Michalka98 Michalka98 komentáře u knih

Naše milá Sisi Naše milá Sisi Gabriele Praschl-Bichler

Kniha se mi moc líbila. Přináší zcela jiný pohled na Sisi a její rodinu a dozvíme se zde také spoustu informací o životě její tchýně Sofie. Je pravda, že se nás autorka snaží přesvědčit o své pravdě a také bych dopisy více oddělila od textu autorky, ale i tak hodnotím plným počtem hvězd, protože kniha je zajímavá a pro mě jedna z nejlepších o Sisi.

29.06.2018 5 z 5

Kniha je nádherná nejen po stránce grafické, ale také po stránce jazykové a obsahové. Příběh se nádherně četl, byl poetický a také jsem zde seznámila s haiku. Hvězdičku strhávám jen za ten konec, protože mne zklamal.

24.06.2018 4 z 5

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (ilustrované vydání) Harry Potter a vězeň z Azkabanu (ilustrované vydání) J. K. Rowling (p)

Ilustrované vydání je naprosto nádherné!

22.06.2018

Větrná hůrka rodiny Brontëových Větrná hůrka rodiny Brontëových Hana Parkánová-Whitton

Tuhle knihu si musí přečíst každý milovník sester Brontëových! Příběh je čtivý a paní autorka se drží historických skutečností. Když jsem knihu četla, měla jsem pocit, že jsem součástí děje, že se procházím s Charlotte, Emily, Anne a Branwellem po vřesovišti. Chtělo se mi zakřičet na Branwella, aby se konečně probral a nemrhal svým talentem. Kniha pro mě, jako pro milovnici sester Brontëových, byla neskutečným čtenářským zážitkem, často i slzička ukápla. Doporučuji!

21.06.2018 5 z 5

Mildred Pierceová Mildred Pierceová James M. Cain

Kniha není špatná. Líbil se mi autorův styl a také období, které pro svůj příběh zvolil. Vadilo mi však to, že žádná postava ve mně nevyvolávala emoce, přišlo mi, že sám autor ke všem zaujal neutrální stanovisko. Začátek knihy byl na můj vkus natahovaný a konec zase neskutečně zrychlený. Posledních sto stran se v knize téměř nic neděje, děj rychle přeskakuje o několik let dopředu a na posledních osmi stranách nás autor zahrne tolika událostmi, že jsem se nestačila divit. Přesto nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila, byla svým způsobem zajímavá a já jsem ráda, že jsem poznala dalšího autora. Dávám 3,5 hvězdičky.

11.06.2018 3 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Jedna z mých nejoblíbenějších knih od této autorky. Napínavý, originální příběh, při jehož četbě vám tuhne krev v žilách. Samozřejmě nechybí nečekaný závěr. Je neuvěřitelné, jaký příběh Agatha Christie vytvořila na motivy dětské říkanky.

10.06.2018 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Upřímně musím říct, že jsem od této knihy nic neočekávala, ale přesto, nebo možná právě proto, jsem příjemně překvapená. Kniha se lehce četla a byla plná zajímavých myšlenek. Sice to není dílo, které bych si chtěla přečíst znovu, ale přesto hodnotím pozitivně a doporučuji.

05.06.2018 4 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Skvělá kniha, která na pár stranách popisuje de facto zánik civilizace. Příběh je úžasný, ale zároveň děsivý, protože k tomuto stádiu jsme se již přiblížili a možná už jsme v jeho začátku. Líbily se mi také myšlenky, které celé dílo doplňovaly. Doporučuji k přečtení i k zamyšlení.

01.06.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Z této knihy jsem naprosto nadšená. Byla čtivá, napínavá a zároveň děsivá. Co když se něco podobného děje vedle nás? Dokázali bychom poznat, že něco není v pořádku? Nebo se necháme omámit zevnějškem a penězi? Knihu jsem zvládla přečíst za jeden večer. Doporučuji.

24.05.2018 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Musím říct, že kniha se mi poměrně špatně hodnotí. Líbí se mi zajímavý způsob vyprávění a také jazyk. Samotný příběh mi přišel velmi zvláštní, celou dobu jsem měla pocit, že se děj odehrává spíš někde v USA. Nejspíš proto, že mi spousta věcí do českého prostředí neseděla. Nemůžu si pomoct, ale místy byl příběh na můj vkus zvrácený a některé situace jsem těžko přijímala. Nicméně ke konci příběh zajímavě gradoval, rozuzlení bylo také nápadité ( taková varianta mě nenapadla ), ale konec zase příliš useknutý. Celkově tedy 2,5 - 3 hvězdy.

