Cizinec z moře

Cizinec z moře https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427699/bmid_cizinec-z-more-uFD-427699.jpg 4 37 12

Poldark série

< 8. díl

Roku 1810 v Evropě zuří válka a Demelza Poldarková netrpělivě čeká na návrat svého manžela Rosse, který bojuje s Wellingtonovou armádou v Portugalsku. Jejich děti již dospěly a začínají si hledat místo v životě. Klíčem k jejich vstupu do nového světa lásky a nebezpečí se stává mladý muž Stephen Carrington, jehož Jeremy zachrání před jistou smrtí během plavby na moři a který posléze zásadně ovlivní životy všech členů v domácnosti Poldarkových. Jeremy a Clowance dospěli v citlivé, charismatické mladé lidi. Technicky nadaný Jeremy se vážně zajímá o parní stroje a prožívá lásku, která podle všeho nemá budoucnost, a z Clowance se stává obletovaná dívka na vdávání, v mnohém podobná své matce Demelze. Oba upřímně milují své rodiče, ale především vztah mezi Jeremym a Rossem je z obou stran poznamenaný plachostí, která je důsledkem Rossových častých cest do Londýna nebo do ciziny, kde plní různé mise v zájmu Koruny. K důležitému životnímu rozhodnutí spějí i Rossův odvěký nepřítel, ovdovělý George Warleggan, a synovec Geoffrey Charles Poldark.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Historické romány

Vydáno: , Baronet

The Stranger from the Sea , 1981

Szilvia1
07.09.2022 5 z 5

Jsem smutná,že to byl poslední díl,protože tahle sága je výborná.Je tam všechno co čtenář potřebuje.Prostě super čtení.

Babo
21.08.2022 4 z 5

Tak dočtený 8.díl a co dál ? Nechápu vydavatelství,které začne vydávat dvanáctidílnou ságu a po 8. dílu se rozhodno skončit. Malý zájem ? Je to dostatečné vysvětlení ? V knihkupectvích leží stovky knih,které se nekupují .
Samozřejmě chápu,že vydavatelství musí zvažovat ,co vydat,ale u ságy si myslím,že to není šťastné řešení.
Je ale pravda,že mě překvapuje,že tak málo čtenářů po knize sáhlo.
Je to příjemné a zajímavé čtení. Že by malá reklama ?
Nevím,ale doufám,že se nakonec najde někdo,kdo vydá i zbývající díly.

MartinaP1984
30.06.2021 4 z 5

Vznesla jsem dotaz přimo do Baronetu a tento díl je u nás, bohužel, poslední. Od třetího dílu prý soustavně klesal zájem. Není kniha alespoň slovensky?

Antena
28.04.2021 5 z 5

Super série. Bohužel jsem hodně zklamaná, že další díly již nikdo nevydá v češtině a anglicky neumím. Nešlo by to nějak udělat, někoho přemluvit, aby zbylé díly byly přeloženy?? :) moc by mě zajímalo jak to bude dál.

flanker.27
19.10.2020 4 z 5

Jako obvykle lehké čtení, svěží dialogy a propracované postavy. Skok o 10 let nebyl ani znát.

Atuin
05.10.2020 5 z 5

Výborný díl, škoda že u nás poslední.. opět série která mu nás vyzní do ztracena. A přitom se nezdá že by nezaujala.

ivulka15
15.07.2020 5 z 5

Prostě a jednoduše pořád skvělé.

Michalka98
29.05.2020 5 z 5

Po roce jsem se opět setkala se svými starými přáteli. Upřímně musím říct, že jsem se výrazného časového skoku bála, protože jsem očekávala, že to bude už JINÝ Poldark. Je to jiný Poldark, ale stále skvělý Poldark. Ze začátku jsem si nebyla jistá, jestli mě budou zajímat osudy Jeremyho a Clowance, ale i tato obava během čtení zmizela a já si k mladé generaci Poldarků našla cestu. Doporučuji a už bych se vrhla na další díl.

Channach
18.05.2020 5 z 5

Winstone, ty lišáku starej, ty to pořád umíš.

Antena
15.04.2020 5 z 5

Příjemné čtení. Knihu jsem přečetla za pár dní a už bych se ráda pustila do dalšího dílu.. :)

zuzka5372
13.04.2020 5 z 5

Kniha opět nezklamala. Miluji příběhy rodiny Poldarkových. Každý díl série Poldark je skvělý, ani tento nezklamal.

Ladiva
19.03.2020 5 z 5

Cizinec z moře je vydareným pokračovaním série Poldark. Autor svoju pozornosť rozdelil rovnomerne medzi Rossa a Demelzu na jednej strane a na ich už (takmer) dospelé deti na strane druhej. Dej sa posunul o 10 rokov, ale dozvedáme sa, ako sa vyvíjali osudy všetkých doterajších postáv a súčasne sa začínajú odvíjať osudy novej generácie Poldarkovcov. Dej knihy je svižný, pútavý a (ako vždy) sa číta ľahko.

Cornwall

Winston Graham
anglická, 1908 - 2003
2015  85%Ross Poldark - Návrat domů
2016  86%Demelza - Dáma z chatrče
2016  86%Jeremy Poldark - Nový začátek
2018  89%Zatmění
2020  86%Cizinec z moře

Kniha Cizinec z moře je v