Do svítání tvá

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Anglie 1806. Vévoda Gabriel Fairchild si svou srdnatostí v bitvě u Trafalgaru získal titul hrdiny, ale zaplatil za něj ztrátou zraku a víry v budoucnost. Zahořklý a odvržený milovanou ženou se uchýlí na rodinné panství na venkově, kde mu dělají společnost pouze loajální sluhové. Plný zloby na celý svět se protlouká jedním temným dnem za druhým a pozvolna si začíná připadat spíše jako zvíře než jako člověk. A právě v té době přijíždí na panství mladá sebejistá dáma Samantha Wickershamová. Má se stát Gabrielovou laskavou ošetřovatelkou, ale osud zamíchal karty jinak. Hned po první prudké hádce Samantha vypoví arogantnímu vévodovi válku, v níž místo zbraní používá břitký jazyk. Ani Gabriel není nadšen a označuje svou ošetřovatelku za protivnou ženskou, ale ve skrytu duše ho přitahuje její smysl pro humor a věcnost, s jakou odráží jeho návaly bolestínství. Nahlas sice prohlašuje, že ji nemůže vystát, avšak její přítomnost v něm vyvolává city, které už pokládal za navždy ztracené. Samantha pozvolna vnáší světlo do Gabrielova života i srdce a díky tomu oba poznávají, že některá tajemství a rozkoše je nejlepší odhalovat v temnotě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43369/do-svitani-tva-43369.jpg 4.6278
Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, Domino
Orig. název

Yours until dawn, 2004

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (43)

Kniha Do svítání tvá

Přidat komentář
Radka1727
07. ledna

Na harlequinku docela slušnej "level". Zajímavé odhalení a rozuzlení. Epilog mohl být propracovanější....

Nibiru
06.07.2020

Velmi dobrý námět ke zpracování, vylíčení hlavních hrdinů je úžasné, jejich vzájemný boj "kdo z koho" je místy velmi humorný, že se člověk z ničeho nic musí začít prostě chechtat, a pak zase zvážní o pár odstavců dál.... Jako obvykle titulní stránka knihy je nemožná, kdy hlavní hrdina nemá blond vlasy, ale tmavé.... Já nechápu, proč to vydavatel neumí pohlídat....
Souhlasím s názory níže, že některé scény byly přitažené za vlasy, ale tímto je autorka typická (viz. krvácení z tepny), anebo to, což podle mě knize na závěr uškodilo, že by Gabriel, tak zkušený muž a milenec, a navíc když měl namísto zraku,o který přišel, ostatní smysly mnohem citlivější, nepoznal, že v posteli má jednu a tutéž ženu?? Tomu jsem prostě neuvěřila. Ale jinak je kniha opravdu pěkně čtivá, Gabriel je vylíčený fantasticky, ať už jako morous nebo jako uzdravený hrabě, no a postava Samanty jako opatrovnice se mi taky líbila. Zápletka je zpracována dobře, protože člověk opravdu netuší, jak se věci mají, akorát ten závěr mi přišel trochu křečovitý a jakoby moc zestručnělý, což knížce uškodilo. Proto dávám čtyři hvězdy.


luci2
04.06.2020

Och, to byla nádhera. Moje srdce plesa nad tímto kouskem. Užila jsem si kazdou stránku tohoto příběhu s radosti a vášni jakou projevovali Samantha a Gabriel.

lucie.dc
21.01.2020

Az na nejaky ten nesmysl, ze si prerizne tepnu na krku a za pul hodiny porad jeste zije a dokonce i mluvi... super cteni, precteno jednim dechem, zasmala jsem se a moc se mi to libilo, opravdu povedeny dil. Tuhle knizku si urcite poridim do sve male knihovnicky, at se k ni muzu zase vratit.

Erinien
08.11.2019

Divila jsem se, proč kniha má tak vysoké hodnocení, asi do půlky knihy to byla moc milá a sympatická harlequinka ale pak zvrat a něco co knihu posunulo o hvězdu víš.

DUNIKO
01.09.2019

Tak to nemělo chybu. Přiznám se že mě vůbec nenapadlo že by Samanta a Cecily byli jedna osoba.Moc krásné.

petraj30
01.08.2019

Jedna z nejlepších nebo možná nejlepší historická romance od Teresy

vcielka
18.03.2019

Tak toto bolo skvele. Historicka romanca v ktorej som netusila az do odhalenia ani len okrajovo zapletku a rozuzlenie :) Nepredvidatelne a krasne citanie :) A ten zaciatok super. Kym autorka nenapisala ze je slepy ani som na to neprisla a pritom vsetky indicie sedeli a bolo to zabavne.

1