Běsnící příboj

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ross Poldark se stává poslancem parlamentu za Truro a dělí svůj čas mezi Londýn a Cornwall. Do svého nového života v hlavním městě si však s sebou bere staré křivdy, zklamání a vztek, které ho ochromují a zatěžují jeho vztah s manželkou Demelzou, jež se přizpůsobuje londýnské společnosti lépe než on. Hněv je také příčinou, důsledkem i hnací silou všech událostí, které se na obyvatele Nampary a Trenwithu řítí jako prudká mořská vlna: Rossův hněv vůči bezskrupulóznímu Georgi Warlegganovi; hněv zemřelé tety Agathy, která svými posledními slovy zasadila zničující ránu nejen nenáviděnému Georgeovi, ale neúmyslně i jeho manželce Elizabeth; Warlegganův hněv na celé okolí, který nabírá na síle s tím, jak jeho vymodlený syn Valentine roste a George v něm stále hledá a nachází Rossovy rysy. O nic šťastněji nežije ani Elizabethina sestřenka Morwenna, kterou George Warleggan přiměl ke sňatku s ovdovělým šlechticem, reverendem Ossiem Whitworthem. Porodí sice syna, ale potom s manželem odmítá spát a vystavuje se jeho krutostem. Přitom nepřestává milovat mladého Drakea, Rossova švagra, a tajně se s ním vídá. Před nástupem nového století však Rosse a George spojí obrovská ztráta, která je mnohonásobně větší než jejich odvěká nenávist. A jiná tragédie naopak vlije naději do života Drakea a Morwenny....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/386938/besnici-priboj-1nH-386938.jpg 4.84
Série:

Poldark (7.)

Žánr:
Literatura světová, Pro ženy, Historie
Vydáno:, Baronet
Orig. název:

The Angry Tide (1977)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Běsnící příboj

Přidat komentář
Ladiva
30. května

Vždy sa veľmi teším na nový diel Poldarkov. Aj tento bol zaujímavý, ale zdal sa mi akoby stagnujúci. Vzťah Demelzy a Rossa sa nezhoršil ani nezlepšil, iba ho celý čas obaja rozoberajú. Autor pokračuje v príbehu Drakea a Morwenny, ktorý má nečakané vyústenie.
Inak sa v tomto dieli celý čas nič výrazne dramatické neudialo, až kým neprišiel záver, kde autor "hodil bombu" a nechal čitateľa v napätí.

Channach
29. května

Naprosto boží!
Kterak mě Winston Graham dvakrát rozebral se můžete dočíst v mé recenzi v záložkách.