Georgette píše otci

od:

Georgette píše otci

Nevšední rodinná historie propletená s okázalým životem francouzské malířky. Když se Lilie dozví, že otec její kamarádky Hanny je těžce nemocný, okamžitě se za nimi vydá na cestu do Dolního Porýní, protože je považuje za svou náhradní rodinu. Ve svém pařížském bytě ale před odjezdem překvapí lupiče, který chce ukrást sta... celý text

Nevšední rodinná historie propletená s okázalým životem francouzské malířky.

Když se Lilie dozví, že otec její kamarádky Hanny je těžce nemocný, okamžitě se za nimi vydá na cestu do Dolního Porýní, protože je považuje za svou náhradní rodinu. Ve svém pařížském bytě ale před odjezdem překvapí lupiče, který chce ukrást starý obraz. Vetřelec prchne a Lilie v rámu obrazu najde tajemný dopis. Protože ví, jak moc Hannin otec miluje tajemství, rozhodne se vzít poškozený obraz s sebou do Xantenu. Tamní restaurátor učiní další zajímavý objev a Hannin otec naléhá, aby se vydali na poslední společnou cestu za rozluštěním záhady starého obrazu. Trojice pátrá po dalších stopách ve Francii i na Antilách a dozvídá se o fascinujícím životě malířky, která byla Liliinou vzdálenou příbuznou. Kniha je tak vtipná, smutná a potřeštěná jako život sám. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/295446/georgette-pise-otci-FRv-295446.jpg 3.822
Originální název:

Sei mir ein Vater (2015)

Žánr:
Literatura světová
Vydáno:, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Přidat komentář
soukroma
18. července

Čtivé a zajímavé, obě dějové linky. Nahlédnutí do (před)válečné Evropy přelomu 19. a 20. století nejen prostřednictvím změn malířských škol, ale i politiky, bylo příjemné i poučné. I když Matisse nemám nijak v lásce, bavilo mě dozvědět se něco o jeho tvorbě a životě, stejně jako zmínky o jiných významných malířích té doby, kteří se příběhem osobně mihli, byť patřili k různým uměleckým směrům, jako Pissarro, Renoir, Picasso či Modigliani.

tereza1198
17. července

Hezká kniha, lehce předvídatelná. Více mě bavila ta historická část.

SBH
07. května

Zpravidla nemám dvě roviny vyprávění ráda, ale tentokrát působil tento styl svěže. Detektivní pátrání po tajemném obrazu neprobíhalo nijak dramaticky, o to víc bylo uvěřitelné. V příběhu Georgette je úchvatně popsán hluboce láskyplný vztah dvou lidí a zároveň trápení malířky, která geniálně rozpozná největší velikány své doby dávno před oficiálními kritiky, nicméně sama dobře vidí, že její talent nedosahuje obdobného mistrovství. Naproti tomu Lilii díky událostem svitne naděje, jak vyřešit a ukotvit vlastní život. Kniha je laskavá a moudrá. A mimo jiné naprosto nenásilnou formou čtenáře poučí o slavných malířích impresionismu a fauvismu.

heliholt
27. února

Kniha se dobře četla, ale příběh mne trošičku
zklamal.

zuzana2599
23. února

Zajímavá a spletitá rodinná historie - příběh Lily je propletený s životem její vzdálené příbuzné, francouzské malířky Georgette Aguttové.
Bylo to poklidné a příjemné čtení, nakoukla jsem do prostředí bohémského světa malířů, umělců a politiků, dojímala se silou lásky malířky a jejího muže Marcela...Je to hodnotné čtení, zajímavé i poučné, protkané city a rodinnou vazbou.

DariDerek
29. ledna

Za mě to tedy byla super kniha. Příběh, který zde sledujeme byl velmi poutavý a ať už máte nebo nemáte rádi malíře a jejich výtvory, tak po přečtení budete mít chuť navštívit nějakou galerii a kouknout se na ty mistrovské díla. :-) Recenze bude zveřejněna na Chrudimka.cz

Ivuska.09
24. ledna

Po přečtení Měsíčního svitu nad Paříží jsem hledala podobné dílo z oblasti výtvarného umění a historie. Tento požadavek kniha Georgette píše otci splnila. Vzhledem k tomu, že ústředním tématem je vyřešení záhady spojené s obrazem, tak čtenáře určitě upoutá - dočtete ji, abyste věděli, jak to celé dopadne. Oproti Měsíčnímu svitu nad Paříží je tato kniha určitě akčnější (ačkoli akce není cílem ani jedné z nich), autorčin styl psaní se mi také líbí (i přes závažná témata není příliš sentimentální), dvě dějové linie jsou krásně propojené a i toto dílo je založeno na skutečných postavách. Přesto se mi Měsíční svit nad Paříží líbil o maličko víc, doporučit však mohu oba příběhy.

Liduka
18. ledna

Kniha je napsaná částečně podle skutečné události. Malířka Georgette Aguttová skutečně existovala a byla vzdálenou příbuznou kamarádky autorky tohoto románu. Kniha je tak nějak o obyčejném životě malířky a jejích známých. Nečekejte nějaké zvraty, protože tam nejsou. Dokonce i záhada zmizelého obrazu měla celkem nezáživné rozuzlení. Za mě tedy slabý průměr.

iška
17. ledna

Pěkné počtení. I když román, má své reálné postavy. A je zajímavé podívat se na historii, o které si myslíme, že ji známe, skrz osobnosti, které v té historii trochu zapadly.

bookcase
03. ledna

Příjemné i dobrodružné čtení, které přibližuje svět malířů a bohémů.


Autor a jeho další knihy

Anne Gesthuysen

Anne Gesthuysen
německá, 1969

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených3x
v Přečtených27x
v Čtenářské výzvě8x
v Doporučených2x
v Knihotéce15x
v Chystám se číst29x
v Chci si koupit9x