Georgette píše otci

Nevšední rodinná historie propletená s okázalým životem francouzské malířky. Když se Lilie dozví, že otec její kamarádky Hanny je těžce nemocný, okamžitě se za nimi vydá na cestu do Dolního Porýní, protože je považuje za svou náhradní rodinu. Ve svém pařížském bytě ale před odjezdem překvapí lupiče, který chce ukrást starý obraz. Vetřelec prchne a Lilie v rámu obrazu najde tajemný dopis. Protože ví, jak moc Hannin otec miluje tajemství, rozhodne se vzít poškozený obraz s sebou do Xantenu. Tamní restaurátor učiní další zajímavý objev a Hannin otec naléhá, aby se vydali na poslední společnou cestu za rozluštěním záhady starého obrazu. Trojice pátrá po dalších stopách ve Francii i na Antilách a dozvídá se o fascinujícím životě malířky, která byla Liliinou vzdálenou příbuznou. Kniha je tak vtipná, smutná a potřeštěná jako život sám....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/295446/georgette-pise-otci-FRv-295446.jpg 3.835
Literatura světová
Vydáno:, Host

Sei mir ein Vater (2015)

Kniha Georgette píše otci

bosorka
30.07.2018

Taková ta kniha, jak nedokážete zdůvodnit, proč ji neoceníte víc. Protože se vám vlastně i líbí, baví vás ji číst, ale něco navíc tam prostě chybí. Něco, co ji nakonec udělá průměrnou. Nejvíc mě zaujaly osudy Georgette Agutte a nakonec mě i překvapilo, že je to reálná postava, o níž jsem vůbec nic netušila. Míň mě bavilo samotné pátrání po obrazu, spousta věcí mě trkla daleko dřív, než byla odhalená. Příběh Lilie, Hanny a Hermanna byl nakonec možná to, co zbytečně roztříštilo linku týkající se malířů a politiky přelomu 19. a 20. století.

Michalka98
22.02.2018

Moc krásný a dojemný příběh. Mám ráda knihy, které mě obohatí o znalosti, tady konkrétně jsem se dozvěděla něco o francouzských malířích z konce 19. a začátku 20. století. Hvězdičku ubírám jen za příliš pomalý začátek. Doporučuji k přečtení především milovníkům umění.

Dagmar23
25.12.2017

Hezká kniha, pěkně napsaný děj, který ale je bohužel tak pomalý, že jsem se do čtení musela chvílemi nutit. Připouštím však, že někteří čtenáři právě klidné, nenáročné téma vyhledávají. Takže knihu hodnotím tak nějak půl na půl. Nechci ji úplně odsoudit, to vůbec ne. Mám ráda knihy, ve kterých je ukryto hodně citů. Jen má prostě svoje mouchy. :)

Anie94
04.12.2017

Moc krasna a citliva knizka. Libil se mi i otevreny konec a pribeh Georgette a Marcela a i pribeh Lilie, Hermana a Hanny v moderni dobe.

Mickey103
28.10.2017

Moc se mi líbila, hlavně ta historická část o malířce a jejim tajemném obraze.

Alma-Nacida
19.08.2017

Oddychovka, nic moc světoborného, ale neurazí.

soukroma
18.07.2017

Čtivé a zajímavé, obě dějové linky. Nahlédnutí do (před)válečné Evropy přelomu 19. a 20. století nejen prostřednictvím změn malířských škol, ale i politiky, bylo příjemné i poučné. I když Matisse nemám nijak v lásce, bavilo mě dozvědět se něco o jeho tvorbě a životě, stejně jako zmínky o jiných významných malířích té doby, kteří se příběhem osobně mihli, byť patřili k různým uměleckým směrům, jako Pissarro, Renoir, Picasso či Modigliani.

tereza1198
17.07.2017

Hezká kniha, lehce předvídatelná. Více mě bavila ta historická část.

prolínání minulosti a současnosti

Anne Gesthuysen