Michalka98 Michalka98 komentáře u knih

Bloudění Bloudění Jaroslav Durych

Kniha opravdu dostála svému názvu. Ztrácela jsem se v postavách i v ději, takže pro mě to opravdu bylo bloudění. Věřím tomu, že je to kvalitní literární dílo, ale jeho hodnotu právě kvůli veškerému zmatku nedokážu docenit. Hvězdičku přidávám proto, že obdivuji to, jak náročný historický román dokázal autor napsat.

21.11.2019 3 z 5

Pekař Jan Marhoul Pekař Jan Marhoul Vladislav Vančura

Pro mě zatím nejlepší dílo od Vančury. Příběh mě konečně dokázal vtáhnout do děje a emočně na mě také zapůsobil.

11.11.2019 4 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Už od dětství tyto příběhy zbožňuju.

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Jeden z nejlepších příběhů skvělé spisovatelky.

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Nádherná knížka, která pohladila po duši.

27.10.2019 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Skvělé čtení pro každou knihomolku.

04.10.2019 5 z 5

Markéta Lazarová Markéta Lazarová Vladislav Vančura

Nádherný jazyk, ale po dějové stránce je kniha slabší.

30.09.2019 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

I druhý díl série byl skvělý. Prvních sto stran jsem se nemohla začíst, ale pak jsem se chytla a četla. Moc se těším na další díl.

05.09.2019 5 z 5

Povětroň Povětroň Karel Čapek

Pro mě nejslabší část trilogie. Čekala jsem, že příběhy budou zajímavější.

26.08.2019 3 z 5

Alias Grace Alias Grace Margaret Atwood

Margaret Atwoodová je skvělá spisovatelka. Kniha Alias Grace je úžasně napsaná a příběh byl neskutečně poutavý. Mám jen jednu výtku: několikrát jsem se při čtení nemohla ubránit dojmu, že bych krátila. Kdyby kniha měla alespoň o 50 stran méně, prospělo by jí to. Například pasáže týkající se doktora Jordana a jeho bytné tam pro mě byly navíc. Knihu však vřele doporučuji.

13.08.2019 4 z 5

Tento příběh mě moc bavil. Je originální, napínavý a obsahuje fotografie, které z knihy dělají jedinečný kousek. Přečtu si i další díly.

04.08.2019 4 z 5

Utrpení knížete Sternenhocha Utrpení knížete Sternenhocha Ladislav Klíma

Šílený příběh, který však má své kouzlo. Nejspíš proto, že je tak šílený.

29.07.2019 4 z 5

Pohádka máje Pohádka máje Vilém Mrštík

Samotný příběh moc velký dojem na mou romantickou duši neudělal. Spíš jsem měla pocit, že čtu jeden dlouhý popis přírody. Ale jazyk, který autor použil, je tak krásný, že celou knihu vyzdvihuje a dává jí kouzlo.

27.07.2019 3 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tato kniha je pro mě obrovským překvapením. Česká fantasy nemá takový zvuk jako ta světová, ale můžu říct, že tato kniha má světovou úroveň. Příběh byl napínavý od začátku až do konce a moc se mi líbí kombinace dystopie s fantasy. Těším se na další díly.

16.07.2019 5 z 5

Ještě lepší než první díl. A ten konec mě opravdu dostal. Doporučuji!

11.07.2019 5 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Tak tohle bylo naprosto dokonalé! Vtipná, napínavá, romantická knížka. Pro mě zatím největší překvapení letošního roku. Doporučuji všem, kteří YA literaturu příliš nečtou, protože tato kniha za to opravdu stojí.

09.07.2019 5 z 5

Nesmrtelnost Nesmrtelnost Milan Kundera

Nepřestává mě fascinovat schopnost Milana Kundery začlenit do jednoho příběhu tolik myšlenek, tolik otázek, na které neexistují jednoznačné odpovědi, a přesto to všechno do sebe zapadá a dává to smysl. Doporučuji!

06.07.2019 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Příjemné čtení, které by si opravdu každá žena měla alespoň jednou za život přečíst. Marchovi jsou skvělá rodina, která neskutečně dojemným způsobem drží při sobě, a se životními strastmi i radostmi čtyř sester jsem se dokázala ztotožnit (což jde v současných románech docela těžko). Takže rozhodně doporučuji.

06.07.2019 4 z 5

Běsnící příboj Běsnící příboj Winston Graham

Už sedmý díl série a já jsem stále naprosto nadšená. Doporučuji!

23.06.2019 5 z 5

Druhé město Druhé město Michal Ajvaz

Největší předností této knihy je originalita. Na můj vkus je však příliš imaginativní. Moje fantazie nestíhala zpracovávat absolutně nereálné obrazy, a proto jsem se ztrácela v ději. Každopádně je to zajímavá kniha, která si své příznivce najde.

03.06.2019 3 z 5