Alžběta - Císařovna proti své vůli

Alžběta - Císařovna proti své vůli https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11585/bmid_alzbeta-cisarovna-proti-sve-vuli-InI-11585.jpg 5 55 20

Biografie císařovny Alžběty z pera známé rakouské historičky. Císařovna Alžběta, zvaná Sisi, jedna z nejkrásnějších žen Evropy, nebyla na trůně šťastná. Hrad ve Vídni byl pro ni žalářem, nenáviděla svou tchyni, vladařské, manželské a mateřské povinnosti se jí staly přítěží. Po sebevraždě jediného syna Rudolfa ji ovládla touha po smrti, bloudila světem, ale klid nenalezla.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Brána

Elisabeth: Kaiserin wider Willen , 1986

Emik87
17.02.2024 5 z 5

Knížka poskytuje velmi kvalitní vhled do života císařovny i celého dvora a císařství. Rozhodně stojí za přečtení.

Booky84
17.06.2023 5 z 5

Skvěle zpracovaný životopis o velmi zvláštní a nevšední ženě. Líbí se mi rozdělení kapitol, citace básní i obrazová příloha.

AlcaLou
28.09.2021 5 z 5

To nej o cisarovne, co si muzete precist. Obzvlaste pokud ji mate zidealizovanou, jako jsem diky filmum mela castecne i ja, dozvite se, ze ve skutecnosti to byl spis hodne zvlastni clovek. Ja bych si s ni rozhodne nerozumela.

eliska-n
23.06.2018

Výborná kniha, mohu jen doporučit.

Martin12345
23.03.2018 5 z 5

Nejlepší kniha o Sisi

DanteAlighieri
18.12.2017 5 z 5

Opravdu dobrý životopis, čtivě podaný, plný zajímavostí. Četla jsem ho už dvakrát a určitě ne naposled.

evask
23.09.2017 5 z 5

Poutavě napsané.

Michalka98
31.12.2016 5 z 5

Nejlepší životopis o mé nejoblíbenější panovnici. Skvěle posloužil při psaní seminární práce.

Sisssi
30.09.2016

Prozatím to nejlepší, co o Alžbětě vyšlo.

AllyKumari
06.08.2016 5 z 5

Excelentní biografie prozkoumávající všechno to, co činí mýtus o císařovně Sisi tak zajímavým. Líbilo se mi, že kniha byla rozvržena po kapitolách tématicky na rozdíl od klasičtějšího chronologického přístupu, jedinou výtku musím vznést proti českého překladu. Krom toho, že někde působil těžkopádně ze slohového hlediska, se v knize objevovaly faktické chyby, které byly zaviněny neznalostí překladatele. Jeden příklad za všechny: vdova po císaři Fridrichu III. Pruském se jmenovala Viktorie (a byla dcerou královny Viktorie Anglické), nicméně v knize je z ní "císařovna Frederika" - špatný překlad německého "Kaiserin Friedrich", což ale znamená "žena císaře Fridricha".

1v8na
23.07.2016 4 z 5

Životopis byl velmi propracovaný a detailní, což se mi velmi na této knize velmi líbilo. Více na pravdivosti přidaly na knize odkazy na dopisy a skutečnosti a jiné historické prameny.
Sisi byla velmi velmi zajímavá osobnost, s tím, že jedinou nevýhodu měla v tom, že byla tichá, uzavřená do sebe a občas mi přišla nespolečenská a právě to, že si vzala císaře, pro ni byl největší trest.
Neměla moc ráda různé audience a protokoly a styk s mnoha lidmi, neměla se ani moc v lásce s tchýní.
Její život nebyl moc naplněn štěstím a právě tato kniha nám Sisin život velmi přiblíží a dá nám možnost udělat si obrázek.

zbt81
02.11.2015 5 z 5

Napriek niektorým už prekonaným tvrdeniam (zlý vzťah medzi Alžbetou a Žofiou) je táto kniha mojou najobľúbenejšou biografiou o cisárovnej Alžbete. Rada sa k nej príležitostne vraciam.

lalaserka
24.08.2015 5 z 5

Ahoj, četla jsem už hodně knížek o Alžbětě, ale tahle je jedna z nejlepších.

Alixe
16.06.2015 5 z 5

Úžasná knížka,plná citací z dopisů a podobně.Nejsem velký čtenář,ale tahle mě naprosto pohltila....:)

maryzka
19.01.2015 3 z 5

Nejlepší biografie o císařovně zvané,, Sissy" , kterou kniha vykresluje bez mýtu bez příkras, ukazuje ji i jako člověka se silnými i slabými stránky povahy, ukazuje její vztah k dětem, manželovi i vůči císařskému dvoru. Při čtení této knihy napadne člověka, zda by při jiné povaze udržela císařství.

JeKa
13.06.2013 5 z 5

Kniha "Alžběta, císařovna proti své vůli" je jedním z nejuznávanějších životopisů této proslulé císařovny. Ačkoliv jej významná rakouská historička, Brigitte Hamannová, sepsala již v první polovině 80.let, jedná se dosud o nepřekonané dílo. Sisi je zde představována z rozličných úhlů pohledu a tento portrét je odprostěn od nostalgického romantického zabarvení, tak typického pro slavné filmy s Romy Schneiderovou (nic proti nim). Zcela poprvé je pak k analýze Alžbětiny osobnosti použito i jejích dlouho nepřístupných básní, pamětí její dvorní dámy Idy Ferencziové a deníku její nejmilovanější dcery Marie Valerie (ten nedávno vyšel i u nás). Z odborného hlediska tedy není co vytknout, kromě toho je však celá sonda napsána velmi čtivou formou a, ač zcela objektivní, umožňuje se se zcela ponořit do světa před více než 150 lety. Autorka se nijak neostýchá narušit dosud zakořeněný obraz jedné z nejkrásnějších žen světa a přesto neupadá do bohapustého bulvarizování... mohu jen doporučit!

floranova
07.01.2013 5 z 5

Hodnotím velmi pozitivně. Nejlepší životopis o Sissi, který jsem zatím četla.

mončičáček
04.05.2012 5 z 5

Jednoznačně nejlepší knížka o Alžbětě Bavorské !!!! Četla jsem ji několikrát a určitě se k ní zase vrátím.

maruna
13.10.2011 5 z 5

Spisovatelka je historička a na základě faktů nám předkládá, jak to všechno doopravdy bylo.
Život krásné císařovny byl podrobně rozebrán a udělá čtenáři dokonalý obraz i o době, ve které žila. Autorce hodně pomohly i básně, které císařovna Alžběta, zvaná Sisi, napsala a jsou zde citovány. Rozhodně stojí za přečtení.

bai.Cerna
13.08.2011 5 z 5

Mám ráda Sisi, tuto zajímavou historickou postavu, a v uvedené knize je její život čtivě vylíčen.