Alžběta - Císařovna proti své vůli

Alžběta - Císařovna proti své vůli obálka knihy
Mé hodnocení:

Biografie císařovny Alžběty z pera známé rakouské historičky. Císařovna Alžběta, zvaná Sisi, jedna z nejkrásnějších žen Evropy, nebyla na trůně šťastná. Hrad ve Vídni byl pro ni žalářem, nenáviděla svou tchyni, vladařské, manželské a mateřské povinnosti se jí staly přítěží. Po sebevraždě jediného syna Rudolfa ji ovládla touha po smrti, bloudila světem, ale klid nenalezla....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11585/alzbeta-cisarovna-proti-sve-vuli-InI-11585.jpg 4.644
Literatura naučná, Biografie a memoáry, Historie
Vydáno, Brána

Elisabeth, Kaiserin wider Willen, 1986

Kniha Alžběta - Císařovna proti své vůli

eliska-n
23.06.2018

Výborná kniha, mohu jen doporučit.

Martin12345
23.03.2018

Nejlepší kniha o Sisi

DanteAlighieri
18.12.2017

Opravdu dobrý životopis, čtivě podaný, plný zajímavostí. Četla jsem ho už dvakrát a určitě ne naposled.

evask
23.09.2017

Poutavě napsané.

Michalka98
31.12.2016

Nejlepší životopis o mé nejoblíbenější panovnici. Skvěle posloužil při psaní seminární práce.

Sisssi
30.09.2016

Prozatím to nejlepší, co o Alžbětě vyšlo.

AllyKumari
06.08.2016

Excelentní biografie prozkoumávající všechno to, co činí mýtus o císařovně Sisi tak zajímavým. Líbilo se mi, že kniha byla rozvržena po kapitolách tématicky na rozdíl od klasičtějšího chronologického přístupu, jedinou výtku musím vznést proti českého překladu. Krom toho, že někde působil těžkopádně ze slohového hlediska, se v knize objevovaly faktické chyby, které byly zaviněny neznalostí překladatele. Jeden příklad za všechny: vdova po císaři Fridrichu III. Pruském se jmenovala Viktorie (a byla dcerou královny Viktorie Anglické), nicméně v knize je z ní "císařovna Frederika" - špatný překlad německého "Kaiserin Friedrich", což ale znamená "žena císaře Fridricha".

1v8na
23.07.2016

Životopis byl velmi propracovaný a detailní, což se mi velmi na této knize velmi líbilo. Více na pravdivosti přidaly na knize odkazy na dopisy a skutečnosti a jiné historické prameny.
Sisi byla velmi velmi zajímavá osobnost, s tím, že jedinou nevýhodu měla v tom, že byla tichá, uzavřená do sebe a občas mi přišla nespolečenská a právě to, že si vzala císaře, pro ni byl největší trest.
Neměla moc ráda různé audience a protokoly a styk s mnoha lidmi, neměla se ani moc v lásce s tchýní.
Její život nebyl moc naplněn štěstím a právě tato kniha nám Sisin život velmi přiblíží a dá nám možnost udělat si obrázek.