh je odpočinkový, chválím také motiv cestování - je vidět, že autorka cestování a poznávání jiných kultur miluje, ale jinak mě kniha neoslovila. Věřím však tomu, že pokud máte rádi asijskou/japonskou kulturu a fotografování, budete knihu hodnotit mnohem lépe než já.

21.06.2021 2 z 5

Panství Downton Panství Downton Jessica Fellowes

Loni v létě jsem se díky repríze ČT (konečně) mohla seznámit s jedním z nejúžasnějších seriálů na světě. Ještě v průběhu první řady jsem začala vyhledávat knihy, které by mi nádherný svět Downtonu přiblížily ještě víc. Kniha je plná zajímavých informací, fotografií a já ji mohu vřele doporučit všem fanouškům tohoto seriálu.

20.03.2021 5 z 5

Zkouška neviny Zkouška neviny Agatha Christie

Kdybych mohla, dám knížce 10 hvězdiček. Agatha Christie mě naplno vtáhla do děje a pustila až na samém konci. Pro mě jedna z nejlepších detektivek této autorky.

13.03.2021 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Úžasná, děsivá a krutá kniha, která ukazuje druhou tvář "hodných" Sovětů. O jejich chování za Stalinovy vlády jsem neměla žádné iluze, ale kdyby mi autorka nepřipomínala, že se jedná o Sověty, byla bych přesvědčená, že čtu o běsnění nacistů (rozdíly v jejich chování se hledají opravdu těžko). Doporučuji k přečtení všem a v dnešní době zvláště těm, kteří si myslí, že největší životní tragédií, která je může potkat, je to, že jsou "nuceni" vynechat dovolenou a "svobodné" opíjení v baru.

13.03.2021 5 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Krásná knížečka, která mě potěšila víc než samotné Kroniky prachu. Autorce se zde podařilo vykreslit atmosféru viktoriánského Londýna, takže jsem si při čtení ze všeho nejvíc přála, abych mohla společně s Rachel navštívit čajovnu (a pojídat sušenky slečny Sophie). Ilustrace byly roztomilé a doplňkové kapitoly mi poskytly na Kroniky prachu zase jiný pohled. Animant a pan Reed sice nebudou mými nejoblíbenějšími postavami, ale na čtení těchto dvou knih budu ráda vzpomínat.

07.03.2021 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Kniha se dobře a rychle četla, byla odpočinková, ale bohužel ani Mona Kasten ve mně nedokázala probudit lásku k tomuto typu literatury. Opakují se zde stejné věci, které už jsem v knihách s podobnou tematikou četla a které mi nesedí: jsou zde hrdinové, se kterými se nemůžu ztotožnit (ačkoli jsme přibližně stejně staří), večírky, na kterých nezletilí pijí alkohol jako vodu, hlavní hrdinka, která téměř na každé straně opěvuje fyzickou dokonalost hlavního hrdiny a nesmím zapomenout na skutečnost, že hlavní hrdina je největší borec na celé škole. Oceňuji, že se autorka věnuje i vážným tématům, ale přišlo mi, že některé věci (zejména z minulosti hlavní hrdinky) mohla ještě rozvést. Tento typ příběhů pro mě zkrátka není, ale myslím, že se bude líbit fanouškům jiných knih s podobným tématem.

26.08.2020 3 z 5

Nejtemnější úsvit Nejtemnější úsvit Aly Martinez

Od této série jsem měla vysoká očekávání, která se naštěstí naplnila. Aly Martinezová mě od prvního slova vtáhla do děje, postavy jsem si oblíbila a prožívala jsem s nimi každou radost a každé trápení. Autorka často používá ostřejší výrazy, ale v tomto typu příběhu mi to nevadilo (vulgarismy zde měly své místo). Závěrem musím říct, že autorčina schopnost popsat emoce (kladné i záporné) je opravdu neuvěřitelná.

22.07.2020 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Milé a krásné odpočinkové čtení, které pohladí po duši milovníky Jane Austenové. Jen mne mrzí, že jsem si nedokázala vytvořit vztah k hlavním postavám. Hlavní hrdinka mi nebyla nesympatická, ale zároveň nemůžu říct, že bych si ji nějak zvlášť oblíbila. Pan Reed byl záhadný a zajímavý, ale bohužel jsem se do něj nedokázala zamilovat. Autorka ovšem píše opravdu čtivě, stránky mi mizely před očima a celkově jsem si čtení užila.

29.06.2020 4 z 5

Cizinec z moře Cizinec z moře Winston Graham

Po roce jsem se opět setkala se svými starými přáteli. Upřímně musím říct, že jsem se výrazného časového skoku bála, protože jsem očekávala, že to bude už JINÝ Poldark. Je to jiný Poldark, ale stále skvělý Poldark. Ze začátku jsem si nebyla jistá, jestli mě budou zajímat osudy Jeremyho a Clowance, ale i tato obava během čtení zmizela a já si k mladé generaci Poldarků našla cestu. Doporučuji a už bych se vrhla na další díl.

29.05.2020 5 z 5

Devatenáct dopisů Devatenáct dopisů Jodi Perry

Tato kniha je přesně taková jako její obálka: krásná, něžná, romantická. Uvnitř se ukrývá nádherný příběh, který mi několikrát vykouzlil úsměv na tváři a několikrát mě dojal k slzám. Doporučuji.

20.05.2020 5 z 5

Kříž u potoka Kříž u potoka Karolina Světlá (p)

Kniha má skvělou hlavní hrdinku, úžasnou zápletku a několik velmi dobře propojených dějových linek. Čtyři hvězdičky dávám z toho důvodu, že autorka podle mě úplně nedokáže napsat mužské postavy, které by mě zaujaly (stejný problém mám i u dalších knih Světlé). Tento příběh si zasloužil, abych se do mužských hrdinů zamilovala stejně jako Evička, což se bohužel nestalo.

19.04.2020 4 z 5

Viktorie Viktorie Daisy Goodwin

Seriál zbožňuji, a tak pro mne byla tato kniha naprostou povinností. Daisy Goodwin píše velmi poutavě a díky tomu mám ze seriálu ještě větší zážitek.

29.03.2020 5 z 5

Kalibův zločin Kalibův zločin Karel Václav Rais

Skvělá kniha, která ve mně vyvolávala smutek, lítost a vztek. Vojta Kaliba pro mě bude symbolem hodného a pracovitého člověka, který doplatil na lidskou faleš. Doporučuji.

27.03.2020 5 z 5

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Příjemné čtení na pár minut.

22.03.2020 5 z 5

Ohlas písní českých Ohlas písní českých František Ladislav Čelakovský

Poezie není můj šálek čaje, ale tato sbírka písní mě příjemně pohladila po duši.

09.02.2020 4 z 5

Starý jako čas sám Starý jako čas sám Liz Braswell

Jako milovnici Disney pohádek a Krásky a zvířete mě tato kniha opravdu potěšila. Očekávala jsem, že se příběh bude více držet originální předlohy a taky více romantiky (ta mi chyběla hlavně v závěru), ale celkově kniha měla vše, co mám ráda. Čtení jsem si moc užila a ráda si přečtu další knihy ze série.

08.02.2020 5 z 5

Dokonalé!!!