Anička a její kamarádky

Co zažila Anička u babičky, jak si hledala kamarádky v nové škole, co jí prováděl neposedný spolužák a mnoho dalšího se skrývá v malé knížce pro mladší dívky. Aniččiny rodiče odjeli na rok pracovat do Afriky a tak se Anička odstěhovala k babičce z velkoměsta na malou vesnici, kde začala chodit do školy. I když malebnou vesničku zná, má trochu obavy, jací budou její noví spolužáci a zda si mezi nimi najde nějakou kamarádku. Brzy z ní však strach opadne, protože se spřátelí hned se dvěma spolužačkami. S Irenou a Olinou pak zažívá skvělá dobrodružství. Anička je bystré děvče a zajímá se o vše kolem sebe, o přírodu i o zamlklou spolužačku Elišku, se kterou se nikdo nebaví. Kamarádky říkají, že je nafoukaná, ale Anička se snaží odhalit pravou příčinu jejího smutku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/17017/anicka-a-jeji-kamaradky-17017.jpg 4.283

Anička (1.)

Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Anička a její kamarádky

Petja

Druhá knížka o Aničce, kterou jsme si pořídily, resp. poslechly v podání výborné Marthy Issové. Anička je milá a šikovná osmiletá holčička s dobrým srdíčkem, která žije u babičky na venkově, zatímco jsou rodiče pracovně na rok v zahraničí. V knížce je tak popsáno dětství, jaké znám a jaké bych taky přála svým dětem – ne u počítače, telefonu a televize, ale venku mezi kamarády.
Přesto se jedná o příběh ze současnosti, taková novodobá Šmahelová pro mladší školní věk, resp. pro předškoláky (pětiletá dcera je nadšená). Kniha je psána nekomplikovaným, ale přesto dostatečně bohatým jazykem, autorka dovede velmi dobře vystihnout Aniččiny pocity (ať už negativní, nebo pozitivní), různé problémy, které taková holčička může mít (vztahy s kamarády i s dospělými) i jejich řešení. CD posloucháme od zimy často a rády.

JAnD

Moc mne nenadchla, nejsem cílová skupina, ale audioverze poslouchána v autě a dalo se to.
Dcera Aničku miluje

Kopretina
18.04.2018

Neurazí a nenadchne.

Hanka231
11.03.2018

Knížku jsem dostala na Vánoce moc se mi líbila a stejně jako jiné jsem ji přečetla jedním dechem.
Je to kniha ke které se někdy rádi vrátí i dospělí.
Určitě doporučuji je to velmi pěkná kniha.

witiko
22.01.2018

Knížku čte dceři manželka, ale přistihl jsem se, že si občas přisednu a rád poslouchám. Je opravdu skvěle napsaná. Psychologie holčičího světa je tu podána úplně přesně, zajímavě a vtipně. Dokonce i tatínkové a bráchové tomu budou rozumět :-) Jdu do knihovny půjčit celou sérii.

agatha2
29.12.2017

Celá série o Aničce je mimořádně povedená. Jsem již maminkou, mám devítiletou dcerku, která na knihách o Aničce vyrostla. Četly jsme je vždy spolu a moc si čtení užily. Jsou to moc milé knihy. K tomuto dílu jsme se vrátily nyní o Vánocích, kdy se nám dostala do rukou audiokniha a i tu musím pochválit.

bejan
24.11.2017

Má dcera přečetla celou sérii. Ivaně Peroutkové se podařilo přesně vystihnout psychologii dívenek okolo osmi let, proto ty knížky tak dobře fungují. Výborný tip na to, jak přivést ke čtení holčičky.

book123
20.08.2017

Knížka je skvělá.Patří k mým oblíbeným.

Divá Bára
Divá Bára