Michalka98 Michalka98 komentáře u knih

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Moje první setkání s autorkou ( protože sehnat její knihy v knihovně je někdy téměř nadlidský výkon :) ) a musím říct, že mě navnadilo dostatečně na další díla. Poslední dopis od tvé lásky je mimořádně čtivě napsaná kniha, ve které se střídá několik časových rovin. Během četby jsem byla rozhodnutá dát knize čtyři hvězdičky, protože, hlavně ze začátku, tam na můj vkus bylo příliš nevěry najednou a taky Jennifer mi příliš sympatická nebyla. Ten konec mě však tak dostal, že i slzička ukápla a averze vůči Jennifer se taky vytratila. A navíc ty Anthonyho dopisy!! Která žena by po tom netoužila. Kniha nám taky ukazuje, že největší zhoubou pro ženu je vztah se ženatým mužem. Jednoduše doporučuji k přečtení všem ženám, protože tato kniha není jen sladkobolnou romancí, ale je protkaná realitou dnešního světa.

25.08.2017 5 z 5

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

Opět moc hezký romantický příběh. A bráškové jak jinak než úžasní :)

21.08.2017 5 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Pro mě nejlepší díl série. Anthonyho a Kate jsem si okamžitě zamilovala. Jejich slovní přestřelky jsou zábavné a duchaplné. Výborná oddechovka.

20.08.2017 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Příjemná oddechová četba. Sourozence Bridgertonovy jsem si naprosto oblíbila. Kéž bych i já měla tak úžasné starší bratry :)

20.08.2017 5 z 5

V zámku a podzámčí V zámku a podzámčí Božena Němcová

Dojemný příběh o střetu světa bohatých a chudých, o světě ve kterém bohatí bohatnou a chudí chudnou. Svět, kde bohatý nechápe chudého, protože kdo nezažije, nepochopí. Realita také dnešních dní, a proto dílo, i přes své stáří, patří právem do zlatého fondu české literatury.

15.08.2017 5 z 5

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Čtivě napsaný příběh s originální zápletkou. Takže jedinou vadou na kráse ( ovšem to není vina autorky ) je to, že jsem díky televiznímu zpracování věděla, kdo je vrah. I tak jsem si ale pěkně početla a na pár místech se knižní zpracování od televizního liší, takže jsem se dozvěděla i detaily navíc.

11.08.2017 5 z 5

Titáni Titáni Leila Meacham

Jedním slovem..... úžasné. Nádherná kniha o tom, že milující rodina je nadevše a o ženě, která díky své pýše a marnivosti přišla o všechno. Nejvíce mě zasáhl dojemný příběh malé Rebeky, která dokázala s obrovským citem a přesto s dětskou nevinností nádherně recitovat verše a svou sladkou povahou si mě naprosto získala. Jen je škoda, že ani my příliš nerozumíme lidem kolem sebe a neposloucháme to, co se nám snaží, byť po svém, říct. Tak tomu bylo v případě této dívenky. Stejně jako Samantha, i já si vždy při četbě poezie na toto děvčátko vzpomenu.

02.08.2017 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Klasika nad klasiky, která i po více než 400 letech dokáže vzbudit emoce. Kdyby tak Shakespeare tušil, že se jeho nejslavnější dílo bude i po takové době hrát na divadelních prknech, bude základním stavebním kamenem pro mnoho dalších romantických knih a filmů a samozřejmě bude součástí povinné četby. Snad nejslavnější tragédie světové literatury, která se bude ještě dlouho hřát na výsluní.

26.07.2017 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Zábavná oddechovka o lidské hlouposti, která opravdu nezná mezí. Bohužel stále aktuální.

17.07.2017 5 z 5

Nadějné vyhlídky Nadějné vyhlídky Charles Dickens

Ubrala bych pár stránek, ale jinak nemám knize co vytknout. Dickens napsal moc krásný příběh, který má co říct čtenářům i dnes. Jsem ráda, že nakonec na radu přítele konec přepsal a já si tak opět mohla vychutnat nádherný příběh z mé milované Anglie 19. století. Rozhodně doporučuji k přečtení a určitě si nějaké Dickensovo dílo ještě přečtu.

11.07.2017 4 z 5

Evžen Oněgin Evžen Oněgin Alexandr Sergejevič Puškin

Toto dílo mě zaujalo okamžitě díky naprosto krásným veršům, ve kterých Puškin dokázal zobrazit jak emoce hlavních hrdinů, tak děj o nenaplněné lásce. Stále velmi aktuální kniha, která patří právem mezi povinnou četbu.

