Panství Downton

Panství Downton https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/268898/bmid_panstvi-downton-YTl-268898.jpg 5 55 17

Jste tu včas, nebo jdete pozdě? Očekávají vás sluhové, nebo jste tu, abyste se k nim připojili? Kniha o Panství Downton dokonale vykresluje svět elegance i dekadence, svět povinnosti, poslušnosti, svět romantiky a rivality. Tato kniha plná pestrých historických detailů zavede příznivce seriálu do samého víru událostí. Vstupte do tajemného domu uprostřed velkého a nádherného parku. Působí dojmem tak nezpochybnitelné jistoty, až se zdá, že způsob života, který obraz nastiňuje, bude trvat dalších tisíc let… ale nebude.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovart (ČR)

The World of Downton Abbey , 2011

Alma5
05.02.2022 5 z 5

Krásná kniha o krásnem seriálu ...

niki-chan
23.05.2021 4 z 5

Zajímavá kniha nejen o seriálu jako takovém, ale plná informací i o dané době a proměnách ve společnosti a dobovém životě. Moc se mi líbily fotografie doplněné o postřehy samotných herců a tvůrců. Trochu více se mohlo věnovat i korektuře tetu, ale jinak moc povedené dílo nejen pro fanoušky Downtonu.

Michalka98
20.03.2021 5 z 5

Loni v létě jsem se díky repríze ČT (konečně) mohla seznámit s jedním z nejúžasnějších seriálů na světě. Ještě v průběhu první řady jsem začala vyhledávat knihy, které by mi nádherný svět Downtonu přiblížily ještě víc. Kniha je plná zajímavých informací, fotografií a já ji mohu vřele doporučit všem fanouškům tohoto seriálu.

Andi
02.07.2020 4 z 5

Seriál sám se mi zdál nudný, tedy jsem zhlédla pouze první sérii a viděla film. Spíš mi přišlo zajímavější se dovídat více o té době, ve kterých se seriál odehrává. Těch věcí tam bylo nespočet a to je právě super. Je to pěkně a kvalitně zpracovaná kniha.

Viper_Onyx
05.12.2019 5 z 5

Seriál Panství Downton je moje láska a jako fanoušek jsem díky této knize mohla nahlédnout podrobněji do zákulisí tehdejší doby a jejích událostí i do zákulisí filmového natáčení. Skvělá kniha, ale řekla bych, že jen pro milovníky seriálu a jeho hrdinů.

Kerberos
09.11.2019 5 z 5

Skvělá kniha,která popisuje natáčení seriálu,charakteristiku postav jak k nim jednotlivý herci přistupovali,historické souvislosti a bohatou fotogalerii.Kdo čekal román může být trochu zklamán.

Toňula
07.03.2019 4 z 5

Protože jsem nadšenou fanynkou tohoto seriálu, zajímalo mě i zákulisí natáčení či další případné souvislosti s dobou, ve které se děj seriálu odehrává. Kniha naplnila má očekávání, dozvěděla jsem se spoustu nových informací nejen o průběhu natáčení, ale i celkovém kontextu doby. Jen škoda, že postihuje pouze první dvě série, to je jediná vada na kráse této obsáhlé a dobře propracované publikace.

LadyCotton
23.07.2018 5 z 5

Naprosto bezvadná kniha, vřele doporučuji všem fanouškům seriálu. Nečekejte ale, že to je jenom o seriálu - kniha dává seriál do kontextu s dobou ve kterém se odehrává (více-méně první a druhá série).

hanča34
15.11.2017 4 z 5

Kniha je neméně dobrá tak jako seriál. Leccos člověk pochopí až po přečtení.

Radkab.
11.09.2017 5 z 5

Jako nadšená divačka Panství Downton musím souhlasit už s dříve uvedeným. Kniha je úžasná, píše se v ní nejen o seriálu, ale celkově o atmosféře doby, a všem fanouškům seriálu ji mohu jen doporučit.

Jane007
13.01.2017 5 z 5

Zrovna jsem ji dočetla a myslím, že ani těch pět hvězdiček nevystihuje, jak úžasná je to knížka. Jako velký příznivec seriálu, jsem po knížce dlouho mlsně koukala a Ježíšek mě letos překvapil. Hrozně se mi líbí, do jakých detailů autorka píše, ať už se to týká doby, historických souvislostí, či povinností a denním rozvrhem jednotlivých postav. Taky mě nadchlo obrovské množství fotografií i zajímavosti ze zákulisí. Rozhodně doporučuji jak seriál, tak tuto knihu.

knihomolka525
13.07.2016 5 z 5

na tuto knihu jsem netrpělivě čekala.Zarazila mě její objemnost a váha.Udržet ji v rukách nešlo.Tak nastlat na klín polštáře a bylo vymalováno.Dobře se u ní popíjelo kafíčko.Celkově velice zajímavé čtení o natáčení,informace o kostýmech, spousta fotek.I rozhovory s herci.Můžu jen doporučit všem kdo viděli seriál.Ti se s knihou víc ztotožní.Opačně by čtenář mohl mít chvílemi pocit že neví která bije.Někoho by mohla odradit cena.Ale za ni dostanete spoustu výživného čtení.Stojí za to.

Lenu04
13.07.2016 4 z 5

Kniha vhodná pro fanoušky seriálu, jsem ráda, že se konečně objevila v češtině. Líbí se mi, že uvádí i historická fakta nenásilnou formou, i když stručnou - klidně by to mohlo být podrobnější:).

bookcase
06.07.2016 5 z 5

Skvěle zpracovaný průvodce seriálem a hlavně dobou, ve které se odehrával. Milujete-li Panství Downton a staré časy, přijdete si na své.

Jonna
18.04.2016 4 z 5

Kniha mi příjemně vyplnila čekání na další řadu, nebyla skoupá ani na historická fakta, a já mám historii moc ráda. Takže jsem si to užila vlastně dvakrát. Díky knize jsem se konečně odhodlala shlédnout i bonusy k seriálu, a také jsem nebyla zklamána, už jen proto, že se z knihou vzájemně propojují a prolínají. Doporučuji nejen fanouškům seriálu, ale i milovníkům britské historie.

maid
14.01.2016 5 z 5

Pár knih o Downton Abbey jsem již četla v angličtině, a tak jsem nadšená, že se překlad první knihy dostal i do českých knihkupectví. Je to skvělá kniha pro fanoušky. Výborné je to, že pouze nepopisuje děj, ale jde i za hranice seriálu a popisuje dobu, ve které se seriál odehrává, celkově.

zuzana13
17.12.2015 5 z 5

Moc, pěkná kniha. Doporučuji všem fanouškům.

pro ženy zfilmováno – TV seriál

Jessica Fellowes