Valentýnka a narozeniny

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Devítiletá Valentýnka je trochu snílek, trochu průzkumnice. Tahle kombinace z ní dělá neobyčejnou holčičku, která se dostává do dramatických, dojemných i vtipných situací. Valentýnka žije s rodiči, babičkou, tetou, strýcem a psem Hugem ve starém domě se zahradou. A má tři nejlepší kamarády – Jonáše, Péťu, Zuzku, s nimiž se pouští do nejrůznějších dobrodružství. Jenže ta nakonec vždycky dopadnou jaksi jinak, než si Valentýnka představovala. První díl série příběhů o holčičce Valentýnce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/377986/valentynka-a-narozeniny-sLv-377986.jpg 4.314
Série:

Valentýnka (1.)

Žánr:
Literatura česká, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Valentýnka a narozeniny

Přidat komentář
agatha2
01. května

Předchozí autorčinu desetidílnou sérii o Aničce jsme já i dcerka milovaly a bylo nám moc líto, že už je konec. Když začala vycházet Valentýnka, volba byla jasná, musely jsme ji také koupit. A opět to vypadá na pěkný příběh pro děti z českého prostředí. Z pohledu dospělého čtenáře se mi sice jeví první díl ve srovnání s knihami o Aničce trošku slabší, ale myslím si, že cílová skupina (děvčata cca 8-10 let) budou spokojená.

Greena
06. ledna

Paní spisovatelka Ivana Peroutková umí ve svých knihách krásně vyprávět o světě malých dívek. Kniha o Valentýnce je také takovým příběhem o zvláštní, trochu svérázné holčičce. Ta má talent skládat písničky a realizovat se svými kamarády své sny. A i když se občas vše nepovede, tak jak by si představovala, umí se s každou situací vypořádat, i napravit svoje chyby. Jejími kamarády jsou šikovná Helenka, chytrý Jonáš, trochu potrhlý Peťa a peruánský naháč, pes Hugo.
Děti si naplánují, že společně vyrobí velké překvapení k narozeninám Valentýnčiny tety Heleny. O tom, zda se jim to podaří, a jak spolu budou děti spolupracovat, si přečtete v této poutavé knize, kterou doplňují krásné ilustrace Ivony Knechtlové.
Měli jste ve vaně někdy krásnou šumivou kouli…

dadukoblih
27.08.2018

Čtivá, dokáže zaujmout

Šebestová3
11.07.2018

Na Aničku to úplně nemá, ale jako rozjezd nové série to není špatné. Krásné ilustrace jsou velký bonus. A nejvíc nejlepší je Hugo, ten je jako živý :-)