Michalka98 Michalka98 komentáře u knih

Lakomec Lakomec Molière (p)

Vtipná a jednoduchá hra, která obsahuje výbornou sondu do duše posedlé penězi. Hvězdičku pouze strhávám za ten na můj vkus překombinovaný závěr.

18.02.2018 4 z 5

Toulky literární Anglií Toulky literární Anglií Hana Parkánová-Whitton

Skvělá kniha, která je jako stvořená pro milovníky anglické literatury.

30.01.2018 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Jsem naprosto nadšená! Stejně jako v případě knihy Poslední dopis od tvé lásky jsem i tady byla ohromena příběhem a vyprávěním autorky. A musím říct, že se neztotožňuji s názorem většiny, protože mně tato kniha přišla o kousek lepší než Poslední dopis od tvé lásky. Do knihy jsem se okamžitě začetla, přečetla jsem ji za dva dny a myslím, že kdybych měla více času "zhltla" bych ji za jeden den. Doporučuji!!

19.01.2018 5 z 5

Šest žen Jindřicha VIII. Šest žen Jindřicha VIII. Paul Rival

Hned po přečtení první stránky mi bylo jasné, že se nebude jednat o klasickou historickou knihu. Trochu mě to vyděsilo, protože autor si opravdu "nebere servítky". Každopádně kniha je čtivá, svižná, hodně informací si zapamatujete. Nicméně na můj vkus byla příliš opřená o autorovy domněnky. Přesto doporučuji k přečtení.

13.01.2018 4 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Tak jsem zřejmě našla dalšího skvělého britského autora. Skvělá knížka s napínavým dějem, výborně vymyšlenou zápletkou a nečekaným koncem (i když jsem vraha tak trochu tušila). Určitě si přečtu i další díla sira Doyla.

06.01.2018 5 z 5

Plešatá zpěvačka / Židle Plešatá zpěvačka / Židle Eugène Ionesco

Hodnoceno dílo Plešatá zpěvačka: Absurdní drama ráda nemám, protože na můj vkus je příliš absurdní :). Toto dílo mě však bavilo, protože skvěle zobrazuje častou nesmyslnost lidské konverzace a neschopnost porozumění.

28.12.2017 4 z 5

Devatero pohádek Devatero pohádek Karel Čapek

Moc pěkné pohádky, doporučila bych je však spíše starším dětem. Čapek opět použil nádherný jazyk a ukázal, jak je čeština rozmanitá. Moc se mi líbilo, že se děti nenásilnou formou seznámí se slovy z několika oborů či poznají zákonitosti přírody.

25.12.2017 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Příběh, který na několika málo stránkách zachycuje odvěký boj člověka s přírodou. Boj, který člověk vždy musí prohrát, protože ve své namyšlenosti si neuvědomuje sílu a genialitu přírody. Kniha se dobře četla, ale vadila mi přemíra monologů nad dialogy. Každopádně doporučuji k přečtení.

21.12.2017 4 z 5

Mše pro Medicejské Mše pro Medicejské Richard Dübell

Povedená historická detektivka, sympatický hlavní hrdina, nečekaný konec. Jen mi občas nepřišlo, že by se kniha odehrávala v 15. století. Toť můj subjektivní názor. Každopádně doporučuji všem milovníkům historie.

28.11.2017 4 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Největší předností této knihy je to, že je opravdu výjimečně čtivá. Stránky vám ubíhají samy od sebe takže ani nepostřehnete konec. Příběh rozhodně není špatný, ale největší problém vidím v tom, že jsem se absolutně nedokázala ztotožnit s chováním hlavních hrdinů, ačkoliv jsem v jejich věkové kategorii. No, možná je to jenom tím, že nežiju "v zemi neomezených možností" a tím, že nejsem dcerou miliardáře. Četby nelituju, je to dobrá oddechovka, ale rozhodně nejsem z knihy tak unešená, jako jiní čtenáři. Pokračování si nejspíš přečtu, ale až.......... někdy. Rozhodně nepotřebuju další díl okamžitě. Dávám 3,5 hvězdy.

17.11.2017 3 z 5

První dojmy První dojmy Charlie Lovett

Krásné, kniha naprosto splnila má očekávání. Líbilo se mi časové prolínání, kdy jsme se potkali s mladou Jane Austenovou. Je pravda, že ten kriminální závěr bych klidně vypustila, ale celkový dojem knihy nezkazil. Ještě mě také trochu mrzelo, že Erik nedostal více prostoru a možná to, že Richard Mansfield je smyšlený (i když jsem se dočetla, že v 19. století žil herec toho jména). To jsou ale opravdu maličkosti :) Nejvíce mě dojala poslední část ve které vystupuje naše slavná spisovatelka. To i slzička ukápla. Hlavně oceňuji, že autor Prvních dojmů má Jane Austenovou upřímně rád, to bylo cítit z každé stránky. Čtení jsem si báječně užila, nemohla jsem se odtrhnout, a proto doporučuji všem fanynkám slečny Austenové.