25.06.2017 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Úžasná, čtivě napsaná knížka, která mě rozhodně vzala za srdce. Silný příběh je ukázkou toho, že nejen válka sama o sobě, ale i doba po válce byla nesmírně krutá. Gerty mi bylo líto, bohužel v té době se poprávu rozzlobení Češi nezajímali o to, kdo byl a kdo nebyl nacista. Myslím, že kdybychom 2. světovou válku zažili ať už jako Češi nebo Židé, vnímali bychom Němce také jako zlo, kterého se musíme zbavit. Proto si myslím, že si dnes nedokážeme udělat objektivní úsudek. Jsem ráda, že nám tuto knihu zařadili do povinné četby a nám zbývá si jen uvědomit, jak dobře se máme dnes.

21.06.2017 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Už dlouho jsem se u knihy tak nepobavila. Kniha plná humoru, psána moc hezkým jazykem, díky které poznáte, že obyčejné situace lze prožívat neobyčejně. Příjemné zpestření maturitní četby.

09.06.2017 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Seriál podle stejnojmenné knihy zbožňuji​ již od malička, ale přesto jsem se ke knize dostala až teď v rámci povinné četby. Kniha je milá, úsměvná, plná dětské fantazie. Myslím, že je toto dílo poselstvím pro dospělé, aby se občas zastavili a zkusili svět znovu vnímat těma dětskýma očima, které zůstanou v každém z nás ať chceme či nechceme. A také je pro nás památkou na Karla Poláčka, který ji napsal během nejtěžšího období naší historie a přesto nám dokázal zanechat dílo v němž se objevuje radost ze života.

21.05.2017 4 z 5

Do svítání tvá Do svítání tvá Teresa Medeiros

Příjemná oddechová četba. A opravdu o něco lepší než dílo S vikomtem v ložnici, které má podobnou tématiku. Tato kniha má propracovanější příběh a charaktery. Našla jsem sice v knize pár míst, která mi přišla poněkud zvláštní (kdo četl, tak je určitě taky najde :) ) Byla to dobrá četba, četla jsem spoustu lepších knih, ale odpočinula jsem si :)

20.05.2017 4 z 5

S vikomtem v ložnici S vikomtem v ložnici Gayle Callen

Četla jsem na tuto knihu skvělé recenze, tak jsem si ji ze zvědavosti přečetla. Rozhodně to nebyla špatná četba. Knihu jsem přečetla téměř okamžitě, protože je svižně a jednoduše napsaná. Je velmi odpočinková, ale přeci jenom jsem zvyklá na dialogy Jane Austenové nebo Charlotte Bronteove a tady dílo místy pokulhává. Ani atmosféru viktoriánské Anglie jsem příliš necítila. Přesto její přečtení nebylo ztrátou času.

19.05.2017 3 z 5

R. U. R. R. U. R. Karel Čapek

Opět skvěle napsaný Čapkův příběh. Obdivuji jak dokázal předem analyzovat scénáře, které mohou vlivem techniky nastat. Obávám se, že jednou takto opravdu dopadneme, protože již dnes je spousta lidí otroky svých mobilních telefonů a jiných vymožeností. Další dílo, které nás má varovat před apokalypsou.

07.05.2017 5 z 5

Anička na horách Anička na horách Ivana Peroutková

Opět moc hezký příběh Aničky. Jen Anička ve městě se mi líbila o něco málo více, proto ta hvězdička dolů. Myslím, že tato série dokáže probudit v dětech lásku ke čtení.

05.05.2017 4 z 5

Anička ve městě Anička ve městě Ivana Peroutková

Četla jsem jako malá. Příběh Aničky jsem milovala. I dnes ráda po této knize sáhnu, protože je to milá, čtivá a uklidňující četba s krásnými ilustracemi. Doporučuji.

05.05.2017 5 z 5

Anglické listy Anglické listy Karel Čapek

Miluju Anglii a Čapka, a proto jsem si tuto knihu musela přečíst. Moc se mi líbily postřehy autora, který dokázal vykreslit to pozitivní i negativní na této krásné zemi, která dala světu dle mého názoru nejlepší literaturu. Četla jsem se zaujetím, mohu jen doporučit.

03.05.2017 5 z 5