Michalka98 Michalka98 komentáře u knih

Smrt přichází do Pemberley Smrt přichází do Pemberley P. D. James (p)

Rozhodně to nebyla špatná knížka. Líbilo se mi, že charaktery zůstaly vesměs věrné svým předlohám od Jane Austenové.

Smuténka Smuténka Jan Skácel

Jan Skácel, můj oblíbený básník.

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Krásný příběh u kterého jsem plakala. Moc na mě zapůsobil o to více, že Pavel a Ester jsou moji vrstevníci a nedokážu si představit, že bych byla tak statečná jako oni. Tu jednu hvězdičku jsem ubrala jen kvůli tomu konci, který mě moc bolel.

03.01.2017 4 z 5

Tančící princezna: Tance, recepty a líčení z Orientu Tančící princezna: Tance, recepty a líčení z Orientu Ivona Březinová

Tuto knihu jsem četla jako malá holčička a moc se mi líbila. Přeci jen, kombinace receptů, návodů na líčení a orientální tanec dokáže okouzlit nejednu dívenku. Plus popis života v arabských zemích a celkové kouzlo orientu na mě mocně působilo.

03.01.2017 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Musím říct, ža já všeobecnou hysterii kolem ságy Stmívání se svými spolužačkami nikdy nesdílela. Jedinná postava, která mě v příběhu zaujala a kterou jsem sledovala, byla Rosalie.

03.01.2017 3 z 5

Vějíř lady Windermerové Vějíř lady Windermerové Oscar Wilde

Skvělá knížka, která mě moc zaujala.

Proměna Proměna Franz Kafka

Přečetla jsem nedávno v rámci povinné četby a bohužel musím říct, že i těch pár stránek, které Proměna má ,pro mě bylo utrpením. Bohužel patřím k těm, co dílo nedokážou docenit. Fantaskní a absurdní svět Franze Kafky mě zkrátka neoslovil a více než povinnou četbou pro mě toto dílo nebude.

02.01.2017 2 z 5

Daleko od hlučícího davu Daleko od hlučícího davu Thomas Hardy

Kniha se mi líbila, jen Batsheba mě rozčilovala svou pošetilostí, Gabriela jsem si moc oblíbila, Boldwooda jsem litovala a Troye nenáviděla. Nakonec vše skončilo dobře pro dva hlavní představitele, za což jsem moc ráda. A i když mě Batsheba opravdu strašně rozčilovala, byla jsem ráda, že nakonec zmoudřela a štěstí jí přála.

02.01.2017 4 z 5

Alžběta - Císařovna proti své vůli Alžběta - Císařovna proti své vůli Brigitte Hamann

Nejlepší životopis o mé nejoblíbenější panovnici. Skvěle posloužil při psaní seminární práce.

Tři anglické lásky Tři anglické lásky Ivana Mudrová

Skvělá knížka. Dostala jsem ji k narozeninám a moc mě potěšila, protože všechny zmíněné spisovatelky zbožňuju. Líbí se mi detailní popisy míst, života spisovatelek a seznam filmových adaptací. Doporučuji všem milovnicím klasické anglické literatury!

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Tato kniha na mě neskutečně silně zapůsobila. Doporučuji.

Sever a Jih. Díl I. Sever a Jih. Díl I. Elizabeth Gaskell

Nádherný příběh s nádechem Jane Austenové. Spojení romantiky se sociálními problémy Anglie 19. stoleti se opravdu povedlo.

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Má nejoblíbenější kniha. Naprosto ji zbožňuji, stejně jako filmové zpracování

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Moc krásná a smutná kniha. Nejedna slza při čtení ukápla. Moc se mi líbilo i filmové zpracování. Doporučuji

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Jedna z nejlepších knih! Ráda se k ní vracím a rozhodně všem doporučuji