11.11.2017 5 z 5

Sněhová královna Sněhová královna Hans Christian Andersen

Pro mě nejoblíbenější pohádka od Andersena. Pohádka je kouzelně napsaná, místy smutná, ale láska nakonec vítězí i nad Sněhovou královnou.

05.11.2017 5 z 5

Velitelovo děvče Velitelovo děvče Pam Jenoff

Kniha to byla příjemá, velice dobře se četla. Mrzelo mě však, že atmosféra války zde není přesvědčivě cítit tak, jak bych si představovala a konec této knihy byl na můj vkus příliš otevřený. Jinak se však jednalo o vcelku zajímavý příběh.

29.10.2017 4 z 5

Cesta kolem světa za osmdesát dní Cesta kolem světa za osmdesát dní Jules Verne

Moje první Verneovka. Důvod, proč jsem si vybrala Cestu kolem světa za 80 dní byl ten, že již od malička miluji animovaný seriál (úvodní znělku znám nazpaměť dodnes) a také jsem viděla dvě filmová zpracování. Příběh je to úžasný, napsaný s lehkostí a jemnou dávkou humoru. I když jsem dávno znala konec příběhu, fandila jsem anglickému gentlemanovi, aby sázku vyhrál. Ze své cesty si nakonec přivezl to nejcennější - lásku ☺

26.10.2017 5 z 5

Audience Audience Václav Havel

Možná se na mě budete zlobit, ale tato (naštěstí tak krátká divadelní hra) se mi opravdu nelíbila. Možná nechápu absurdní drama, ale neustále se opakující dialogy mě jenom rozčilovaly, jakoby autor nevěděl, co jiného má napsat. Význam tohoto díla je dle mého názoru čistě politický, ale bohužel ne literární. Dost mě tedy mrzí, že je Audience na seznamu povinné četby s takovými velikány dramatu jakými byli Shakespeare nebo Čapek. Možná jsem příliš mladá a nezkušená, abych toto dílo dokázala pochopit. Třeba si k němu dokážu najít cestu za pár let, ale dost o tom pochybuji.

15.10.2017 1 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Česká klasika, která je zajímavá spíše po stránce jazykové než po stránce dějové. Obdivuji, jak si pan Vančura s jazykem pohrál, jaké slovní obraty vymyslel. Nicméně, já mám ráda, když se v knize něco děje a to jsem tu bohužel postrádala.

12.10.2017 3 z 5

Cizinec Cizinec Albert Camus

Z této knihy jsem velmi rozpačitá, protože nějak nechápu to šílenství kolem ní. První polovina knihy mě vůbec nebavila, hlavní hrdina mi byl nesympatický, nelíbil se mi jeho postoj k životu. Prakticky ho nic nezajímalo, nic pro něho nebylo důležité. Druhá polovina mě již bavila více. Jsem ráda, že jsem se seznámila s dalším literárním směrem, v tomto ohledu kniha skvěle posloužila, ale znovu už ji číst nebudu.

26.09.2017 3 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Mistrně napsané dílo, které ukazuje, že dobrá myšlenka může být snadno zneužita a převrácena lidmi, kteří usilují pouze o vlastní prospěch. Nejvíce mě zaujal ten konec. Ano, chování lidí a prasat je někdy téměř identické.

09.09.2017 5 z 5

Fantom Opery Fantom Opery Gaston Leroux

Ach jo, to byl tak krásný a zároveň smutný příběh. Erika mi bylo neskutečně líto, mohl být dobrým člověkem, ale trpěl nepřízní osudu a hlavně absencí lásky. Snad byl v závěru alespoň trochu šťastný, když získal polibek milované ženy.

07.09.2017 5 z 5

Deník Deník Anne Frank

Toto se mi opravdu těžko hodnotí. Protože jak můžu hodnotit životy osmi naprosto odlišných lidí, kteří spolu museli nedobrovolně strávit dva roky v těžkých podmínkách a každý den se museli bát o svůj život? Jak můžu hodnotit něco, co si nedovedu představit? Proto můžu jen smeknout, Anne. Smeknout před tvým literárním talentem a před tvou schopností popisovat i ty nejhorší chvíle s nadhledem a ironií. Tvůj deník by si měl přečíst každý a zvláště ti, kteří jsou tak hloupí a mají tu drzost, že i dnes obhajují nacismus. Navzdory všemu sis splnila svůj sen a stala ses slavnou spisovatelkou. Tvůj odkaz tak žije dál a jen my ho můžeme chránit a postarat se o to, aby nebyl zašlapán do země.

02.09.2017 5 z 5