Anička na horách

Anička na horách https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117345/bmid_anicka-na-horach-bw5-117345.jpg 4 117 12

Anička (I. Peroutková) série

Jsou zimní prázdniny a Anička vyráží s kamarádkami Ditou a Juljou na chalupu do Jizerských hor. Veselá dobrodružství, která společně prožívají nejen při lyžování, jsou narušená příjezdem spolužačky Katky. Je nafoukaná, protivná a nic ji nebaví. A tak se Anička musí postarat, aby tyhle prázdniny nebyly nadobro pokažené!

Hobitka
29.03.2023 4 z 5

Zimní díl překvapil svou tísnivější atmosférou. Pořád se ale jedná o pěknou knížku, která místy vede k zamyšlení, a doplňují ji krásné ilustrace :)
Co mě ovšem zarazilo - ve 2. díle bylo řečeno, že Julja je z Ukrajiny. A teď ve 4. díle je najednou z Ruska???

Josh
04.03.2022 4 z 5

Holčičí příběh, jež zahrnuje zábavu i „skryté“ poučení nebo snad návod:o) Anička má svůj pohled na kamarádky, takže jistě zaujme její deník a chování, které vůči nim volí. Aspoň že i jeden kamarád kluk:o) Určitě vhodný příběh pro dnešní děti….

VioletMokrasova
03.03.2022 5 z 5

Moc mě bavilo obzvláště potíže s Katkou. Nechci urážet ale proč jsou vždycky záporné Katky?

gretl74
11.09.2021 3 z 5

Přečteno společně s dcerkou. Náš první příběh z řady o Aniččce. Jazyk, příběh, styl ... vše v pořádku a akorát pro začínající čtenáře, ale trošku mi tam nesedla ta "zápletka" s Katkou. A pak, asi už jsem vážně stará vykopávka, ale opravdu je nutné do knížky pro třetí třídu cpát "balení kluků"?
3,5*

bea.mari
12.08.2021 5 z 5

Příběhy o Aničce si mi moc líbí.

Tialexa
22.04.2021 5 z 5

I když je to už dlouho co jsem tuhle knížku četla, tak ji musím doporučit všem malým čtenářům, které baví číst jednoduché knížky plné přátelství.

Osice
27.09.2019 5 z 5

Další milý příběh Aničky a jejích kamarádek. Moc mě baví, jak Anička přemýšlí, je někdy smutná, občas se naštve, ale hlavně se snaží být chápající a umí odpouštět. Ke konci mě to dojalo, dcera si všimla, že se mi hůř čte:-)

JAnD
05.08.2019 5 z 5

Dle mé dcery je to nejlepší díl.
já jej poslouchal, dalo se to.

Michalka98
05.05.2017 4 z 5

Opět moc hezký příběh Aničky. Jen Anička ve městě se mi líbila o něco málo více, proto ta hvězdička dolů. Myslím, že tato série dokáže probudit v dětech lásku ke čtení.

princesse
01.06.2016 5 z 5

Anička s kamarádkami tentokráte na horách. Hezké vyprávění a další povedené pokračování dobrodružství Aničky a jejích přátel. Těšíme se na další ...

TerJac
26.06.2013 5 z 5

Doporučuji. Krásný příběh nabízejí dnešním i když stále nenásilným způsobem pohled na dětské radovánky, radosti a strasti.

terkas2001
20.02.2013 3 z 5

Čtvrtý díl Aničky, který se pro změnu odehrává na horách, kam jede s kamarádkami, ale buhužel tam pojede i nafoukaná Katka. Nic ji nebaví a se do ničeho nezapojuje. Na karnevalu se Anička dozví, že za to nemůže. Skamrádí se s ní a dozví se, že není tak strašná a že se k ní chovali, jak si nezasloužila. Krásná kniha! Všem doporučuji!!!