Cizinec z moře

Roku 1810 v Evropě zuří válka a Demelza Poldarková netrpělivě čeká na návrat svého manžela Rosse, který bojuje s Wellingtonovou armádou v Portugalsku. Jejich děti již dospěly a začínají si hledat místo v životě. Klíčem k jejich vstupu do nového světa lásky a nebezpečí se stává mladý muž Stephen Carrington, jehož Jeremy zachrání před jistou smrtí během plavby na moři a který posléze zásadně ovlivní životy všech členů v domácnosti Poldarkových. Jeremy a Clowance dospěli v citlivé, charismatické mladé lidi. Technicky nadaný Jeremy se vážně zajímá o parní stroje a prožívá lásku, která podle všeho nemá budoucnost, a z Clowance se stává obletovaná dívka na vdávání, v mnohém podobná své matce Demelze. Oba upřímně milují své rodiče, ale především vztah mezi Jeremym a Rossem je z obou stran poznamenaný plachostí, která je důsledkem Rossových častých cest do Londýna nebo do ciziny, kde plní různé mise v zájmu Koruny. K důležitému životnímu rozhodnutí spějí i Rossův odvěký nepřítel, ovdovělý George Warleggan, a synovec Geoffrey Charles Poldark....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427699/cizinec-z-more-uFD-427699.jpg 4.623

Poldark 8.

Literatura světová, Dobrodružné, Historické romány
Vydáno, Baronet

The Stranger from the Sea, 1981

Kniha Cizinec z moře

Antena

Super série. Bohužel jsem hodně zklamaná, že další díly již nikdo nevydá v češtině a anglicky neumím. Nešlo by to nějak udělat, někoho přemluvit, aby zbylé díly byly přeloženy?? :) moc by mě zajímalo jak to bude dál.

flanker.27
19.10.2020

Jako obvykle lehké čtení, svěží dialogy a propracované postavy. Skok o 10 let nebyl ani znát.

Atuin
05.10.2020

Výborný díl, škoda že u nás poslední.. opět série která mu nás vyzní do ztracena. A přitom se nezdá že by nezaujala.

ivulka15
15.07.2020

Prostě a jednoduše pořád skvělé.

Michalka98
29.05.2020

Po roce jsem se opět setkala se svými starými přáteli. Upřímně musím říct, že jsem se výrazného časového skoku bála, protože jsem očekávala, že to bude už JINÝ Poldark. Je to jiný Poldark, ale stále skvělý Poldark. Ze začátku jsem si nebyla jistá, jestli mě budou zajímat osudy Jeremyho a Clowance, ale i tato obava během čtení zmizela a já si k mladé generaci Poldarků našla cestu. Doporučuji a už bych se vrhla na další díl.

Channach
18.05.2020

Winstone, ty lišáku starej, ty to pořád umíš.

Antena
15.04.2020

Příjemné čtení. Knihu jsem přečetla za pár dní a už bych se ráda pustila do dalšího dílu.. :)

zuzka5372
13.04.2020

Kniha opět nezklamala. Miluji příběhy rodiny Poldarkových. Každý díl série Poldark je skvělý, ani tento nezklamal.