16.05.2018 3 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Nemám příliš ve zvyku kupovat si nejaktuálnější novinky na knižním trhu, ale zde jsem neodolala a knihu jsem si pořídila. Kniha mě zaujala, byla čtivá a napínavá. Jenom jsem čekala mnohem více zvratů, hodně událostí jsem předpovídala a ten konec mě maličko rozladil. Přesto se mi kniha líbila a doporučuji.

25.04.2018 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Knihu jsem dlouho odkládala, protože jsem neměla náladu číst něco tak morbidního. Nakonec se mi však líbila, skvěle zde byla vykreslena psychologická přeměna hlavního hrdiny. Také jazyk na mě udělal dojem. Jen jsem tak nějak očekávala, že budu po celou dobu napjatá a že kniha ve mně vyvolá více emocí. To se úplně nestalo, a proto ta hvězdička dolů.

22.04.2018 4 z 5

Milostné dopisy slavných mužů 1 Milostné dopisy slavných mužů 1 kolektiv autorů

Kniha mi dala přesně to, co jsem očekávala. Milé, nenáročné čtení, pro romantiky jako stvořené. Bylo zajímavé vidět slavné muže i z jiného úhlu pohledu. Každopádně mě některé dopisy i pobavily, zvláště od lorda Byrona či Jindřicha VIII. Zrovna těmto dvěma nevěřím ani slovo. :)

15.04.2018 5 z 5

Hotel Sacher Hotel Sacher Rodica Doehnert

Upřímně musím říct, že jsem v rozpacích. Kniha má nádhernou obálku, je čtivá a odpočinková, ALE.........když se kniha jmenuje Hotel Sacher, tak předpokládám, že se děj bude výhradně točit kolem HOTELU SACHER a maximálně zde bude nějaká vedlejší linie, která příběh oživí. Jenomže v této knize je vedlejší linií právě onen hotel Sacher a hlavní část příběhu tvoří naprosto smyšlený příběh smyšlených postav. Dle mého názoru funguje Sacher v této knize pouze jako kulisa, jako marketing. To je velká škoda, protože Vídeň miluji a Sachrův dort rovněž, a proto si myslím, že by kniha působila lépe, kdyby opravdu pojednávala o legendárním hotelu. Naopak však musím pochválit poslední část knihy, kdy si autorka s rozuzlením života postav opravdu vyhrála. Celkově tedy dávám 3,5 hvězdy.

07.04.2018 3 z 5

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské William Shakespeare

Shakespeare, který pohladil po duši. Vtipná, originální hra, která zachycuje vše, co se může stát během jedné svatojánské noci.

06.04.2018 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Moc krásná kniha, která se od běžných příběhů liší tím, že je vyprávěna z pohledu kočky. Díky tomu jsem se při četbě často pousmála, protože bylo opravdu roztomilé, jak kočička popisovala běžný život ze svého úhlu pohledu. Kniha je napsána tak milým způsobem, že vás opravdu chytne za srdce.....především milovníky koček. Možná by někdo mohl namítnout, že se v knize toho moc neděje, ale já jsem si při četbě opravdu odpočinula a navíc se něco nového dozvěděla. Doporučuji.

29.03.2018 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Mně se kniha moc líbila. Realisticky vylíčila vztahy mezi personálem a rodinou, zobrazila tři sourozence, kteří nemají ponětí o běžném životě a jejich postupné, i když ne úplné probuzení. Musím říct, že závěr mě opravdu překvapil a těším se na druhý díl.

25.03.2018 5 z 5

Můj dědeček by mě popravil Můj dědeček by mě popravil Nikola Sellmair

Kniha přináší zcela jiný pohled na 2. světovou válku. Vypráví příběh ženy, která ji nezažila, ale přesto ovlivňuje její život. V průběhu knihy se hlavní protagonistka snaží vyrovnat se šokujícím odhalením a nejednou mě napadlo, jak bych tuto situaci zvládala já. Konec mi přišel už zdlouhavý, ale rozhodně je to zajímavá četba a doporučuji k přečtení.

06.03.2018 4 z 5

Vyšetřování ztráty třídní knihy Vyšetřování ztráty třídní knihy Zdeněk Svěrák

Skvělá hra o životě největšího českého nedoceněného génia. Inteligentní český humor je prostě dokonalý.

24.02.2018 5 z 5

Georgette píše otci Georgette píše otci Anne Gesthuysen

Moc krásný a dojemný příběh. Mám ráda knihy, které mě obohatí o znalosti, tady konkrétně jsem se dozvěděla něco o francouzských malířích z konce 19. a začátku 20. století. Hvězdičku ubírám jen za příliš pomalý začátek. Doporučuji k přečtení především milovníkům umění.

22.02.2018 4 z 5