Běsnící příboj

Ross Poldark se stává poslancem parlamentu za Truro a dělí svůj čas mezi Londýn a Cornwall. Do svého nového života v hlavním městě si však s sebou bere staré křivdy, zklamání a vztek, které ho ochromují a zatěžují jeho vztah s manželkou Demelzou, jež se přizpůsobuje londýnské společnosti lépe než on. Hněv je také příčinou, důsledkem i hnací silou všech událostí, které se na obyvatele Nampary a Trenwithu řítí jako prudká mořská vlna: Rossův hněv vůči bezskrupulóznímu Georgi Warlegganovi; hněv zemřelé tety Agathy, která svými posledními slovy zasadila zničující ránu nejen nenáviděnému Georgeovi, ale neúmyslně i jeho manželce Elizabeth; Warlegganův hněv na celé okolí, který nabírá na síle s tím, jak jeho vymodlený syn Valentine roste a George v něm stále hledá a nachází Rossovy rysy. O nic šťastněji nežije ani Elizabethina sestřenka Morwenna, kterou George Warleggan přiměl ke sňatku s ovdovělým šlechticem, reverendem Ossiem Whitworthem. Porodí sice syna, ale potom s manželem odmítá spát a vystavuje se jeho krutostem. Přitom nepřestává milovat mladého Drakea, Rossova švagra, a tajně se s ním vídá. Před nástupem nového století však Rosse a George spojí obrovská ztráta, která je mnohonásobně větší než jejich odvěká nenávist. A jiná tragédie naopak vlije naději do života Drakea a Morwenny....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/386938/besnici-priboj-1nH-386938.jpg 4.84

Poldark (7.)

Literatura světová, Pro ženy, Historie
Vydáno:, Baronet

The Angry Tide (1977)

Kniha Běsnící příboj

Ladiva

Vždy sa veľmi teším na nový diel Poldarkov. Aj tento bol zaujímavý, ale zdal sa mi akoby stagnujúci. Vzťah Demelzy a Rossa sa nezhoršil ani nezlepšil, iba ho celý čas obaja rozoberajú. Autor pokračuje v príbehu Drakea a Morwenny, ktorý má nečakané vyústenie.
Inak sa v tomto dieli celý čas nič výrazne dramatické neudialo, až kým neprišiel záver, kde autor "hodil bombu" a nechal čitateľa v napätí.

Channach

Naprosto boží!
Kterak mě Winston Graham dvakrát rozebral se můžete dočíst v mé recenzi v záložkách.